COVID-19, KGB un mazliet konspiroloģijas

Šodien ir pienācis laiks mazliet pamuldēt par vienu ļoti interesantu koronavīrusa rašanās versiju. Redziet nesen ukraiņu medijs Гордон.ua nopublicēja Jurija Šveca interviju. Jurijs Švecs ir Putlera kursabiedrs, ar kuru viņš kopā mācījās par čekistu KGB institūtā. Intervijas laikā Švecs pieļāva, ka COVID-19 Uhaņā tika ievests, iespējams, no Vatastānas, kur neilgi pirms tam bija notikusi katastrofa vienā no virusoloģijas centriem.

Šī versija izklausās visai fantastiska, bet ja papētīsim notikumu gaitu, tad ieraudzīsim visai interesantas lietas, kuras nedrīkstētu tikt ignorētas. Tikai atgādināšu, ka šo versiju ir izteicis nevis tur kaut kāda tirgus tante vai kāds no atmiņūdens patērētājiem, bet gan Jurijs Švecs, kurš ir pabeidzis KGB institūtu un tagad jau vairāk kā 25 gadus dzīvo ASV, un strādā par ekonomikas analītiķi.

Tātad, lūk, notikumu hronoloģija, kā to izklāstīja Jurijs Švecs: 2019.gada 16.septembris – laiks, kad vēl neviens neko nerunāja un nezināja par COVID-19, Novosibirskas speciālajā uzņēmumā Vektor notiek tehnoloģiska avārija, par kuru Vatastānas ziņās stāstīja, ka tur esot noticis tikai kaut kādu „gāzu plaukšķis”, respektīvi sprādziens. Lūk, kā par to ziņoja mediji:

Savukārt vatņiku neieredzētais ziņu dienests Radio Svoboda par šo atgadījumu ziņoja šādi:

„Valsts zinātniski pētnieciskajā virusoloģijas centrā Vektor, kas atrodas netālu no Novosibirskas, notika eksplozija. Šajā centrā atrodas viena no lielākajām pasaulē bīstamo vīrusu kolekcija.

Rospotrebnadzor ziņoja, ka laboratorijas kompleksa piektajā stāvā remontdarbu laikā eksplodēja gāzes balons, pēc kura sākās ugunsgrēks 30 kvadrātmetru platībā. Liesmas tika nodzēstas, ir viens cietušais, kurš guvis otrās un trešās pakāpes apdegumus.

Rospotrebnadzor uzsvēra, ka telpās, kur notika eksplozija, neatradās bioloģiski bīstamas vielas. Turklāt eksplozijas rezultātā ēkai ir tikušas izsistas visas logu rūtis.

Saskaņā ar Juriju Švecu visa informācija par patiesajiem notikumiem attiecīgajā laboratorijā uzreiz tikusi noslepenota. Par eksploziju laboratorijā Vektor ziņoja arī BBC ziņu dienests, atgādinot, ka tur atrodas viens no lielākajiem pasaulē bīstamāko vīrusu depozītiem.

Kā vīruss varēja nokļūt Ķīnā?

Jurijs Švecs piedāvā šādu hipotēzi – 19.oktobrī Uhaņā tika atklātas Vispasaules militārās spēles, kurās visai veiksmīgi piedalījās armijnieku komanda no Vatastānas, par to ziņoja arī vairāki mediji:

Kā varēja notikt inficēšanās ar vīrusu?

Jurijs Švecs pieļāva, ka tas varēja notikt, piemēram, šādi – kopā ar vatņiku sportistiem Uhaņā ieradās specdienestu pārstāvji, lai „izpētītu” Uhaņas virusoloģijas institūtu. Lai veiktu kārtīgu spiegošanas operāciju, Ķīnā neieradās nekādi tur „Miškini vai Čepigas”, bet gan augsta līmeņa speciālisti-virusologi, visticamāk, no tā paša nolādētā centra Vektor, kas notika pēc tam… jūs paši labi zināt.

Lūk, šāda ekstravaganta hipotēze, kas izklausās pēc fantastiskās zinātnes literatūras, bet zinot to, kā PSRS laikos tika slēpta informācija par patiesajām katastrofu sekām, Jurijam varētu būt taisnība.

Kā jums liekas? Ir vatņiku laboratorija Vektor vainojama pie COVID-19 epidēmijas, vai nav?

autors: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/579962.html

https://gordonua.com/publications/sokursnik-putina-shvets-esli-spetssluzhby-rf-zanesli-koronavirus-v-uhan-eto-shans-dlja-preemnikov-ubrat-putina-obviniv-ego-v-zlodejstve-1493860.html

https://www.svoboda.org/a/30167061.html

https://www.bbc.com/news/world-europe-49727101

https://maxim-nm.livejournal.com/373511.html

One comment

  1. Nu ļoti vienkārši un bez visādām stulbām sazvērestībās teorijām, īsteni mordoriešu gaumē- “vieglprātīgas uzvedības” sekas un protams faktu slēpšana.

Atstāj komentāru: