Vatastānas estrādes vatņiki, kuriem liegts iebraukt Latvijā

Nesen internetā un čeburnetā tika sacelta vētra, jo redziet Latvijas Ārlietu ministrija ņēma un iekļāva krimnašistu Grigoriju Ļepsu melnajā sarakstā, liedzot ieceļot viņam Latvijā. Vai zinājāt, ka viņš nav vienīgais tāds vatņiks!   

Grigorijs Ļeps

Mēs uzskatām, ka ārlietu ministrs melnajā sarakstā iekļāvis Vatastānas dziedātāju Grigoriju Ļepsu, kurš nākamā gada februārī bija plānojis sniegt koncertu Rīgā, jo Griša ir ne tikai vatņiks, bet arī krimnašists un putinists, kā arī okupants.

Kritiku par Ļepsa neatrašanos melnajā sarakstā šovasar pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), kurš pārmeta iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), ka tas apmeklējis Ļepsa koncertu. Izskatās, ka Sandis pretendē uz dienas vatņika titulu!

Dmitrijs Pevcovs

2016. gada oktobrī tā brīža iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) iekļāva Vatastānas aktieri Dmitriju Pevcovu to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana un atrašanās Latvijā ir aizliegta. Iekšlietu ministrijā (IeM) apliecināja, ka tā dēvētajā melnajā sarakstā Pevcovs iekļauts, pamatojoties uz kompetento tiesībsargājošo iestāžu atzinumu. Plašākus komentārus IeM nesniedza, bet Vatastānas Hronika uzskata, ka Dmitriju Pevcovu iekļāva melnajā sarakstā, jo arī viņš ir ne tikai vatņiks, bet arī krimnašists un putinists, kā arī okupants.

Internetā atrodama informācija, ka 2016.gada oktobrī Pevcovs kādā intervijā paudis atbalstu tagadējai Krievijas politikai un personīgi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Aktieris intervijā paudis pārliecību, ka pirmoreiz pēc 70 gadu pārtraukuma pie varas ir nācis profesionāls vadītājs, kurš strādā Krievijas valstij. Pevcovs zinot, ka Putins reizi nedēļā ejot uz grēksūdzi, turklāt īsteni pareizticīgs cilvēks nevarot darīt ļaunu. Krievijas vadīšana esot ārkārtīgi grūta, bet Pevcovs savās uzstāšanās reizēs sakot, ka „mēs dzīvojam valstī, kura jau ir piecēlusies no ceļiem”.

Radio «Baltkom» Pevcovs, kuram esot Šengenas vīza, paudis neapmierinātību par Latvijas varas lēmumu, jo esot aizskartas viņa tiesības pārvietoties pa pasauli. Vatņiks apgalvojis, ka nekādus pārkāpumus pret Latvijas valsti neesot izdarījis [… a pret Ukrainu, a kā ar dalību naidu kurinošās propagandas filmās, ko?] un acīmredzot vērsīšoties Latvijas vēstniecībā, lai noskaidrotu iebraukšanas aizlieguma iemeslus. Pevcovs arī pieļāvis vēršanos starptautiskā tiesā, jo esot pārkāptas viņa cilvēktiesības, turklāt apdraudēts arī esot viņa kā cilvēka, kurš pildot visas saistības, vārds.

Valērija

Tā brīža ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) liedza Latvijā ieceļot Vatastānā plaši pazīstamajiem estrādes propagandistiem Oļegam Gazmanovam, Josifam Kobzonam un Allai Perfilovai, kura pazīstama ar skatuves vārdu Valērija. 

Ārlietu ministrija tolaik viņus kritizēja par atbalsta sniegšanu Putinam Krimas okupēšanā.

Valērijas vīrs, producents Josifs Prigožins skaidroja, ka šāda rīcība ir „pretlikumīga”. Mūziķe pat uzrakstīja vēstuli tā brīža Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam, taču komjaunieti Andža nespēja izdarīt pietiekamu spiedienu uz Ārlietu ministriju. 

2012.gadā Valērija tika oficiāli nosaukta par Vatastānas prezidenta kandidāta Vladimira Putina uzticamības personu. Dziedātāja paudusi pārliecību, ka Vatastānā nav cilvēka, kas varētu tikt galā ar prezidenta pienākumiem labāk nekā Putins.

Josifs Kobzons

Arī Kobzons kopā ar Valēriju bija viens no tiem, kuriem Rinkēvičs (V) liedza ieceļot Latvijā par atbalstu Krimas aneksijai. Kobzons Latvijas melnajā sarakstā nonāca jau otro reizi, lai gan šobrīd mūziķis jau sen ir zem zemes.

Kobzons pēc ievietošanas melnajā sarakstā paziņoja, ka par tiesībām ceļot uz Latviju tiesāsies Eiropas tiesā. Kobzons norādīja, ka aizliegums ieceļot Latvijā viņam nav ļāvis apmeklēt vatno konkursu „Jaunais vilnis” Jūrmalā.

„Es vēršos Eiropas tiesā pret Latvijas valdību par morālā un materiālā kaitējuma nodarīšanu. Es uz viesošanās laiku Jūrmalā biju apmaksājis viesnīcu 11 500 eiro apmērā, bet viesnīca man šo naudu neatmaksāja,» sacīja Kobzons. Sarunas ar viesnīcas vadību par iemaksātā avansa atdošanu bijušas neveiksmīgas, sacīja dziedātājs. Arī tie to veco komunistu apjāja, kā mazo ezi nobīdot strelkas uz valdību! „Viņi saka, ka tas nav atkarīgs no viņiem, ka to izdarīja Latvijas valdība, pie viņiem arī vērsieties ar savām pretenzijām, tāpēc es arī vēršos,” sacīja Kobzons.

Kobzons, kurš Latviju bieži apmeklējis, lai piedalītos festivālā „Jaunais vilnis”, 2003.gadā ar toreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja rīkojumu jau tika iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā uz nenoteiktu laiku, jo valsts iestādēm bija pamats uzskatīt, ka viņš „rada draudus valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai”. Tomēr 2004.gada jūnijā, pretēji Satversmes aizsardzības biroja rekomendācijām, toreizējais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons izdeva rīkojumu izslēgt Kobzonu no „melnā saraksta”. Arī Ēriks pretendē uz dienas vatņika titulu! Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Dainis Turlais vēlāk apgalvoja, ka Kobzona ielaišana Latvijā neesot bijis politisks lēmums un Jēkabsons lēmumu pieņēmis savu tiesību ietvaros.

Kobzonu, kurš bijis PSRS Augstākās padomes deputāts, un kuru 2011.gadā ievēlēja Krievijas Valsts domē no partijas „Vienotā Krievija”, savā teritorijā atteikušās ielaist arī ASV, Kanāda, Austrālija un virkne Eiropas valstu. Diez kapēc? [Tas ir retorisks jautājums]

Oļegs Gazmanovs

Vatastānas skatuves māksliniekam, izbijušajam jūrniekam no Rīgas, Oļegam Gazmanovam, kurš atbalsta Kremļa politiku un savās dziesmās glorificē Padomju Savienību, tika liegta iebraukšana Latvijā kopā ar Valēriju un Kobzonu. 

2014. gadā Latvija Gazmanovu nevēlamo personu sarakstā, norādot, ka dziedātājs ar vārdiem un darbiem ir „kaitējis Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai”.

Gazmanovs, kurš agrāk bija biežs viesis Latvijā, un kura tuvinieki dzīvo Rīgā un Jūrmalā, jau iepriekš bija nonācis Ārlietu ministrijas redzeslokā. Mūziķis Vatastānas konstitūcijas divdesmitgades svinībās dziesmā „Ražots Padomju Savienībā” aizrautīgi slavināja padomju impēriju. „Ukraina un Krima, Baltkrievija un Moldova – tā ir mana valsts. Sahalīna, Kamčatka, Urālu kalni – tā ir mana valsts, Krasnodaras novads, Sibīrija un Pievolga, Kazahstāna un Kaukāzs un Baltija arī,” – šādi „savas valsts” ģeogrāfiju Gazmanovs izklāstījis dziesmā, kuras piedziedājumā skan vārdi „Esmu dzimis Padomju Savienībā, ražots es esmu PSRS”. Bet izskatās, ka miris Vatastānā! Tolaik arī Lietuvas Seima deputāts bijušais Ārlietu ministrs Audroņs Ažubalis aicinājis neļaut Gazmanovam iebraukt valstī.

Tāpat Gazmanovs  uzstājās mītiņā Maskavas Sarkanajā laukumā, lai paustu atbalstu Krimas prokrieviski noskaņotajām varasiestādēm, kas vēlas pievienoties Krievijai, izpildot patriotiska rakstura dziesmu par virsniekiem.

Mihails Perečenkovs

Vistupākais no Vatastānas aktieriem Mihails Porečenkovs 2014. gada novembrī tika iekļauts Latvijai nevēlamo personu jeb melnajā sarakstā. Toreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) mikroblogošanas vietnē Twitter ierakstīja, ka Porečenkovs „ar savu rīcību grauj starptautisko tiesību principus”, tādēļ nav gaidīts Latvijā.

Arī Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) ir nosodījusi Porečenkova rīcību Doņeckā, slēpjoties ķiverē ar uzrakstu prese un no lielkalibra ložmetēja apšaudot Ukrainas spēku pozīcijas, kas uzskatāms par starptautisko normu pārkāpumu.

Latvijas AM uzskata, ka ir pārkāptas starptautiskās normas, ņemot vērā, ka šim cilvēkam galvā atradās ķivere ar uzrakstu prese, kas var radīt maldinošu iespaidu par viņa piederību plašsaziņas līdzeklim. Vēl bīstamāk ir tas, ka ar savu rīcību šī persona ir radījusi apdraudējumu citiem mediju pārstāvjiem, kuri ar tādām pašām atpazīšanās zīmēm uzturas vai plāno uzturēties Ukrainas austrumos, teica AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

(video no saites)

Avoti:

https://www.apollo.lv/6817597/sesas-krievijas-slavenibas-kuram-liegts-iebraukt-latvija/page/7

Atstāj komentāru: