Vatastānas 12 soļu programma: Alkohols

Alkohols:

Skaidrāks par skaidru, ka šī ir tā gaidītākā tēma. Tieši tā — lāči, degvīns un balalaikas. Degvīns ir reālija, kas iemieso Krieviju, un diemžēl nevar teikt, ka piedzērušies krievi ir tikai stereotips, jo tas būtu pretrunā ar oficiālajiem alkohola patēriņa datiem.

Katra dzimšanas diena, katra svētku diena vai vienkārši katra piektdiena ir neiedomājama bez alkohola. Nepārprotiet, ir daudzas valstis, kurās dzeršana ir gandrīz vai daļa no nacionālās identitātes, piemēram, Dienvidkoreja vai Japāna, taču mūs neinteresē piedzērušies japāņi, kas savos uzvalkos vārtās metro stacijās — mūs interesē sekas, kuras alkohola lietošana ir nodarījušas Krievijai.

Piedzēries mācītājs nāvējoši notriec divus remontstrādniekus un aizbēg no notikuma vietas. Tas ir tikai viens no 169 432 ceļu satiksmes negadījumiem Krievijā, kas 2017. gadā paņēma 19 088 cilvēku dzīvības.

Kāds pāris Sanktpēterburgā, nodarbojoties ar seksu uz balkona, izkrīt no devītā stāvā. Sieviete iet bojā, bet mīkstina vīrieša kritienu, kurš ar nelielām traumām pieceļas un dodas atpakaļ pie saviem draugiem.

Balcony sex couple fell nine storeys and man survived after woman cushioned fall

Piedzēries policists ieiet lielveikalā un sāk apšaudi, nogalinot divus cilvēkus un ievainojot septiņus.

Kāds politiķis sadzeras ar draugiem mežā, ierauga mežziņa suni, nošauj viņu un pašu mežzini ietriec kokā. Pēc vietējo teiktā klaiņojošu dzīvnieku un mājlopu izšaušana ir konkrētā tautas kalpa iecienīts hobijs, taču neviens viņu negrasās par to atlaist.

Četri piedzērušies pusaudži vecumā no 15 līdz 17 spīdzina bezpajumtnieci un piekauj viņu līdz nāvei.

Grupa dzērušu vidusskolēnu nogalina kafejnīcā satiktu sievieti. Saskaņā ar policijas informāciju nogalinātajai sievietei norāva seju, un viņas iekšējie orgāni tika izvilkti caur vagīnu. Šoreiz iztiksim bez fotogrāfijas.

Piedzēries vīrietis kaitina lāci un zaudē roku.

Un, protams:

  • piedzērušies bērni dedzina klaiņojošus suņus un kaķus un griež tiem nost degunus;
  • neskaitāmi piedzērušies vīri, kas nosit savas sievas;
  • tūkstošiem dzērāju uzbrūk nejaušiem garāmgājējiem;
  • piedzērušies strādnieki negadījumos zaudē ķermeņa daļas un dzīvības;
  • dzēruši vecāki sit un nogalina savus bērnus.

Varbūt tas skan liekulīgi, bet alkoholam valstī, kuras iedzīvotāji pēc pāris malkiem izdara tādas šausmas, nevajadzētu būt brīvi pieejamam. Taču ar grādīgo var panākt sava veida kontroli: kamēr vien „ierindas” krievs drīkstēs piedzerties, viņš dos priekšroku tieši tam, nevis cīņai par tiesībām, taisnīgumu un amatpersonām, kuru vienīgais mērķis nav piebāzt savas kabatas.

Atstāj komentāru: