Vatastānas deputāti ir izredzēti

Kā jau citur pasaulē arī Vatastānā notiek politiski procesi, kur parādās vietējā mēroga spīdekļi ar dažāda rakstura izteikumiem. Tā tas, piemēram, bija Vatastānas Valsts domes debatēs 21.martā, kad tika apspriests likumprojekts par automašīnu iepirkuma procedūru valsts ierēdņiem.

Vatastānas deputāti plāno ierobežot līdzekļu apmēru, ko tērēt jaunu auto iegādei ierēdņu vajadzībām. Izskatās, ka tie varētu būt 2 miljoni RUB (~27 430 EUR), kas nebūt nav maza summa. Par tādu summu, protams, nenopirksi Mercedes-Benz, Audi vai BMW limuzīna tipa auto, bet pašmāju Lada ražojums sanāktu labu labais.

Tiesa, varas partijas „Vienotā Krievija” deputātam Aleksandram Maksimovam ir cits viedoklis. Pēc viņa domām, „likuma kalpu statuss ļauj pretendēt uz greznību”, tādēļ ierēdņiem būtu jābraukā ar grezniem auto. „Ja cilvēks ir ieguvis statusu, tad viņam ir visas tiesības uz šiem labumiem [greznībām],” teica debatēs Maksimovs.

Viņš arī norādīja, ka parastam krievu cilvēkam nepatīk bagāti un gudri cilvēki, kuri ir izcīnījuši savu vietu (self made man).

Tāds, lūk, viedoklis ir Vatastānas deputātiem. Viņi sevi uzskata par dižciltīgiem aristokrātiem (bajāriem), kuri var parazitēt uz sabiedrības (zemnieku) rēķina.

Visa šī situācija atgādina 9.maija pasākumus arī Rīgā, kad vietēji vatņiki un gopņiki uz saviem auto ir uzrakstījuši „Na Berļin!”. Tikai viņi nesēž pie Lada, Moskvich vai Gaz stūres, bet gan pie Vācijas autobūves flagmaņiem. Vatastānā importa aizstāšana iet tikai uz „augšu” kopš 2014.gada!

Automašīna ar tanka maketu Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā – Uzvaras ”svētkos”.

https://fishki.net/2920008-deputat-zajavil-chto-chinovnikam-nuzhny-dorogie-avtomobili.html

Atstāj komentāru: