Vatņiki un citi ar prātu apdalītie internetā sākuši kampaņu pret gripas vakcināciju

Sveiks lasītāj! Mūsu devatanizācijas brigāde kā allaž turpina rullēt cauri vatņiku un tiem līdzīgu zvēru ikdienai sociālajos tīklos, meklējot interesantus stāstus un personāžus, par ko pavēstīt citiem interneta lietotājiem. Šodien hronista Indriķa manīgā acs uzdūrās kādam jaunam un iepriekš mūsu blogā neaprakstītam fenomenam – Latvijas anti-vakseru (anti-vaxxer) kopienai. Jā, izrādās, ka arī Latvijā pietiekami populāra ir kustība, kas uzskata, ka vakcīnas apdraud mūsu veselību un ļaudis, kas izvēlas nevakcinēt savus bērnus. Šīs personas pamatā ir tās pašas, kas pāris nedēļas pirms tam bija sacēlušas visu Latviju augšpēdus, stāstot šausmu stāstus par to kā mūs visus uzceps 5G internets! Izskatās, ka pēc LTV1 raidījuma „Aizliegtais paņēmiens”, kas lieliski atmaskoja 5G pretinieku melus, to uzmanības centrā ir nonākušas vakcīnas. Specifiski – vakcinācija pret gripu.

Latvijas FB segmentā ir vismaz 3 domubiedru grupas, kurās agrākie 5G pretinieki izplata analogas sazvērestības teorijas par vakcinācijas radītajām šausmām. Piemēram, šausmu stāsti par vakcīnām tiek izplatīti tādās grupās kā „Vakcīnrealitāte Latvijā”, „Viss par vakcināciju” un „Vakcinācija – PAR un PRET”. Pēdējās nedēļās šajās grupās ir ievietoti vairāki gari un „analītiski” ieraksti par gripas vakcīnu it kā atstātajām negatīvajām sekām uz cilvēka organismu. Jāatzīmē, ka pirms tam anti-vakseru kopiena prioritāri uztraucās tikai par bērnu vakcināciju. Izskatās, ka tagad ir ķērušies klāt vēl radikālākām idejām un propagandē atteikšanos pat no gripas vakcīnās.

Ar līdzīgiem (bieži vien identiskiem) ierakstiem savos profilos dalās arī vairākas atsevišķas personas, kas piedalījās arī kampaņas organizēšanā pret 5G internetu. Kā piemēru ir vērts minēt, vienu no prominentākajiem Latvijas sazvērestību teoriju piekritējiem, dzelteno vestu akcijas iedvesmotāju un bijušo zaļzemnieku Valentīnu Jeremejevu – kungu, kurš jau vairākus gadus izvērš ļoti aktīvu dažādu konspirāciju teoriju propagandu internetā un organizē dažādās margināļu protesta akcijas. Interesanti, ka Jeremejevs, kurš pēc būtības izplata cilvēka dzīvību apdraudošus un antizinātniskus melus, kopā ar sūdabrāļiem Spariņu un Kalviņu, ir viens no Latvijas Zinātnes fonda valdes locekļiem. Iedomājieties tikai, brīvajā laikā šis cilvēks izplata melus par vakcināciju radīto autismu, bet darba dienās pieņem lēmumus par finansējuma pārdali Latvijas zinātnes jomai! Maģjote pacani, kā teica kāda slavena videoklipa varonis!

Video:

Vēl viens odiozs personāžs, kas internetā mudina cilvēkus nepotēties pret gripu ir Kristīne Liepiņa. Pašpasludināta homeopāte un medicīnas eksperte, kas vada blogu, uztur vairākas konspirāciju teoriju un Kremļa propagandas lapas FB. Pirms pāris gadiem Liepiņas kundze tik pamatīgi iepūta sazvērestības teoriju un Kremļa stabulē, ka izsauca Latvijas Armijas pretreakciju pēc tam, kad vienā no saviem FB ierakstiem izplatīja dezinformāciju, ka NATO karavīri Latvijā to vien dara kā „tērē mūsu naudu” un „plenderē pa kafejnīcām”. Tagad sazvērestību teoriju piekritēja internetā aģitē latviešus nepotēt savus bērnus pret masalām un pašiem mest līkumu par gripas potēm.

Lai gan ideja par gripas vakcīnu boikotu pati par sevi šķiet nezinātniska un vāji pamatota, palasot komentārus iepriekšminētajās domubiedru grupās, ir redzams, ka tai ir pietiekami daudz atbalstītāju. Vairumā gadījumu ļaudis uztrauc tas, ka gripas vakcīna it kā palielina iespēju saslimt ar gripu. Tikmēr atsevišķos gadījumos pat tiek spekulēts, ka tās izraisa vēzi! Lūkojoties dzimumu griezumā, šīm muļķībām parasti piebalso tieši sievietes, kas ir vēl skumjāk, jo tas nozīmē, ka no anti-vakseru meliem cieš ne tikai pieaugušie pamuļķi, bet arī viņu bērni.

Praktiski Jeremejevs un Liepiņa kopā ar saviem līdzskrējējiem, mudinot Latvijas tautu nevakcinēties, ir uzsākuši pret to bioloģisko karu. Tie, kas ir slimojuši ar gripu, zinās teikt, ka tā nav joka lieta un pote nereti var izglābt cilvēka dzīvību. Mūsu varoņiem par to, protams, ir nospļauties, jo viņus interesē tikai klikšķi FB un dažādu puspatiesību uzspiešana citiem ļaudīm, cenšoties savus tautiešus padarīt par tikpat dumjiem un sekliem auniem kādi ir viņi paši.

Esiet nu tik laipni un gadījumā, ja savās FB joslās pamanāt, ka kāds mudina nevakcinēties pret gripu – aizrādiet un argumentējiet, ka potēties pret gripu vajag, ja ne pašiem, tad bērniem noteikti. Ej nu sazini, varbūt kādam prātā apdalītajam gripas sezonā izglābsiet dzīvību.

Hronists Indriķis

One comment

Atstāj komentāru: