Režīmu mocītās krievu tautas pēdējais glābiņš – ASV: nepateicība – pasaules alga

Šoreiz vēlos uzsākt diskusiju par ļoti interesantu tēmu, proti, par Kremļa propagandas un vatņiku nīsto amerikāņu/ASV sniegto palīdzību grūtībās nonākušajai Krievijas parastajai tautai pagātnē. Redziet, izrādās, ka ASV jau gadsimtiem ilgi bija glābušas Krievijas tautas no bada. Pats skumjākais ir tas, ka mūsdienu Putina krievu pasaulē viss ir sagriezts gājām gaisā. Tiem, kuri seko līdzi Kremļa propagandai, nav noslēpums, ka Amerika un amerikāņi ir izsludināti par Vatastānas lielākajiem ienaidniekiem. Ne padomju vara, kura gadu desmitiem smacēja nost pati savu tautu, nomērdējot daudzus jo daudzus miljonus bada nāvē (golodomor) un nomokot cilvēkus koncentrācijas nometnēs, bet gan ASV jau gadsimtiem ilgi ir palīdzējusi krievu tautai izdzīvot! Lai arī cik dīvaini tas neizskatītos, bet tā ir, turklāt, ja ne kas diži nemainīsies, ASV/Rietumos drīz dzīvos vairāk krievu nekā pašā Krievzemē!

Visi interesantie un plašākai publikai mazāk zināmie fakti, kas pierāda to, ka ASV reiz ir ļoti palīdzēja gan cariskajai Krievijai, gan komunistiskajai PSRS, šobrīd tiek rūpīgi noklusēti, šeit lielu netīro darbiņu veic prokremliskie mediji ar Kiseļovu un Simonjanu priekšgalā. Savukārt par tiem faktiem, kurus to svara dēļ nav iespējams paslēpt zem kājslauķa, piemēram, par Lendlīzi, parasti, tiek teikts apmēram šādi, „Nu un, ka mums palīdzēja, mēs paši tiktu galā, lai iet tie jeņķi pak@ļā!” Šāda uzvedība man liek atcerēties vienu stāstu par kādu bomzi, ko mans draugs satika kāpņutelpā, viņš viņu netrieca prom, bet gan pabaroja un pacienāja ar karstu tēju, un uzdāvināja viņam savu veco ziemas jaku, bet bomzis aiz lielas laimes, gribot viņam izteikt lielo pateicību, ņēma un nolika kluci viņam pie durvīm.

Tātad lūk, šodien stāsts par to kā ASV daudzas reizes glāba Krieviju no bada!

ASV palīdzība Krievijas bada cietējiem jau 19.gadsimta beigās

Sāksim ar to, ka Krievija saņēma vērā ņemamu humanitāro palīdzību no ASV jau 19.gadsimta beigās, lai jūs saprastu, ka tā nebija pēdējā reize, kad amerikāņi steidzās palīgā krieviem, tas notika vairākas reizes! 1891/92.gadā lielākajā daļā Krievijas Melnzemes un Pievolgas apgabalu cilvēki cieta badu, jo bija neraža, bet „zemnieku” saimniecības bija vāji attīstītas šajā apvidū. Tā laika Krievijā neeksistēja da jebkāda veida palīdzības programmas, lai tiktu galā ar līdzīgām krīzes situācijām, rezultātā – ģerevņās sākās ļoti liels bads, pastiprinājās tīfa un holēras epidēmijas, jo tā laika Krievijā dzīvojošajiem ļaudīm bija zema sadzīves un higiēnas kultūra, līdz ar to smagi antisanitārie apstākļi bija ikdiena!

Attēlā redzams kā izskatījās Permjajevas ciems 1891/92.gadā, lai jūs saprastu, kā apmēram izskatījās cilvēku ikdienas sadzīve tajā laikā. Arī pirmajā bildē redzama dzīve kādā no Krievijas ciemiem tajos gados.

 Uzzinot par to, ka cilvēki cieš badu lielajā Krievijā, ASV nolemj sniegt plaša mēroga palīdzību bada cietējiem. Uzreiz vairākos štatos – Minesotā, Nebraskā, Aiovā un Pensilvānijā tika izveidotas īpašas komitejas, kuru uzdevums bija organizēt palīdzības vākšanu un sniegšanu badacietējiem Krievijā. Mazliet vēlāk līdzīga institūcija tika izveidota arī Ņujorkā. Būtībā, komitejas nodarbojās ar labdarības koncertu un teātra izrāžu organizēšanu, ar mērķi savākt līdzekļus badacietēju atbalstam Krievijā. Rezultātā palīdzības vākšanā iesaistījās visi ASV sabiedrības slāņi – gan bagātie, gan nabagie!

Ar saziedotajiem līdzekļiem pietika, lai izveidotu tā saukto „bada floti” no pieciem lieliem tvaikoņiem piekrautiem ar kviešu un kukurūzas miltiem, graudiem, augļiem, dārzeņiem, medikamentiem un drēbēm. Pirmais kuģis ar nosaukumu „Indiana” ieradās Krievijā 1892.gada martā. Tas atveda 1900 tonnas pārtikas. Turklāt ASV valdība vairākām Krievijas guberņām sniedza arī finansiālu palīdzību.

Šie notikumi bija visai vērā ņemami. Pat slavenais armēņu izcelsmes krievu gleznotājs Ivans Aivazovskis (Иван Константинович Айвазовский), īstajā vārdā Ovaness Aivazjans (armēņu – Հովհաննես Այվազովսկի), veltīja šim notikumam divas gleznas, kuras uzgleznoja 1892.gadā. Pirmā saucās – „Pārtikas izdale”:

Bet otra – „Palīdzības kuģis”. Uz šī audekla attēlota amerikāņu palīdzības kuģa „Misūri” pienākšana pie Krievijas krastiem. Šis kuģis atveda uz Krieviju 2800 tonnas pārtikas. Tikai nelabojams vatņiks attiecīgajās gleznās nespēj saskatīt ASV karogus!

Esmu pārliecināts, ja mūsdienu Putina krievu pasaulē kādā no reģioniem kāds ciestu badu, neviens amerikāņu un nekādas citas valsts palīdzības kuģis netiktu pieņemts, jo tas taču nebūtu lielvaras cienīgi. Visticamāk, režīms visiem ar smaidu uz lūpām stāstītu, ka „viss ir kārtībā, viss tiek kontrolēts”, bet pēc tam vienkārši aizsūtītu zaldātus ar maisiem, lai savāc kritušo līķus. Piemēram, tagad, Sibīrija deg, Sočos plūdi, iespējams, dēļ ilgstošā sausuma, briest vēl viens bada gads, bet viss ir kārtībā!

Bads Pievolgas reģionā un Lendlīze

Pagāja vien 30 gadi un atkal cilvēki Krievijā cieta badu! Šoreiz pie vainas bija nemākulīgā, bet daļēji ar viltīgu nolūku izvērstā padomju varas cilvēku iznīcināšanas politika, toreiz režīma interesēs bija iznīcināt sacēlušos zemniekus. Brīžiem tas tika darīts tik tieši un brutāli, proti, mērdējot badā vai nomētājot cilvēkus ar gāzes bumbām! Saskaņā ar oficiālajiem datiem Krievijas Pievolgas reģionā 1921/22.gadā bada nāvē mira apmēram 5 000 000 cilvēku!

Arī šoreiz Amerika metās palīgā Krievijai, savācot humanitāro palīdzību 80 000 000 USD vērtībā (mūsdienās tie būtu miljardu miljardi). Ar palīdzības sniegšanu nodarbojās amerikāņu misija ARA, kas Pievolgas reģionā atvēra labdarības zupas virtuves. Šādi izskatījās amerikāņu misijas darbinieki, kas nodarbojās ar labdarību tā laika Krievijā:

Bez zupas virtuvju uzturēšanas, ARA darbinieki par brīvu bada cietējiem dalīja pārtikas paciņas, kurās bija tēja, cukurs, milti, margarīns, rīsi, iebiezinātais piens un konservi. Laika posmā no 1921. līdz 1923.gadam badu izbaudījušie krievi no „nolādētajiem jeņķiem” saņēma 1 163 296 šādus sūtījumus – amerikāņi katru dienu baroja 7 līdz 10 miljonus Krievijas iedzīvotāju.

Interesanti ir tas, ka tā laika krievi bija daudz pateicīgāki un spēja saprast, ka ASV burtiski izglāba viņus no bada nāves. Šajā 1922.gada fotogrāfijā redzams, kā Samāras apgabala iedzīvotāji ir nometušies ceļos, lai pateiktos amerikāņiem par izglābtajām dzīvībām:

Jau atkal pēc nosacīti īsa laika perioda, proti, 20 gadus vēlāk pēc Pievolgas lielā bada, sākās Otrais pasaules karš, un atkal ASV sniedza palīdzību „visuvarenajai PSRS” ar visu, ko vien varēja – ar ēdienu, tehniku, medikamentiem un daudz ko citu! Šoreiz PSRS no „nolādētajiem jeņķiem” saņēma palīdzību 9.4 miljardu USD apmērā (mūsdienu vērtību skalās šis skaitlis ir jau sasniedzis kosmiskus apmērus). Par Lendlīzi ir rakstīts ļoti daudz, tāpēc no manis tikai īss komentārs – Otrā pasaules kara laikā ASV kārtējo reizi nesavtīgi baroja Krieviju, bet līdz mūsdienām izdzīvojušie vatņiki par to ir aizmirsuši vai arī neko negrib dzirdēt!

Humanitārā palīdzība mirstošajai PSRS

Padomju Savienības pēdējos eksistences gados padomju pārtikas veikalu plauktos bija pieejams tikai un vienīgi deficīts – nepietika pat pašu vienkāršāko un elementārāko pārtikas preču, principā notika tas pats, kas tagad notiek Venecuēlā. Savoks arī Āfrikā ir Savoks, tas visur ir pilnīgi vienāds! Arī šoreiz ASV steidza palīgā, sākot piegādāt PSRS humanitāro palīdzību, ko pats Mihails Gorbačovs personīgi bija sarunājis ar „nolādētajiem jeņķiem”. Apmēram šādi izskatījās padomju veikali PSRS norieta gados, vai tos vispār ir iespējams salīdzināt ar to, kas notiek šodienas veikalos!? 

Runājot par amerikāņu humanitāro palīdzību, cilvēki parasti atceras „Buša kājiņas”, bet patiesībā vistas šķiņķīši bija tikai maza daļa no sniegtās palīdzības, kuru jo īpaši atceramies, jo tas bija salīdzinoši lēts un dabīgs olbaltumvielu avots, bet PSRS nespēja pat to! Jā, arī vistas gaļa varenajā kodollielvarā bija deficīts. Bez „Buša kājiņām” PSRS no ASV saņēma vairākus veidus miltu, graudaugu, ātri pagatavojamās putras, konservus, sauso pienu un bērnu pārtiku. Daudzās ģimenēs, šie amerikāņu pārtikas produkti bija vienīgais ēdiens pie kā klāt piekost skābo padomju ķieģelīti.

Nepateicīgie pēcnācēji/vatņiki epiloga vietā!

Kā redzat, jau kopš 19.gadsimta beigām Amerika ir daudz reižu palīdzējusi Krievijai, burtiski to izglābjot no bada nāves. Iespējams, amerikāņi izglāba desmitiem miljonu krievu dzīvību laikā, kad padomju režīms vienkārši iznīcināja desmitiem miljonu savu pilsoņu dzīvību.

Lūk, paradokss – tagad galvenais vatņiku ienaidnieks ir ne tikai pati padomju vara, bet arī Amerika. Daudzi nepateicīgie Putina krievu pasaules propagandas piepumpētie pēcnācēji, kuri ir izdzīvojuši pateicoties amerikāņu palīdzībai, tagad lasa Vatastānas „zinātniskās propagandas” grāmatas ar tādiem nosaukumiem, kā „Staļina desants virs Vašingtonas”, lai pēc tam varētu ar mierīgu sirdi vicināt dūres, sevi iedomājoties cīnāmies pret amerikāņiem par kontroli pār pasauli.

Varētu jau pasmieties, ja nebūtu jāraud!

autori: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/526830.html

Atstāj komentāru: