Site icon Vatastānas hronika

Lidos vai nelidos?

Ikdiena Vatastānā ir lieliska, jo vatņiku veikalu plaukti ir pārpildīti ar importa aizstāšanas produktiem – palmu eļļas sieru, desu ar tualetes papīra piegaršu un Baltkrievijā audzētām garnelēm. Taču šoreiz ne par vatņiku pusdienu galdu, bet par Vatastānas aviobūves „(ne)panākumiem”.

Visi ir dzirdējuši stāstu, ka Latvijas nacionālā aviokompānija „AirBaltic” vēl tālajā 2015.gadā neizslēdza iespēju, atjaunot savu floti, ar Vatastānā ražoto Sukhoi Superjet 100 lidmašīnām. Veiksmīgā kārtā valdībai un Saeimai izdevās nogriezt šo ideju saknē, pateicoties tam, tagad mēs lepni varam lidināties ar Airbus A220-300. Labāk tā, nekā ar ne līdz galam uztaisītiem Superjet. Lieki piebilst, ka, bez Vatastānas nacionālās aviokompānijas „Aeroflot” un vēl dažām, Superjet 100 vien izmanto dažas valstis.

Šo lidmašīnu nepopularitāte un reizē arī neuzticība tām no starptautiskās aviopārvadātāju sabiedrības ir atspoguļojusies arī absolūtos skaitļos un dažāda veida tehniskām ķibelēm. Kopš to ražošanas sākuma tālajā 2005.gadā saražotas ir vien 175. Uzņēmumam šis gads ir bijis pavisam bēdīgs, jo Vatastānas aviobūves kompānijas „Graždanskiji samaļoti Suhovo”, kas tieši atbild par Superjet 100 komplektēšanu, apgrozījums trijos ceturkšņos, salīdzinājumā ar 2018.gadu, ir nokritis 4,5 reizes, un operatīvie uzņēmuma zaudējumi ir pieauguši 2,6 reizes. 2019.gadā pārdota vien viena lidmašīna.

Uzņēmumā žurnālistiem ir norādīts, ka lielāko lidmašīnu pasūtījums ir sagaidāms tieši atlikušajos gada trīs mēnešos. Iemesli, kādēļ nav labi pārdošanas rādītāji ir pavisam vienkārši – regulāras tehniskas ķibeles dzinējiem, „Aeroflot” nesteidzas ar pasūtījumu veikšanu (laikam, tomēr cer pasūtīt lidmašīnas Rietumos), vēl nav izstrādāta Kremļa subsīdiju programma Superjet 100 pircējiem.

Jāatzīmē, ka viens no lielākajiem ārzemju klientiem Meksikas aviosabiedrība „Interjet”, kas ikdienā nodarbina 5 Superjet 100 lidmašīnas, plāno tās pārdot un to vietā iegādāties Airbus 220.

Tāda ir tā patiesā realitāte ar Vatastānas sasniegumiem aviobūvē, kopš padomijas laikiem. Kaut kas velkas uz priekšu, taču vienmēr jāatceras par otkatiem, kas šo valsti turpina vest tuvāk finanšu aizai.

Avoti:

https://meduza.io/news/2019/10/22/kommersant-grazhdanskie-samolety-suhogo-s-nachala-goda-prodali-vsego-odin-superdzhet

Exit mobile version