Karavīra cienīga dzīve ASV armijā: neiespējamā misija Vatastānai

Šoreiz jums piedāvāšu vienu ļoti interesantu foto stāstu par to, kāda izskatās vienkāršā karavīra ikdienas dzīve ASV armijā. Īpaši iesaku iemest aci šinī rakstā tiem vates tamponiem, kuri katru gadu 23.februārī pārdzērušies bauro „kto ņe služil – tot ņe mužik!” (kas nav dienējis, tas nav vecis!), labāk būtu pastāstījuši patiesību par to kā obligātā militārā dienesta laikā PSRS dobļesnajā armijā tika pazemoti un kā paši, sistēmas salauztie, turpināja pazemot pārējos, bet tas jau ir pilnīgi cits stāsts.

Mans ukraiņu draugs Aleksandrs Svjatovs veiksmīgi ieguva zaļo karti, kas deva viņam iespēju doties laimes meklējumos uz ASV. Tagad viņš dien par kājnieku ASV armijā uz darba līguma pamata, ārvalstniekiem tas ir atļauts. Nodienot vienu gadu, viņš varēs kļūt par ASV pilsoni, ja, protams, gribēs. Par saviem piedzīvojumiem amerikāņu armijā Saša stāsta savā Youtube video blogā.

Domāju, ka viņa stāsti par amerikāņu armiju šokēs daudzus, it sevišķi vatņikus un PSRS adeptus, kā arī visus pārējos Vatastānas propagandas piekritējus, jo šo nozombēto cilvēku priekšstati par „Ameriku” izriet, kā likums, no uzzinātā PSRS armijā, kur zaldātiem lika krāsot kūlu un kraut preču vagonus, un kur plecu pie pleca dienēja „varenā un draudzīgā” PSRS dažādo tautību pārstāvji, kuri neieredzēja viens otru no visas sirds. Vatņiku otrs informācijas avots ir mūsdienu Vatastānas armija, kur „ģedi” jauniesauktos sēdina uz pudeles, bet kāds apbižotais ierindnieks ik palaikam atklāj uguni no kalaša pa pāri darītājiem. Šādas traģēdijas ASV armijā pēc būtības nav iespējamas, jo nav attiecīgo cēloņu. To jūs varat redzēt šīsdienas bildēs, kurās viss ir skaidri redzams.

Kāda īsti ir tā ASV armija?

Sākumā mazliet paskaidrošu, kas par zvēru ir tā ASV armija un kāpēc tā tik ļoti atšķiras no PSRS un Vatastānas armijām. Pirmkārt, ASV armijā nepastāv dzimtbūšana, jo tur nav nekāda obligātā militārā dienesta, pilnīgi visas ASV militārpersonas ir oficiālās darba attiecībās ar ASV bruņotajiem spēkiem. Tādu frāzi kā „откосить от армии” (izvairīties no obligātā militārā dienesta) amerikāņi vienkārši nezina, jo ASV armijā dien tikai tie, kuri to vēlas (parasti, jau sapņo par to no bērnības). Turklāt medicīnas komisija necenšas armijā savākt visus slimos, šķībos un nepareizos, tieši otrādi – cenšas atrast visas iespējamās kaites, kas varētu traucēt pilnvērtīgi pildīt brīvprātīgajam dienesta pienākumus.

Otrkārt, ASV armijā neeksistē despotisms un nav ģedovščinas (ir tāda vatņiku un zeku paraža, kas reiz dzīvoja PSRS armijā un kādu laiku vēl postpadomju telpā). Turklāt amerikāņu virsnieki (jo īpaši seržanti) samērā stingri attiecas pret karavīriem (nav nekādas mammītes un omītes), lai sagatavotu šos jaunekļus smagajai armijas dzīvei, bet nekad tie neuzdrošinās pazemot padotos, seržants nekad neliks darīt karavīram to (piemēram, fiziskos vingrinājumus), ko nespēs izdarīt pats. Savukārt paši ierindnieki atrodas uz viena plaukta šajā amerikāņu armijas hierarhijā, tāpēc viņi cenšas visādi atbalstīt viens otru. Vēl jo vairāk, karavīru apmācība tiek uzskatīta par veiksmīgu tikai tad, kad ir izdevies izveidot vienotu komandu/vienību no attiecīgās grupas jaunpienākušo brīvprātīgo.

Treškārt, ASV armija tiek uzturēta par tās demokrātiskās sabiedrības līdzekļiem, kuras intereses tā aizstāv, tāpēc tā ir atbildīga tās pašas sabiedrības priekšā par katru saņemto un iztērēto nodokļu maksātāju dolāru. Situācija, kurā amerikāņu karavīrs tiktu barots ar puvekļiem un apģērbts nekvalitatīvā formas tērpā, nav iespējama ASV, jo par to uzzinātu visi, turklāt nekavējoties, kā rezultātā vainīgie tiktu atrasti un apsūdzēti korupcijā.

Lūk, arī pašas bildes!

Amerikāņu kājnieku ikdienas dzīve armijā.

Visi ASV armijas 3.Kājnieku divīzijas karavīri, kuriem nav personīgās dzīvesvietas, dzīvo armijas barakās. Vatņiki droši vien izdzirdot šo vārdu, momentā ar nostalģiju atceras dzimtās Staļina barakas ar sapuvušām koka grīdām un mūžīgi dūmojošām buržuikām. „Barakas” ASV – tas ir pavisam, kas cits, tās ir ļoti glīti un akurāti uzbūvētās ķieģeļu ēkas, kur katrai militārpersonai ir paredzēta atsevišķa dzīvojamā istaba. Šajā attēlā ir redzama viena no šādām barakām, kurai turpat blakus ir uzbūvēts basketbola laukums.

Teritorija ir tīra un sakopta, par to rūpējas atsevišķi dienesti, arī paši karavīri cenšas nepiesārņot tuvāko apkārtni.

Netālu no barakām atrodas militārpersonu privāto automašīnu stāvlaukums, tā neko autoparks, es jums teikšu!

Koridors barakā. Aiz katrām šādām durvīm atrodas neliels dzīvoklis diviem cilvēkiem. Dzīvoklī ir priekštelpa, maza virtuvīte un sanitārais mezgls, kā arī divas atsevišķas guļamistabas.

Aleksandra istaba. Datora galds un krēsls, gulta, skapītis, parasts galds un vēl divi lielāki skapji, kuri nav iekļuvuši kadrā. Istaba ir samērā plaša, kādi 16 kvadrātmetri, vairāk atgādina lētā gala viesnīcu. Ja karavīrs vēlas, var iegādāties citas mēbeles un pārējo iedzīvi.

Karavīriem ir pieejamas vairākas superīgas sporta zāles, kurās uzturēt sevi fiziski labā formā. Lūk, viena no zālēm, tālumā varam ieraudzīt kārtējo basketbola laukumu, bet priekšplānā – ļoti labu trenažieru zāli.

Sirds treniņu zona – skriešanas celiņi un velotrenažieri. Celiņu ir ļoti daudz, visiem pietiek! Lai būtu jautrāka skriešana, pie katra celiņa ir pa platekrāna televizoram, skrienam un fonā skatāmies, ko vēlamies. Šeit būtu jāpasaka, ka ASV armijā absolūti visi un visur var lietot mobilos telefonus un fotoaparātus. To nedrīkst darīt tikai atsevišķu mācību laikā, tas arī viss!

Sporta zāles ģērbtuve.

Dušas un tualete.

Mākslīgā klints hallē, super, ej un trenējies alpīnismā!

Slēgtais baseins!

Bez visām slēgtā tipa sporta zālēm karavīriem ir pieejam plaša teritorija laukā, kur trenēties, kad ir skaists laiks. Teritorijā ir skaists ūdens kanāls un skriešanas celiņš, kur skriet krosiņus.

Ar ko tiek baroti amerikāņu karavīri!!!

Ēdiens – tas ir svarīgs un sāpīgs jautājums visām post padomju armijām (izņemot Baltijas valstu), kurās nereti zaldāti – šie nabaga beztiesīgie dzimtcilvēki tiek baroti ar puvekļiem un sūdiem. To nav iespējams iedomāties ASV armijā, kur karavīrs jūtas kā personība, kura par savu dienestu saņem ļoti labu algu (par to vēlāk), tāpēc arī tiek pieprasīta attiecīga attieksme arī šinī jautājumā.

ASV armijas 3.Kājnieku divīzijas ēdamzāle nepārspīlējot izskatās pēc labas pieczvaigžņu viesnīcas kafejnīcas, kurai tīk sistēma „all included”.

Šeit ir zviedru galds, ņem ko gribi, ēd cik lien! Izvēle ir ļoti liela! Ir pat delikateses – dažādas jūras veltes. Viss ēdamais karavīriem ir par velti, par visu maksā armija, no karavīru algām nekas netiek atskaitīts.

Saldajā ēdienā – viss, ko sirds un kuņģis var vēlēties – saldumi, kūciņas un augļi/ogas.

Ir pat šādas lielas tortes. Dažreiz, kad tiek svinēti kādi nacionālie svētki, vietēji konditori cep kūkas ar ASV un armijas simboliku!

