9.maija svinētāji ņirgājas paši par savu vēsturi

Noteikti esat pamanījuši, ka ikgadējās Uzvaras dienas svinībās tauta ar lieko hromosomu (tie nav mani vārdi, es tikai citēju Krievijas Kultūras ministru Medinski) savācās kopā, lai apvienotos urā patriotisma un šovinisma izvirdumā.

Tā kā Rīgā dzīvoju netālu no Staļina falla imitatora (Uzvaras pieminekļa) šīs aktivitātes ne vienu vien reizi esmu redzējis arī klātienē. No saviem garāmgājēja novērojumiem esmu secinājis divas lietas, kas īpaši krīt acīs un ir raksturīgas tikai mūsdienu Krievijas patriotiem.

Pirmā – ir Uzvaras dienas svinētāju kāre izdaiļot savus auto ar visdažādākajiem saukļiem no sērijas ģedi vojevaļi, na Berļin un možem povtoritj. Otrā – homo sovieticus neaprakstāmā kāre tērpt savas jaunākās atvases padomju armijas uniformās.

No malas tas viss izskatās kā absurda kalngals. Ikvienā Krievzemes pilsētā 9.maijā ir atrodami pirmsskolas vecuma „veterāni”, kas blakus par tankiem pārvērstiem žiguļiem svin uzvaru Otrajā pasaules karā, aizmirstot to, ka pasaules lielākajā traģēdijā gāja bojā līdz pat 30 miljoniem viņu pašu tautiešu. Rezultātā diena, kurā vajadzētu sērot par kara bezjēdzīgumu un zaudētajiem karavīriem ir kļuvusi par komercializētu karnevālu. Es nevaru iedomāties nevienu citu tautu, kas uzvaru tik asiņainā karā pārvērstu par triviālu izklaides pasākumu ar cirka elementiem, šašliku un alu.

Lai sniegtu labāku priekšstatu par to absurdu, kas ik gadu notiek gan Krievijā, gan citās valstīs, kur mīt t.s. Kremļa tautieši, esmu savācis čupiņu ar bildēm, kas vislabāk raksturo ikgadējo maija „uzvaras trakumu”. Bildēs esmu speciāli atlasījis divas iepriekš minētās īpašības, kas, manuprāt, ir raksturīgas tikai mūsdienu Krievijas patriotisma izpausmēm – izkrāsotas mašīnas un kaujas gatavībā satērptus bērnus. Dažas no bildēm var šķist komiskas, dažas tieši pretēji traģiskas, jo pierāda, cik viegli vara var izskalot veselas tautas smadzenes, lai vienu no traģiskākajiem cilvēces vēstures notikumiem pārvērstu par ikdienišķu iemeslu piekosties.

Avots: interneta dzīles

Atstāj komentāru: