Nedaudz par protestiem Vladikaukāzā.

Vakar masu mediji ziņoja, ka Vladikaukāza (Ziemeļosetija) iedzīvotāji bija devušies masu protestos pret pašizolācijas režīmu saistībā ar COVID-19 izplatību.

Protesta akcija pārvērtās nemieros, daļai no policijas un Rosgvardija karavīriem, pārejot protestējošo pusē. Neapstiprināta informācija liecina, ka Maskava bija spiesta ar helikopteriem iesūtīt republikā papildspēkus.

Lai gan vairums mediju minēto incidentu saista ar osetiešu neapmierinātību ar pašizolācijas režīmu, patiesībā tam ir daudz dziļāki iemesli, kurus Krievijas vara grib noslēpt.

Pirmkārt, iedzīvotāji ir kopumā ļoti neapmierināti ar sociāl-ekonomisko stāvokli republikā un tās vadītāja Bitarova ģimeni.

Otrkārt, republikas vadītāja ģimene izpelnījās ļoti negatīvu slavu, pēc tam, kad sabiedrība uzzināja, ka, neskatoties uz pandēmiju, Bitarova dēls bija organizējis kāzas, kurās piedalījās tūkstošiem viesu.

Treškārt, pandēmijas laikā tika apturēta praktiski visu republikas uzņēmumu, izņemot Bitarova klanam piederošās grupas “Bavarija” kompāniju darbība.

Ceturtkārt, sabiedrības sašutumu izraisīja vietējā opozicionāra Vadima Čaldijeva aizturēšana šī gada aprīlī.

Ir skaidrs, ka Krievijas interesēs ir briestošās nekārtības Kaukāzā novelt uz COVID-19 izraisītajām problēmām. Taču realitāte ir daudz sarežģitāka un Ziemeļosetijas iedzīvotāji patiesībā protestē pret pastāvošo korumpēto režīmu. Turklāt, tas tos ir novedis līdz tādai baltkvēlei, ka ļaudis ir gatavi iziet ielās pat pandēmijas laikā!

One comment

Atstāj komentāru: