A/PAR – personīgā labuma guvēji vai noderīgie idioti?

Latvijas galvenais liberālais politiskais spēks Attīstībai/PAR (tautā saukti par “paristiem”) nesen nāca klajā ar “ĢENIĀLU” (lasi – idiotisku!) plānu atdot 40 miljonus eiro no budžeta līdzekļiem Latvijas ebreju kopienai par tiem nodarītajiem zaudējumiem nacistu un padomju okupācijas periodā.

Tas, ka Latvijas valsts pret ebrejiem nekad nav vērsusies un, ja kādam ir jāmaksā tiem reparācijas, tad tā ir Vācija un Krievija, paristus neinteresēja. Lieta sāka ost pēc spēcīga lobija un plāniem minētos 40 milojonus, iespējams, sadalīt savā starpā.

Lai gan paristu oficiālā retorika pieturējās pie tēzes, ka reparācijas ebrejiem mūsdienās liecina par valsts “progresivitāti” bija skaidrs, ka tās ir pupu mizas un patiesībā šo iniciatīvu virza Latvijas ebreju kopiena, aiz kuras stāv daži nu ļoti interesanti personāži.

Viens šāds tipāžs (attēlā redzams paristu aizsardzības ministra Pabrika apskavienos) ir Gita Umanovska, kura kā izrādās ir padomju laikos piestrādāja par Čekas spiedzi! Šī gada martā tas izsauca diezgan lielu skandālu Izraēlā, bet mūsu liberāļi, šo faktu ignorēja un turpināja sadarboties ar kundzes pārstāvēto organizāciju.

Saeima šodien paristu iniciatīvu par laimi neatbalstīja un mahinatoru plāns izgāzās (pagaidām). Taču es esmu diezgan drošs, ka atsevišķi tipi (tādi kā Suharenko vai Lipmans) ir ļoti ieinteresēti arī nākotnē izmantot savu etnisko izcelsmi, lai izkrāptu no mūsu valsts kādu lieku šekeli!

Par paristiem varu pateikt tikai vienu – KAUNS. Domāju, ka līdzīgi jūtas arī daudzi viņu vēlētāji, kas priekšvēlēšanu posmā par šādu iniciatīvu nebija neko dzirdējuši…

Atstāj komentāru: