Romas pāvests palīdzēs

Daudz ir rakstīts par nolietoto infrastruktūru Vatastānas perifērijā, vai tās neesamību. Šoreiz stāsts par jaunāko laiku celtniecību un to, ar ko tad jāsadzīvo Vatastānas iedzīvotājiem, ievācoties vēl ne līdz galam pabeigtās mājās. Situācija gaužām kurioza, ja ne pat bēdīga.

Ufā dzīvojamā kompleksa „Ļimonraij” (Citronu paradīze?!) iedzīvotāji, lai panāktu kādu reakciju no projekta attīstītāja, celtniecības firmas SU-10, uzrakstīja sūdzību nevis savam galvenajam popam Kirilam, bet gan Romas pāvestam Franciskam I. Lieta pavisam vienkārša nepabeigtā dzīvojamā kompleksa iemītniekiem, neskatoties uz iesniegtajām sūdzībām projekta realizētājiem, netika pieslēgta apkure. Celtniecības kompānijas pārstāvji, atbildot uz sūdzībām, netieši arī paši ieteikuši sūdzēties kaut „vai Romas pāvestam, mēs ne no kā nebaidāmies”. Sacīts, darīts – iedzīvotāji nopublicēja sociālajos tīklos vēršanos pie Romas pāvesta gan krievu, gan angļu valodās.

Protams, šādu ziņu pārtvēra mediji, izplatot to tālāk. Jāatzīst, ka, iespējams, Franciska I uzrunāšana šoreiz noderēja, jo jau pēc dažām dienām mājas iedzīvotājiem tika pieslēgta apkure. Tiesa, tikai uz vienu dienu, jo kā izrādījās, tad projekta attīstītājam SU-10 ir parādsaistības pret vietējo komunālo pakalpojumu sniedzēju, kurš ir skaidri norādījis, kamēr parāds netiks dzēsts – nekāda siltuma nebūs. Sanāca kā vienmēr, iedzīvotājiem atkal ir jācieš.

Lieki piebilst, ka cilvēki ir jau ievākušies ne līdz galam pabeigtajā dzīvojamajā kompleksā, kuru attīstītājs solīja nodot ekspluatācijā jau 2017.gadā, kurš sen jau kā divus gadus ir aiz kalniem. Šāda prakse, kad nepabeigtās mājās ievācas jaunie iemītnieki, Vatastānā ir ierasta lieta, viņiem tā ir jau kļuvusi par tradīciju. Vatastānā cilvēki bieži vien iemaksā avansus par dzīvokļiem, kurus solīts uzbūvēt īsā laika periodā, bet kad pienāk konkrētais ēkas nodošanas datums, kad klienti varētu ievākties jaunajā mājoklī, izrādās, ka tā celtniecība vēl nemaz nav sākusies, bet bieži vien objekts ir tikai puspabeigts.

Varbūt šoreiz „Ļimonraij” iedzīvotājiem ir pienācis laiks iesnigt sūdzību visvarenajam, dārgo pulksteņu kolekcionāram popam Kirilam, vai arī bagātākajam cilvēkam uz pasaules, visas Vatastānas un vatņiku caram Putinam, un siltums tiks pieslēgts uz vēl vienu dienu, a ja paveiksiet, tag varbūt uz visu ziemu?!

P.S.

Zviedru Grēta, visticamāk pieprasītu, lai apkure vispār netiek pieslēgta! 😀

Nesalsti!

Avots:

https://meduza.io/shapito/2019/10/03/zhiteli-ufy-pozhalovalis-pape-rimskomu-na-otsutstvie-otopleniya-posle-etogo-otoplenie-vklyuchili-no-tolko-na-odin-den

Atstāj komentāru: