Oficiāla institūcija shēmošanai

Jāatzīst, ka plašās Vatastānas ierēdņi nebeidz pārsteigt ar veidiem, kā efektīvāk un pareizāk aptīrīt iedzīvotājus. Pagājušajā nedēļā Vatastānas Kosmosa aģentūras (Роскосмос) ģenerāldirektors Dmitrijs Rogozins (kurš plašākai sabiedrībai ir zināms ar „slimiem” viedokļiem par Rietumiem) parakstīja bankas Roskosmobank dibināšanas dokumentus. Tās galvenās funkcijas būs pārvaldīt Kosmosa aģentūrai piešķirtos budžeta līdzekļus.

Jāatzīmē, ka pilnībā no nulles šī banka netiek radīta. Tā tiek veidota uz bankas Fondservisbank bāzes, kas vēl no 90.gadu vidus ir pārvaldījusi naudu, kas saistīta ar militāri rūpniecisko kompleksu (kur ražo patronas un tankus). 2015.gadā Krievijas Centrālā banka faktiski apturēja bankas darbību un ierosināja kaut ko līdzīgu tiesiskās aizsardzības procesam. 2018.gada maijā Kosmosa aģentūra tika piesaistīta kā galvenais investors Fondservisbank sanācijas procesam. Tolaik vēl vicepremjera amatā Rogozins paziņoja, ka „bankā ir „nogrimuši” simtiem miljonu dolāru, ko nopelnījusi valsts kosmosa nozare”.

Investīciju mērķis laikam būs atgūt šos simtus miljonu dolāru, bet vai tas tā patiešām būs to laiks rādīs, jo, visdrīzāk, šī ir kārtējā shēma, kā no Vatastānas budžeta nosmelt krējumu. Interesanti, ka tiks barota jauna struktūra ar budžeta līdzekļiem, ko nemaz nevajadzētu darīt, ja viss Vatastānas iestādēs būtu pilnībā kārtībā.

Interesants fakts ir arī tas, ka vēl pagājušā gada nogalē Revīzijas palātas (kaut kas līdzīgs Valsts kontrolei) vadītājs Aleksejs Kudrins ziņojumā par situāciju Roskosmos norādīja, ka pārbaužu rezultātā konstatēti ļoti daudz pārkāpumu. „Lielas problēmas mums ir ar Roskosmos. Tur ir ne tikai neracionāli tēriņi, bet arī visi iespējamie prasību pārkāpumi. Iepirkumu procedūras netiek organizētas pareizi, paaugstinās cenas un „kosmiskas” cenas…,” teica Kudrins.

Izskatās, ka visas samilzušās problēmas Vatastānas kosmosa nozarē tiks atrisinātas, izveidojot banku, kas kontrolēs piešķirtos līdzekļus. Nez cik Vatastānas iedzīvotāji par to samaksās no savām kabatām. Šis gadījums ir īss ieskats kā aiz mūsu Austrumu robežas notiek kleptokrātija.

Atstāj komentāru: