Vatastānas 12 soļu programma: Reliģija

Reliģija:

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Konstitūciju (ir savādi patiešām pieminēt šo dokumentu: ir pagājis ilgs laiks, kopš tam ir bijusi jebkāda nozīme) Krievija ir daudzkulturāla un sekulāra valsts. Taču šī utopija eksistē tikai konstitūcijas lapās, jo patiesā Krievija reliģiskā fanātisma ziņā ir vairāk līdzīga ISIS.
Protams, arī demokrātiskās valstīs var pastāvēt reliģiskas blēņas, piemēram, ASV vien ir simtiem un pat tūkstošiem kultu, sākot ar mazām vietējo komūnām un beidzot ar tādām ietekmīgām organizācijām kā Scientoloģijas baznīca. Vēlme skaidrot lietas neiedziļinoties un pēc iespējas vienkāršāk meklējama mūsu smadzenēs — orgāns, kas aizņem tikai 5% no mūsu ķermeņa masas, patērē ap 70% ķermeņa saražotās enerģijas. Izzināšanas spēja ir ļoti dārgs process, tāpēc cilvēkiem patīk izdarīt steidzīgus lēmumus un domāt mazāk. Tā ir bijis vienmēr, un tā tas būs vienmēr. Šī iemesla dēļ jau gatavas „kā dzīvot savu dzīvi” rokasgrāmatas — sauktas arī par ticībām — ir mīlētas visā pasaulē. Taču Krievijā šī mīlestība ir pāraugusi par kaut ko daudz baismīgāku.
Laiks nelielai izklaidei — tālāk būs tests, uz kura jautājumiem jāatbild ar „jā” vai „nē”.
Vai jūsu valsts galvenā reliģija atklāti izplata mītu, ka HIV nepastāv un ka AIDS izraisa stress, vakcīnas un slikta vide: apgalvojumi, kas atbalsta HIV noliedzēju kustību un noved pie epidēmijas?
Vai jūsu valsts armija ir aprīkota ar mobilām lūgšanās stacijām, kuras iespējams izvērst kaujas laukā?

Vai jūsu valstī jūs var notiesāt uz trīsarpus gadiem par Pokemon Go spēlēšanu baznīcā?
Vai jūsu valsts norīko goda sardzi, lai tā sagaidītu lidmašīnu ar svētā kauliem?

Vai raķešu iesvētīšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu veiksmīgu lidojumu?

Piedodiet, tas ir ķecera Īlona Maska raķetes Falcon Heavy veiksmīgais starts…

…un šis ir Krievijas mācītājs, kas apslaka raķeti ar svēto ūdeni. Iespējams, ka svētais ūdens bija viltots, mācītājs bija viltots vai arī pats Dievs bija pret šīs raķetes palaišanu, taču tā avarēja īsi pēc pacelšanās.

Vai jūsu valsts baznīca nolīgst mācītājus, kas „šķīsta” nabaga cilvēkus ar garīgiem traucējumiem — jājot uz viņiem?

Filmas „Eksorcists” uzņemšanas aizkulises.


Ja uz vismaz diviem jautājumiem atbildējāt jā, jūs noteikti dzīvojat Krievijā.

Atstāj komentāru: