Vatastānas 12 soļu programma: Fatālisms un izglītība

Fatālisms:

Uzmanīgākie lasītāji jau noteikti ir sajutuši neizbēgamo fatālisma smaku, kas virmo no visa iepriekš rakstītā. Pēdējais puzles gabals atbildei, kāpēc likumi netiek ievēroti un kāpēc neviens noziegums nav pietiekami svarīgs, lai izraisītu masu protestus — ir, protams, liktenis.
„Не мы такие, жизнь такая”
Ir kāds krievu sakāmvārds: „Tādi neesam mēs — tāda ir dzīve.” Tas nozīmē, ka tuneļa galā nav gaismas un pilnīgi neko nav iespējams mainīt: mūsu liktenis ir izlemts.
Krievu literatūras pazinēji piekritīs, ka arī to raksturo neizbēgama ļaunuma dvesma, nolemtība un rūgtais gals, kas sagaida ikvienu no mums. Šāda noskaņojuma iemiesojums ir Dostojevskis, kura darbi ir drūmuma piesātināti un unikāli apvieno izmisumu un ticību augstākiem spēkiem.
Ideja — ja nu aklā un gadsimtiem ilgi pastāvošā kristīgā ticība ir dabiska reakcija uz neizbēgamajām un tumšajām beigām — atbilde uz visu aprijošo fatālismu? Ja mēs, negribīgie un nespējīgie, esam uz šīs pasaules, lai ciestu, tad bez cerības uz jebkādām pozitīvām izmaiņām atliek tikai ticēt laika galam, kad tas Kungs visu pavērsīs uz labu. Labāk vēlu nekā nekad, vai ne? Varbūt tā tiešām ir.

Izglītība:

Iepazīstieties ar Mihailu Zadornovu, vienu no Krievijas zināmākajiem komiķiem.

Ja kādam pajautāsiet, kas ir viņa populārākā frāze, visbiežāk dzirdēsiet atbildi: „Ну тупые”, ko sākotnēji attiecināja tikai uz amerikāņiem, bet vēlāk uz jebkuru „rietumnieku”. Gandrīz vienatnē šis cilvēks ir spējis nostiprināt mītu, ka krievi ir gudrākā tauta pasaulē. Vai vismaz gudrāki par debilajiem amerikāņiem.
Šādas idejas nebūtu tik populāras, ja liela daļa krievu jau tā nedomātu. Žurnālists Aleksandrs Ņevzorovs ir teicis, ka pornogrāfija var izraisīt erekciju tikai tādā gadījumā, ja jums jau ir loceklis. Ticiet vai nē, daudz krievu ir pilnīgi pārliecināti, ka Krievija (26 Nobela prēmijas laureāti, daudzi no kuriem — pārsteidzošā kārtā — ir citu valstu rezidenti, piemēram, Andrejs Geims un Konstantīns Novoselovs ir no Mančestras) ir daudz „gudrāka” par ASV (371 Nobela prēmijas laureāts), kas galvenokārt tiek uzskatīta par valsti zilajiem, pamuļķiem un rešņiem.
Lielākā daļa krievu ir pilnīgi pārliecināti, ka Padomju Savienībā bija labākā izglītība pasaulē. Tieši tā — tas izskaidro, kāpēc diplomi nav derīgi nekur ārpus Krievijas vai kāpēc astoņdesmitajos gados miljoniem krievu ar ūdens traukiem sēdēja pie televizora ekrāniem, lai beidzot sagaidītu, kad „gaišreģi” un „ticības dziednieki” Čumaks un Kašpirovskis „uzlādēs” to ar savām pārdabiskajām spējām un izdziedēs skatītājus. Čumaks ir miris, bet Kašpirovskis joprojām pulcē pilnas auditorijas ar ļaudīm, kas gatavi maksāt par brīnumainu izveseļošanos.

Jā, to rādīja oficiālie padomju televīzijas kanāli
Ironiski, ka Zadornovs, kurš publiski pārsvītroja ASV vīzu un popularitāti iemantoja saucot rietumniekus par netalantīgiem bezsmadzeņu tirgoņiem un spekulantiem, steidza uz Eiropas Savienības klīniku pēc tam, kad viņam diagnosticēja vēzi. Miljoniem viņa sekotāju, kuri neko tādu nevar atļauties, nācās samierināties ar to, ka „pasaulē labākā izglītības sistēma” nespēj nodrošināt atbilstošu medicīnisko aprūpi.

Atstāj komentāru: