Deputāts Klementjevs ir aizmirsis, ka Latvija neuzspridzināja Černobiļas AES

Saskaņas ierindas vatņiks – pseidosociāldemokrāts Andrejs Klementjevs nesen tviterī šausminājās, ka Latvijā Černobiļas likvidatoriem tiek izmaksāts ārkārtīgi neliels pabalsts nieka 100 eiro apmērā. Nevar nepiekrist, ka deputāta minētā summa, visticamāk, ir par mazu un likvidatoriem varētu izmaksāt arī lielākus pabalstus. Taču, mani šajā apgalvojumā neliek mierā viena lieta – ka deputāts Klementjevs pilnībā ignorē tādu faktu, ka pēc idejas Černobiļas katastrofa bija tikai un vienīgi PSRS vaina. Latvijas valsts toreiz nebija un ne jau latvieši uzlaida gaisā atomstaciju.

Nelaimes galvenais vaininieks bija sapuvusī padomju sistēma (to mēs itin labi redzam arī populārajā britu seriālā “Černobiļa). Tas nozīmē, ka par katastrofu atbildīga ir PSRS un attiecīgi arī tās likumīgā pārmantotāja Krievijas Federācija. Tātad arī pabalstus cietušajiem pēc likuma ir jāmaksā Maskavai nevis Latvijai!

Krievija, protams, mūsu likvidatoriem nav izmaksājusi ne kapeiku. Un kāpēc, gan lai to vispār darītu, ņemot vērā, ka Kremlim ir pilnīgi nospļauties pat uz savas valsts iedzīvotājiem. Ielūkojoties Krievijas likumos, diezgan viegli var noskaidrot, ka kaimiņvalstī likvidatoru pabalsts ir krietni nožēlojamāks nekā Latvijā. To Klementjeva kungs, visticamāk, nezina. Bet, ja zina, tad ir izvēlējies ignorēt, lai nebojātu priekšstatu par savu ideoloģisko dzimteni.

Piemēram, 1.grupas invalīdiem Krievijā tiek izmaksāti tikai 5000 rubuļi jeb 68 eiro.
2.grupas invalīdi saņem 2500 rubuļus jeb 34 eiro.
Savukārt 3. grupas invalīdi – nieka 1000 rubuļus jeb 13 (!!!) eiro.

Ja invaliditāte nav iegūta – lūdzu, staigā vesels bez pabalsta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s