Amerikāņu kājnieka kafija un deserts:

Vairāki amerikāņu armijas pusdienu komplekti. Saša ir padalījies ar diezgan daudz bildēm, kur redzama amerikāņu armijas ikdienas paika, es jums parādīšu tikai dažas bildītes.

Cepts cālis, tvaicēti dārzeņi, salāti un kaut kas saldajā, lūdzu, labu apetīti!

Vēl vienas pusdienas – perfekti pagatavota gaļa, cepti kartupelīši, svaigu dārzeņu salāti un saldais ēdiens. Kā redzams, perfekti sabalansēts uzturs!

Brokastis – svaiga putra ar jogurtu, sauja zileņu, mazliet melones, plus vēl kāds saldumiņš un kafija.

Vēl vienas brokastis. „Jā, pūst tie Rietumi, drīz lūgs atļauju iestāties Vatastānas Pederācijā!”

Mazliet iekožam:

Vakariņas, OK, pietiks jūs kaitināt ar ēdiena bildēm!

Mācības ASV armijā

Varbūt kādam no jums jau ir izveidojies nepareizs priekšstats par ASV armiju, kā par vietu, kur karavīri labi pavada laiku – tikai sporto un ēd visādus labumus, tad, ziniet tā tas nav. Dienests ASV armijā ir diezgan sarežģīts darbs, jo no militārpersonām tiek prasīts daudz. Pirmkārt, pirmajā apmācību posmā no karavīriem cenšas izveidot komandu:

Pēc tam – no karavīra tiek prasīts maksimāli labi un pilnībā apgūt izvēlēto militāro specialitāti, kā arī attīstīt un pilnveidot nepieciešamās militārās iemaņas.

Mācību ir ļoti daudz. Cik esmu skatījies Sašas uzņemtos video sižetus, liekas, ka ASV kājnieki pilnveido pilnīgi visas militārās spējas, kādas vien var būt sauszemes kājnieku vienībām – viņiem ir jāveic garu garie pārgājieni, jāpiedalās neskaitāmas lauku mācībās (arī pa naktīm, protams), jātrenējas ēku ieņemšanā, jātrenējas desantēšanā, jāmāk šaut no visiem ieročiem, utt.

Līdz dienestam ASV armijā Saša dienēja ukraiņu armijā. Viņš uzskata, ka kvalitātes ziņā nav iespējams salīdzināt vienkāršo amerikāņu kājnieku apmācību ar jebkuras no postpadomju armiju un esošo Vatastānas specvienību apmācību. Viss ir pilnīgi kā diena pret nakti!

Tikai vienās lauku mācībās Sašas ar kolēģiem (pieci vai seši ložmetējnieki) pa mērķiem izšāva 19 000 patronas, tāds lūks treniņš.

Patronu kārbas. Visu izšauto patronu čaulītes tiek savāktas un pārstrādātas pēc mācībām. Grēta var mierīgi gulēt, šie vīri nav viņai nozagušu nākotni!

Snaiperu apmācība.

Kārtējās mācības.

Ložmetēja tīrīšana pēc mācībām.

Kaut kur mācību poligonā.

Hammerītis mežā, mācību laikā.

Kopīgas mācības ar artilēristiem.

Saullēkts.

Atgriešanās bāzē.

Mazliet par algām!

Par savu dienestu amerikāņu kājnieku vienībā parasti ierindnieki mēnesī saņem no 1800 līdz 1900 USD. Ēdiens, dzīvoklis un drēbes – uz ASV armijas un nodokļu maksātāju rēķina. Kā teica Saša, atskaitot sīkus ikdienas izdevumus, mēnesī var iekrāt 1000 vai pat 1500 USD. Nav slikti ukraiņu puikam, savā ziņā, ne?

Epiloga vietā!

Es pat nezinu, ko jums beigās teikt, domāju, ka viss jau tāpat ir skaidrs. Vēlreiz atkārtošu, ka amerikāņu armijā netiek pazemoti karavīri, tur nav ģedovščinas un dzimtbūšanas, tur netiek cilvēki baroti ar samazgām, un tur neliek vīriem krāsot zāli, vai no kokiem plēst lapas. ASV/Rietumu armijā ir svarīgs rezultāts!

Turklāt ar to var arī izskaidrot, kāpēc sabruka vatņiku mīļotā PSRS. Jo brīvība beigu beigās vienmēr uzveiks nebrīvi!

Tagad varat pastrīdēties par to, cik labi vai slikti kādam ir gājis PSRS armijā, vai varbūt tagad Latvijas bruņotajos spēkos!

autors: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/546094.html

https://www.youtube.com/user/atanillinois

https://vatastan.com/2019/04/25/ka-atpazit-vatniku-psrs-un-vatastanas-adeptu-un-fanu-iedalijums/

Atstāj komentāru: