Embargo un tautsaimniecības attīstība uz parasto iedzīvotāju rēķina

Lieki ir atgādināt, ka, kopš Vatastāna okupēja Krimu un izvērsa militāras aktivitātes Ukrainas austrumos, pret šo valsti Rietumu sabiedrība ieviesa dažāda veida sankcijas (pamātā tās ir ekonomiska rakstura). Kremlis nepalika parādā un ieviesa embargo pret dažādiem pārtikas produktiem (sieri, gaļa, zivis utt.), kuri lielos apmēros tika ievesti no Eiropas un citurienes. Embargo ieviešanu pavadīja skaļas Kremļa kontrolēto propagandas kanālu kampaņas, kurās tika uzsvērts, ka īsā laikā periodā tiks nodrošināta importa preču aizstāšana ar pašmāju ražojumiem.

Televīzijas ekrānos tolaik izklausījās viss skaisti un spīdoši! Taču nule iznākušā pētījumā turpat Vatastānā (mēdz būt pētnieki, kuri tomēr ir vēl objektīvi) ir konstatēts, ka Vatastānas iedzīvotāji par Kremļa ģeopolitiskajām aktivitātēm kopš 2014.gada zaudējuši 445 miljardus rubļus (2013.gada cenās) katru gadu. Vidēji tas ir ap 3000 rubļu uz katru iedzīvotāju gadā (2013.gada valūtas kursa cenās tie būtu aptuveni 68 EUR). Summa izklausās maza, bet, ja to reizina ar ģimenes locekļiem un to laika periodu, kopš importa embargo ir aktīvs? Sanāktu visai pieklājīga summa, par kuru Vatastānā dzīvojošās ģimenes būtu pārtikušākas.

Pētnieki arī konstatējuši, ka sankcijas vissmagāk ir skārušas to sabiedrības daļu, kas dzīvo tuvu nabadzības līmenim, tas viņiem par 4,8% palielināja izdevumus pārtikai (inflācija pēc pētījuma nav ņemta vērā). Vēl augustā bija publicēta statistika, ka Vatastāna katrs ceturtais bērns dzīvo ģimenēs, kuru ienākumu līmenis ir zem iztikas minimuma.

Kāds no vietējiem vatņikiem teiktu, ka tā ir cena par to, ka „varenā” Vatastāna nenokrita uz ceļiem ģeopolitiskā cīņā pret Rietumiem. Taču absurdākais ir tas, ka nekāda konflikta starp Rietumiem un Vatastānu nebija. Kremlis neprasmīgi realizēja savu interešu politiku Ukrainā, ticot korumpētam politiķim, ka viss tiek kontrolēts. Taču brīdī, kad saprata, ka ir jau par vēlu iedarbināja sen aizmirstus un plauktos noglabātus Krimas un Austrumukrainas okupācijas plānus.

KAS PAR TO SAMAKSĀJA? – Parastie, miermīlīgie iedzīvotāji gan Vatastānā, gan Ukrainā.

P.S.

Maskavas un Sanktpēterburgas ekskluzīvajos restorānos vēl joprojām pastāv divas ēdienkartes, kur vienā ēdieni pagatavoti ar vietējiem produktiem un par standarta cenām, bet otrā ēdieni pagatavoti ar produktiem no visas Eiropas, bez palmu eļļas un visādiem citiem brīnumiem, pa buržuju cenām. Kas tur bija par Rietumu divkosību?


Avoti:

https://www.rbc.ru/economics/07/08/2019/5d4985b39a79472d5365f1fd

https://meduza.io/news/2019/10/29/produktovye-kontrsanktsii-obhodyatsya-rossiyanam-v-445-milliardov-rubley-ezhegodno

Atstāj komentāru: