Vatastānas 12 soļu programma: Agresija

Agresija:

Ja esat apmeklējuši tādas mājaslapas kā bestgore.com, jūs noteikti zināt, ko cilvēki ir spējīgi nodarīt cits citam. Mēs viens otram griežam nost galvas, velkam nost ādu un griežam nost locekļus — ne jau izdzīvošanas dēļ, bet gan naudas, baudas vai ticības dēļ.
Diezgan biedējoši, taču tādas lietas nenotiek bieži: lielākajā daļā gadījumu šādus noziegumus veic cilvēki ar traucējumiem, kuriem nav ne mazākās nožēlas vai empātijas pret citiem. Daudz biežāk sastopama parādība ir kaut kas, ko varētu dēvēt par „sadzīves cietsirdību” — tā ir jebkāda naidpilna rīcība, kurā savā ikdienā iesaistās parasti cilvēki. Runājot par šādu nepamatotu naidu pret citiem, reti kura valsts šajā ziņā var sacensties ar Krieviju.
Tie, kas ir spēlējuši tādas tiešsaistes datorspēles kā Counter Strike, DOTA vai World of Warcraft šim apgalvojumam piekritīs acumirklī — krievu spēlētāji tiek uzskatīti par vieniem no nepatīkamākajiem. Viņi pamet spēles, ar nolūku zaudē un lamā savus komandas biedrus, pirms spēle vispār ir sākusies.

Taču viss internets, ne tikai datorspēles, ir vieta krievu bezmugurkaulniekiem — ikdienā paklausīgiem un bez sava viedokļa — kur parādīt savu īsto dabu.
Šajā novērošanas kameras video redzams, kā bariņš pusaudžu pilsētas parkā nozog pīles statuju. Visticamāk, piedzērušies puiši mēģināja izrādīties meitenes priekšā — jūs taču zināt, kā tas ir.

Tā noteikti nav rīcība, ar kuru lepoties, taču arī ne tas smagākais noziegums. Jautājums ir, kāds būtu piemērots sods šiem jauniešiem? Visticamāk, viņiem (vai viņu vecākiem) būtu jāsamaksā materiālie zaudējumi un vēl nedaudz pa virsu. Taču krieviem komentāru sadaļā ir citas idejas.

„Viņiem pašiem vajadzētu noraut galvas…”

„Viņiem nav, kur likt savu spēku — tādi jāsūta uz Sīriju!”

„Viņi jānošauj, lai nevairojas.”

„Viņi jāsūta uz BAM vai Belomorkanal” (runa ir par Baikāla-Amūras maģistrāli un Baltijas jūras un Baltās jūras kanālu, kuru būvniecības laikā bojā gāja vairāki simti tūkstoši cilvēku: piemēram, vēsturnieki aprēķinājuši, ka katrs metrs BAM izmaksāja viena cilvēka dzīvību).

„Viņiem nav kauna. Taču, ja iedosim viņiem ar lauzni pa mugurkaulu, būs gan sāpīgi, gan bēdīgi ”

„Nošaut tos mērgļus!!!”

„Sterilizēt viņus!”

„Mūža ieslodzījumu tiem lopiem!!!”

„Tādi ir jānošauj. Viņiem ir neglābjami piedirstas galvas.”

„Ja zinātu, kas viņi ir, es viņiem salauztu kājas.”

„Tie nelieši 100% šo visu lasa. Jums vajadzētu noraut rokas un kājas. Godīgi sakot, es jūs labprāt piekautu. Un pēc tam vēl uzrakstītu administratīvo. Sūdi, ne cilvēki.”
Nepārprotiet, bet vai vēlēt nāvi, sterilizāciju vai norautas kājas un rokas nav nedaudz par skarbu par pīles statujas noraušanu.
Ja prātojat, kāpēc šajā rakstu sērijā nav sadaļas „neiecietība”, tas ir tāpēc, ka neiecietība ir tiešas sekas mizantropijai jeb naidam pret citiem cilvēkiem. Nav tā, ka cilvēki ienīst gejus — vai melnādainos, amerikāņus, musulmaņus vai jebkuru citu cilvēku pasaulē — jo viņiem rūpētu tradicionālās ģimenes vērtības. Pavisam vienkārši — šie cilvēki pārstāv kādu, kurš atšķiras no parastā krieva, un ar to vien pietiek, lai iedauzītu viņiem sejas un vēlētu nāvi. Kā reiz dziedāja kāds slavens mūziķis: „Mēs nogalinām svešiniekus, lai mums nebūtu jānogalina tie, kurus mīlam.”

Atstāj komentāru: