Ja nebūtu Ļeņina, vai Krievija kļūtu par Vatastānu?

Mazliet vairāk kā gadsimtu atpakaļ, proti, 1917.gada februārī cariskajā Krievijā sākās revolūcija, kuras rezultātā cars Nikolajs II pakāsa troni, tādejādi izbeidzot šajā teritorijā krievu monarhijas paražas un tradīcijas. Pie varas Krievijā uz brīdi nonāca pagaidu valdība. To tā sauca līdz „vēlēšanām”, principā, tā tās arī nemaz nesagaidīja, jo to jau saknē paspēja iznīcināt boļševiki Oktobra apvērsuma rezultātā. Lūk, ar šo brīdi būtībā Krievija vairs nebija Krievija, bet gan viens liels haoss, kas radīja priekšnoteikumus Vatastānas radīšanai.

Saskaņā ar padomju propagandu it kā Ļeņins esot padzinis caru no troņa, bet patiesība viss notika mazliet savādāka, jo Ļeņins ar līdzskrējējiem gāza likumīgo un demokrātisko pagaidu valdību ar bruņota apvērsuma palīdzību. Principā, Ļeņins iznīcināja pirmos demokrātijas iedīgļus šajā plašajā teritorijā, ko mēs tagad zākājam par Vatastānu, pašam sevi ieceļot par diktatoru. Faktiski boļševiki sagrāba varu ar viltu un karadarbību pret savu tautu, jo viņi saprata, ka ar godīgām vēlēšanām būs daudz par maz, lai tajās uzvarētu tikai ar populistiskiem lozungiem un saukļiem. Vēlāk padomju „vēsturnieki un prop@g@ndoni” no ādas līda laukā, lai paskaidrotu šo faktu ar „padomju propagandas” palīdzību, „Redziet, tas Kerenskis vispār bija baigi pretīgais tipiņš! Frenci nēsāja, maita! Bet projām muka sieviešu brunčos, ah cik smieklīgi! Labi, ka mēs viņu gāzām no varas!”

Pēc tam tie paši boļševiki uzsāka karu pret pašu tautu, bombardējot zemniekus ar gāzu lādiņiem, bet tas jau ir cits stāsts, ko jums kādu dienu obligāti izstāstīšu. Šoreiz vēlos pafilozofēt par to, kāda būtu Krievija tagad, ja nebūtu bijis Ļeņina un Oktobra revolūcija. Man jau liekas, ka sūdīgāk nebūtu bijis.

Citiem vārdiem sakot, ja tajā laikā Ļeņina māte būtu lietojusi kontracepcijas tabletes (žēl, ka tādas nebija), vai fāteris attiecīgajā brīdī būtu lietojis kādu jēra vai cūkas zarnu, to uzmaucot uz attiecīgā rīku, visticamāk, šodien nebūtu arī Vatastānas Hronikas.

Bet nopietni runājot, ja Ļeņins nebūtu piedzimis:

1. Krievija būtu saglabājusi normālas attiecības ar Eiropas valstīm, kuras, praktiski, visu PSRS pastāvēšanas laiku uzskatīja komunistus par badītiem, kuri asiņaina apvērsuma rezultātā bija sagrābuši varu lielākajā daļā cariskās Krievijas. Turklāt netiktu radīta padomju konspiroloģija, saskaņā ar kuru „Obama apraksta sienas Vatastānas pilsoņu namu kāpņutelpās” un „Dallesa plāns paredzēja iznīcināt PSRS”. Diemžēl šīm muļķībām joprojām tic rus.delfi.lv redakcija, kā arī ļoti daudz aunu un aitu šeit pat Latvijā, to skaitā Ehynars Graudiņš un Imants Burvis, par Saskaņas un LKS deputātiem es nemaz nesākšu runāt. Visticamāk, Krievija turpinātu iet roku rokā ar pārejām Eiropas valstīm, rakstot kopīgu vēsturi un paliekot par normālu civilizēto Rietumu neatņemamu sastāvdaļu. Bet tagad mēs vismaz zinām, ka ar citu tautu vardarbīgu pakļaušanu un represiju izvēršanu pret pašas pilsoņiem, nekas labs nevar sanākt, ja nu vienīgi, tas, ko mēs tagad saucam par Vatastānu un Putina krievu pasauli!

2. Krievijā nebūtu noticis pilsoņu karš, un pēc tā sekojošā sociālā spriedze un krīze, kas turpinājās vairākas dekādes. Nevienlīdzība starp iedzīvotāju slāņiem izzustu pakāpeniski pati no sevis, nelejot nevainīgu cilvēku asinis.

3. Krievijā nebūtu uzceltas cilvēku nāves nometnes un nebūti jāpiedzīvo visas šīs briesmīgās lietas un jāizdzīvo tur mocīto cilvēku stāsti un atmiņas atkal un atkal. Nenotiktu tas, ko daudzi sauc par „antropoloģisko novirzi”, jo Krievijā pilnībā tika iznīcināta veco laiku inteliģence, kā rezultātā pie varas nonāca sabiedrības padibenes ar cāļa smadzenēm, bieži vien bez izpratnes par to, kā tas ir uzvesties kulturāli un ētiski, un kā tas ir – būt vienkārši cilvēcīgam.

4. Rūpniecības attīstība un valsts industrializācija noritētu mierīgā veidā, nebūt vajadzības atņemt iedzīvotājiem pēdējo iedzīvi, labību un lopus. Nevajadzētu nomērdēt badā miljoniem cilvēku Ukrainā. Mierīgā ceļā būtu izveidojušās un attīstījušās privātās kompānijas, nodrošinot pilnvērtīgu tirdzniecības un ekonomikas attīstību sadarbībā ar ārvalstu partneriem.

5. Krievijā netiktu spridzinātas baznīcas un galināti dieva kalpi, reliģija Krievijā kļūtu tāda pati kā citur Eiropā, kurš grib – tas tic, kurš negrib – tas netic, neviens nevienam neko neuzspiestu. Nebūtu arī tagad novērojamās „reliģiozās renesanses”, proti, reliģiozie fundamentālisti ar savām stulbajām idejām nejauktos, kur nevajag, tagad tie jau atkal bāžas virsū ar to savu reliģiju, piemēram, mācību iestādēs utml.

6. Nebūtu komunālo dzīvokļu, padomju veikalu, dzīvokļu „par brīvu”, padomju medicīnas, proletariāta slēptās verdzības un deficīta, kā arī pļēgurošanas darba laikā un daudz kā cita, par ko esmu jau rakstījis neskaitāmas reizes.

7. Arī Kurjohins (krievu pašpasludinātais zinātnieks) nebūtu ierakstījis savu episko video sižetu, kurā viņš pierāda, ka Ļeņins bija sēne un radiovilnis.

Visā visumā kaut kā tā. Mans mērķis nebija idealizēt carisko Krieviju, bet gan vēlreiz diskreditēt staļinistus un putleristus. Cariskā Krievija pati par sevi jau bija diezgan atpalikusi valsts cilvēktiesību jautājumā, nemaz nerunājot par dzimtbūšanu, ko pat komunisti neatcēla, tai bija nepieciešamas radikālas reformas, bet Oktobra revolūcija un apvērsums neko nedeva, jo cara vietu ieņēma cits „cars” – Ļeņins, kura varēja arī nebūt. Tāpēc saku jums vēlreiz, ka bez Ļeņina un boļševikiem būtu bijis daudz mierīgāk!

P.S. Ja tantei būtu riteņi, viņa būtu tramvajs, bet, ja to apgrieztu ar kājām gaisā, sanāktu krājkasīte!

autors: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/540763.html?utm_source=3userpost

https://vatastan.com/2019/08/07/reiz-stalina-gulag-nometne-jefrosinijas-kersnovskas-sausmigas-atminas/

One comment

Atstāj komentāru: