LSM atgremo propagandu

Latvijas sabiedriskais medijs (LSM) atgremo Krievijas propagandas vēstījumus! 👎

Nesen publiskajā telpā bija aktualizējusies diskusija par finansējuma trūkumu LSM krievu versijai. Vairums LSM aizstāvju, manuprāt, pamatoti uzsvēra, ka finansējuma apgriešana informācijas kara apstākļos būtu absurda un Latvija pati iznīcinātu, iespējams, vienīgo valstij lojālo informācijas resursu krievu valodā.

Beigās nauda LSM krievu versijas finansēšanai tika atrasta un medijs turpinās darbu…

TAČU.

Vai kāds no lielajiem lēmējiem valdības mājā un LSM kvēlajiem aizstāvjiem maz ir aizdomājies par to, kādu saturu šis medijs ražo?

Man jums ir liels pārsteigums!

LSM patiesībā neko diži neatšķiras no citiem Kremļa propagandas resursiem. Daudzi tur strādājošie žurnālisti, neskatoties uz to, ka saņem algu no valsts budžeta, bez problēmām pūš Kremļa taurē! To esmu pamanījis jau iepriekš.

LSM mājaslapā nereti tiek ievietoti raksti, kuros tiek muldēts par Latvijas bezcerīgo ekonomisko stāvokli. Savukārt LATVIJAS RADIO 4 periodiski viesojas Krievijas vēstnieks un atklāti sēj naidu Latvijas sabiedrībā. LSM krievu versijas redaktoriem tā liekas pilnīgi normāla situācija.

Uzskatāms piemērs ir arī aizvadītais Ušakova atbalsta mītiņš pie Rīgas Domes.

Kā redzams pievienotajos attēlos, LSM latviešu versija ziņo par “dažu simtu” protestētāju klātesamību, kamēr krievu versija ar prieku paziņo, ka protestā piedalījušies “vairāki tūkstoši atbalstītāju”!

Arī bildes piemeklētas atbilstošas – latviešu versijā redzami daži paguruši pensionāri, krievu versijā – pilns Rātslaukums ar vatņikiem.

Kā jums liekas, vai pirms bezjēdzīgi grūst naudu krievvalodīgajos medijos, valstij nevajadzētu pārbaudīt arī to saturu?

Tikai jautāju…

LSM Ministru kabinets / Government of Latvia Jānis Zvērs. Žurnālists.

Vatastānas hronists Indriķis

Atstāj komentāru: