Tipiska putinista portrets

Šoreiz gribu uzsākt diskusiju par to, kas un kāds tad ir īsts putinists, tā kā šīs nedēļas nogalē notiks kārtējās Imantdienas Cēsīs, kuras Vatastānas Hronika sen jau dēvē par vatņiku dienām, jo to būtība grozās tikai un vienīgi ap Imantu Kalniņu, proti, Imku, kurš neslēpj, ka ir klajš putinists un savā ziņā PSRS un Vatastānas fans. Imkas nepatiku pret Eiropas Savienību un Rietumiem var jau saprast, jo kas kaitēja viņam nedzīvot tajos laikos, viena vienīga bohēma un izklaides, pateicoties Dieva dotajam talantam, bet tagad Rietumu konkurences apstākļos, viņš vairs nav tas, kas bija. Tad māksliniekiem-pofigistiem bija daudz vienkāršāk dzīvot, uzrakstīji odu Ļeņinam un uz sitiena varēji saņemt 500 un vairāk rubļu prēmijā, kamēr citi par kapeikām vergoja kolhozos un rūpnīcās līkām mugurām.

Uzreiz jāsaka, ka tādi klaji un atklāti putinisti ir samērā reta parādība, cik novērots, pašā Vatastānā par Putinu balso aiz vienkāršas nezināšanas, savu ietekmi atstāj arī neatkarīgu mediju trūkums un vispār daudz vatņiku par viņu ir atdevuši savas balsis lieki neaizdomājoties, jo visi tā dara. Neskatoties uz to, pa pasauli vazājas neskaitāmi „profesionāli putinisti”, par tiem šodien arī parunāsim.

Atskatoties uz Imkas psiholoģisko portretu, viņu par profesionālu putinistu nenosauksi, bet šādas tādas pazīmes ir, un kas ir vēl jo vairāk bēdīgi, tas, ka šāds cilvēks, izliekoties par patriotu, ilgus gadus ir sēdējis Saeimā kā tautas ievēlēts deputāts no Nacionālās Apvienības, kurā pēdējā laikā ir salīduši pārāk daudz Kremļa naudas tīkotāju un korumpantu, tikai Iesalnieks, Dombrava un Dzintars to izliekas neredzam.

Profesionālie putinisti ir diezgan līdzīgi vatņikiem, Rietumu nīdējiem, PSRS slavinātājiem un tiem, kuri lasa Kremļa propagandas fantastikas grāmatas. Visi šie tipāži viegli un ātri atrod kopīgu valodu. Viņiem piemīt spēja ātri vienoties par kopīgu ienaidnieku, kuru nīst no visas sirds, bet tai pašā laikā ir iespējams izdalīt vairākas vērā ņemamas atšķirības, jeb iezīmes.

Putinista pirmā iezīme – Rietumu nīšana un staļinisms

Lielākā daļa no man zināmajiem putinistiem ienīst Rietumus, arī mūsu piemērs – tūdaliņš Imants Kalniņš. „Es atbalstu Putinu, jo man nav pieņemams pasaules skatījums, kādu propagandē Rietumos. Man tas nav pieņemams,” reiz skaidroja latviešu profesionālais putinists, kuram vairāk patīkot Krievijas un Ķīnas politiskie modeļi.

Rietumi viņiem ir labs mērķis, kura virzienā izgāzt žulti. „Lūk, šie rietumu geji, kuri maršē pa Eiropas pilsētu ielām, es viņus tik ļoti ienīstu, ka varētu pats izdr@zt viņus visus,” teiktu kāds tipisks putinists, runājot par Rietumiem, nesaprotot vienu lietu, ka Putina režīms šodien kurina naidu pret Rietumiem, lai spētu maksimāli ilgi palikt tronī, kas nebūtu iespējams, ja Vatastāna attīstītos pēc Rietumu liberālās politikas parauga, kas nosaka varas maiņu un tās brīvu un demokrātisku ievēlēšanu ik pēc noteikta laika. Liela daļa šo Rietumus neieredzošo putinistu, parasti, ir arī staļinisti. Šie putinisti izmanto Staļina ģīmi, kā simbolu visam, kas ir vērsts pret Rietumiem un visu civilizēto. Droši vien tāpēc putinisti turpina cienīt visus, kuri kaut kādā veidā ir ieriebuši pasaules sabiedrībai un civilizācijas attīstībai, piemēram, Kambodžas bijušo premjerministru Polu Potu, kurš nomušīja 2 500 000 savējos, Rumānijas pēdējo diktatoru Nikolaju Čaučesku, vai Ugandas asinssūcēju Idi Aminu, kurš savā dārzā turēja ledusskapi ar ķermeņu daļām, kas bija nogrieztas viņa ienaidniekiem. Putinisti lielā godā tur arī Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, kurš nemanīgi labprāt piedalās šajā netīrajā ģeopolitiskajā spēlītē „ļaunuma ass” pusē pret Rietumiem. „Nu tik pagaidiet, mēs jums vēl uzcelsim tumšo nākotni ar GULAG nometnēm un ledusskapjiem,” droši vien teiktu kāds no putinistiem, izlasot šo rakstu. Imka arī atbalsta šādu politiku, viņš uzskata, ka Latvijai būtu jāizstājas no ES un jākļūst par patiešām suverēnu republiku: „Partiju demokrātija, kāda eksistē Latvijā, novedīs pie haosa, nevis kārtības. Es uzskatu, ka valdībai jābūt ar autoritāti, hierarhiju un spēku.”

Putinista otrā iezīme – antisemītisms un ticība maģijai

Ne mazums profesionālo putinistu ļoti ienīst un baidās no ebrejiem. Šī plānā prātiņa iezīme, liekas, ir mantota no cariskās Vatastānas represīvajām organizācijām un ebreju vajāšanas kampaņām PSRS laikos. Pa šo laiku ebreju skaits Vatastānā un bijušajās PSRS republikās ir nosacīti samazinājies, liela daļa no viņiem sen kā jau ir pārvākusies uz Izraēlu un citām pasaules valstīm, bet profesionālais putinists joprojām sev apkārt redz vienus vienīgus ebrejus un to „negatīvo” ietekmi, viegli „atmaskojot pasaules cionisma ļaunos plānus”. „Lūk, kādi mēs malači, sakāvām nacismu!” kliegtu tipisks putinists, skrienot pārbaudīt kaimiņa deguna formu, matu krāsu un uzvārdu, vai tik ebreji kaut ko atkal neperina?

Vairums putinistu, tāpat kā viņu mazizglītotais virsaitis, ir ļoti māņticīgi cilvēki, tie tic māņiem, pārdabiskām parādībām un maģijai. Laikam tāpēc viņi tik ļoti iebilst pret biometriskajām pasēm un pretojas pašu izdomātai „cilvēku čipošanai”. Šie domubiedri stundām ilgi var forumos apspriest, ko nozīmē tā vai šī zīme un pārdabiskā parādība pasaules ģeopolitikā, un kas sakāms kādam no „ekstrasensiem” par šo tēmu. Beigu beigās viņi visi nonāk pie viena secinājuma, ka ļaunie spēki gatavojas nodarīt kaut ko ļaunu Vatastānai, bet, protams, ka putinisti ar savu naida staru sakaus šo liberālo ļaunumu pāris mirkļos.

Putinista trešā iezīme – konspiroloģija un imperiālisms

Pilnīgi visi putinisti ir konspiralogi. Viņi tic, ka pastāv slepena pasaules valdība, ka zem zemes dzīvo reptiļveidīgi humanoīdi, nemaz nerunājot par masonu sazvērestībām, cionistu protokoliem, Dalasa plāniem un Otto fon Bismarka nodomiem. Viņu prāt ķeizariskās Vācijas Bruņoto spēku Ģenerālštābs Bismarka vadībā izdomāja ukraiņus un baltkrievus, lai ieriebtu Vatastānai. Viņi visu izskaidro ar konspiroloģijas teorijām, sākot ar plūdiem Vatastānas pilsētās un beidzot ar neražu. Ja jūs savukārt sāksiet šo visu apšaubīt, tad labākajā gadījumā uz jums paskatīsies kā uz idiotu, bet sliktākajā – aizturēs par spiegošanu jeņķu labā.

Putinisti ir arī imperiālisti, šī veida domāšana viņos ir palikusi no PSRS laikiem, kad komunisti sapņoja iekarot visu pasauli. Jebkurš putinists sapņo okupēt Eiropu, bet to neļauj izdarīt agresīvā NATO, tāpēc putinisti visu savu ļauno uzmanību velta bijušo padomju republiku iedzīvotājiem. Ar baltkrieviem un ukraiņiem putinisti sarunājas tā, it kā vatņiki būtu viņus uzvarējuši kaut kādā karā, un tagad šīm „brāļu tautām” ir jāmaksā reparācijas Vatastānas vatņikiem un jādzīvo pēc Putina režīma likumiem. „Eh hohli, jūs vēl atrausieties, mūsu tanki jau ir ceļā uz Kijevu, turklāt kāpēc jūs mūs tik ļoti nemīlat?” kāds putinists teiktu, izlasot šo tekstu.

Arī mūsu izvēlētais putinista piemērs Imka ir imperiālists, to pierāda viņa paša paustie vārdi, „Ja būtu jāizvēlas starp pasaules izjūtu, ko šodien pārstāv civilizācija, kas dzīvo rietumos no Latvijas, un pasaules izjūtu, kas pastāv austrumos no Latvijas — es nešauboties izvēlētos to, kas ir austrumos no Latvijas.”

