Site icon Vatastānas hronika

Rīgas vatņiks blogeris

DEVATANIZĀCIJAS BRIGĀDE ir identificējusi jaunu blogeri/vatņiku no Rīgas!

Runa ir par rīdzinieku, kurš internetā sevi dēvē par JURA SOVOK. Viņam ir savi konti sociālajos tīklos Youtube, FB un Instagram.

Krievvalodīgajā interneta segmentā PSRS karsējmeitenes JURA SOVOK veidotie videoklipi ir ieguvuši vērā ņemamu popularitāti. Atsevišķus videoklipus ir noskatījušies 600 tūkstoši un pat 1,2 miljoni cilvēku.

JURA SOVOK saturs ir izteikti prokremlisks. Viņa videoklipos tiek iztirzāti tādi temati kā nacisms Latvijā, labā dzīve Krievijā (par to vienā video stāsta kāds “pārbēdzējs” no Latvijas uz Moskoviju), kā arī Latvijas emigrantu piedzīvojumi Rietumos.

VATALĪZES rezultātā tika noskaidrots, ka aiz pseidonīma JURA SOVOK slēpjas kāds rīdzinieks vārdā ĻEVS HMEĻEVSKIS.

VATASTĀNAS HRONIKA saprot, ka ikvienam ir tiesības veidot blogus un paust savu viedokli (to, starpcitu, dara arī hronists Indriķis 😉), pat, ja tas nozīmē pūšanu Kremļa propagandas taurē.

Tomēr JURA SOVOK gadījums šķiet aizdomīgs, tā kā atsevišķi viņa videoklipi ir ieguvuši Latvijas mērogam neraksturīgu popularitāti un tiek izplatīti ar citu Kremļa resursu palīdzību. Mūsuprāt, tas izskatās pēc koordinētas kampaņas ar mērķi popularizēt JURA SOVOK radītos pret Latviju vērstos videoklipus internetā!

Ar Ļeva FB profilu var iepazīties šeit – https://www.facebook.com/LeoFromRiga

JURA SOVOK Youtube konts pieejams šeit – https://www.youtube.com/channel/UCFg_qK2-Khw5voyJ0Eo2jtg

Exit mobile version