DIENAS VATŅIKS – IGORS GUSEVS

Šīs DIENAS VATŅIKU mums ir iesūtījis viens no VH lasītājiem. Šoreiz negodā krist ir bijis lemts pseidovēsturniekam un lielkrievu šovinistam IGORAM GUSEVAM.

Gusevs, lai gan ar vēsturnieka diplomu kabatā, allaž ir atradies uz robežas starp īstu vēstures pētnieku un pērkamu propagandistu. Pabeidzis Latvijas Universitāti, Gusevs deviņdesmitajos veidoja pats savu kultūrvēstures tematikai veltītu televīzijas raidījumu KLIO. Guseva televīzijas karjera aprāvās, līdz ar acīmredzamu vēsturnieka tīksmināšanos par Krievijas impēriju un negatīvo attieksmi pret neatkarīgu Latviju. Ar laiku no TV ekrāniem pazudušais vatņiks sāka izdot analogu kulturvēstures žurnālu.

Latvijas sabiedrībā pseidovēsturnieks plašāk kļuva pazīstams pēc dokumentālās filmas LATVIJAS KRIEVI: DESMIT GADSIMTU VĒSTURE iznākšanas. Guseva veidotajā filmā tika izplatīti meli, ka “Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs ir slāvu karogs, Latvijā ir iekļautas senās slāvu teritorijas un slāvi ir viena no Latvijas vēsturiskajām pamattautām, bet Rainim ir krieviska izcelsme”. Pēc Guseva domām Latvijas vēsturnieki šo neapstrīdamo patiesību visu šo laiku esot mēģinājuši slēpt.

Guseva agresīvi neoimperiālistiskā nostāja acīmredot uzrunāja darboņus Kremlī, kas viņa darbu atzinīgi novērtēja pasniedzot ikgadējo Krievijas vēstniecības apbalvojumu [par izcilu darbu Kremļa propagandas izplatīšanā] ZELTA SPALVA un Krievijas apbalvojumu PUŠKINA MEDAĻA.

Uz šo brīdi Gusevs aktīvi iesaistās Krievu skolu aizstāvības štāba darbā, raksta Latviju nomelnojošus propagandas rakstus Kremļa medijos, kā arī vada vēsturiskas ievirzes ekskursijas Rīgā [sazin, ko objektīvais vēstures pētnieks tajās stāsta?]. Papildus tam runā, ka Gusevam itin labi tīk savu brīvo laiku pavadīt, apmeklējot nepiedienīga rakstura mājaslapas, vienā rokā turot datorpeli, bet otrā savu p*****. 😉

Ar pseidovēsturnieku Igoru tuvāk var iepazīties šeit – https://www.facebook.com/profile.php?id=100013357475424

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s