Putinista ceturtā iezīme – virsaiša dievināšana

Viena no profesionāla putinista pazīmēm ir totāla ticība virsaitim, viņš burtiski liek savu vadoni dieva vietā. „Nu, kur tad ir jūsu Obama tagad? Mūsu Putins ir savā vietā,” tāds izskatās tipisks profesionāla putinista komentārs. Profesionālie putinisti tic visam, ko viņu virsaitis saka no zilā TV ekrāna, viņi vienkārši dzīvo, gaidot nākamo pavēli, tā ir viņu dzīves jēga.

Arī Imka pirms pāris gadiem Krievijas TV kanālā Rossija pozēja ar dāvanā saņemto T kreklu, ko rotāja Krievijas vadoņa Vladimira Putina portrets un uzraksts: Kareivis bērnam pāri nedarīs, bet 2013.gadā viņš nopublicēja atklāto vēstuli: „Man ir nepieņemams un biedējošs tas, kas šodien notiek Latvijā. Es meklēju pasaulē pēc tiem, kas cenšas tam pretoties. (..) Kā mūsu kaimiņvalsts Krievijas prezidents Vladimirs Putins neļauj savu valsti pārvērst par iebraucamo vietu, par krogu vai spēļu namu, kur katrs var nākt ar savu dziesmu grāmatu un kam vien nav slinkums, izrādīties un, kazi varbūt ja palaimējas, ieraust ko savā kabatā.”

Tas ir kaut kas līdzīgs staļinismam, bet mūsdienu personības kultā ir viena svarīga iezīme – putinisti jūtas kā Putina līdzdalībnieki. „Jā, mēs to zinājām, ka Putins meloja, kad teica, ka Krimā nav mūsu karaspēka, un mēs melojām kopā ar viņu, izbolīdami acis un sakot, ka mūsu tur nav! Vēlāk Putins atzina, ka viņi tomēr tur bija, un mēs tam piekritām! Kā mēs kopā ar prezidentu jūs hohlus apvedām ap stūri?” Tādejādi putinistiem liekas, ka viņi piedalās virsaiša lielajos darbos, kas parasti beidzas ar to, ka kāds no putinistiem zaudē darbu, jo ir aizvērts kārtējais uzņēmums, bet putinistu rindas turpina pieaugt, pastāvīgi papildinoties ar brīvprātīgiem rekrūšiem.

Savukārt Imka šai sakarā ir teicis, pierādot savu uzticību Putleram, „Mēs – Krievija un Latvija – šobrīd atrodamies pārejas periodā. Gan globālā, gan iekšējā ziņā. Bez kļūdām nevar. Lai vai kā, uzskatu, ka tieši Krievija virzās pareizajā virzienā. Neredzu stratēģiskas kļūmes.”

Beigās mazliet par citu Krieviju – kā būtu, ja būtu!

Būtu smieklīgi, ja nebūtu jāraud! Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigās un jaunās tūkstošgades sākumā Krievija, gluži kā milzīga lokomotīve stāvēja depo pārmiju priekšā. Tā varēja izvēlēties doties pilnīgi pa citu attīstības ceļu pretī demilitarizācijai, humānismam, normālai izglītības sistēmai un vispār normālai cilvēka cienīgai ikdienas dzīvei. Tā vietā Krievija izvēlējās prokremlisko attīstības kursu ar visu TV propagandu, kas mālē acu priekšā neticamus Vatastānas sasniegumus visās dzīves jomās. Ar to pašu cenšoties slēpt faktu, ka Vatastānas iedzīvotāji ir atkal ieguvuši absolūtu, bezierunu un pastāvīgu viduslaiku feodālismu.

Mūsdienu pasaulē demokrātija ir vienīgais normālais attīstības ceļš, tur nav citu variantu, tikai vienas valstis līdz tam nonāk ātrāk, bet citas vēlāk. Arī Krievija reiz nostāsies uz demokrātijas takas, tikai līdz tam būs jau pazaudētas neskaitāmas paaudzes!

autors: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://nra.lv/latvija/231398-imants-kalnins-velas-lai-latvija-izstajas-no-es-un-saka-labus-vardus-par-krieviju.htm

https://jauns.lv/raksts/zinas/253299-latvija-pliki-riebjas-himna-nepatik-si-valsts-jauna-mode-neieredzet-savu-zemi

https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/imants-kalnins-labak-putins-un-lukasenko-neka-rietumu-vertibas.d?id=43477743

https://sputniknewslv.com/interview/20180921/9451049/Imants-kalnins-latvijai-jaizstajas-no-es.html

https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/imants-kalnins-labak-putins-un-lukasenko-neka-rietumu-vertibas.d?id=43477743

One comment

  1. Pilnīgs murgs! To var rakstīt profesionàls Roršilda @co fans, kura smadzenes izskalotas jau pāris paaudzēs…. Vienīgà raksta secinājums- Imkam taisnība… lidz sim tà nedomaju…

Atstāj komentāru: