Vatastānā no dīvainas pneimonijas mirst vairāk nekā no Covid-19

Vatastānā jau kuro dienu pēc kārtas tiek konstetēts lielākais skaits ar jauniem inficēšanās gadījumiem ar koronavīrusu, kopējam inficēšanās gadījumu skaitam sasniedzot 300 000, taču nāves gadījumu skaits ir ap 3000. Kas, protams, ir apsveicami, jo acīmredzot “uzvaras tautas” pēctečus neņem nekādi vīrusi, izņemot metilspirts odekolona pudelēs.

Tiesa, jāatzīmē, ka viss nav tik rožaini. Pēc visa spriežot, patiesais mirušo un inficēto skaits, varētu tuvoties jau ASV cipariem. Izskatās, ka reģionālā līmenī gubernatori sacenšas ar to, kuram mazāks inficēto un nāves gadījumu skaits, lai labā un gādīgā cara Putina acīs paspīdētu ar to, ka viņi ir izicli krīzes apstākļu menedžeri un viņu nomaiņa ir atliekama. Interesanta statisitka par aktuālo situāciju nāk no “miermīlīgā” Kaukāza reģiona republikas Dagestānas, kas vissuzskatāmāk arī varētu atainot patiesos pandēmijas apmērus plašajā Vatastānā. 17.maijā Dagestānas veselības ministrs Džamaludins Gadžibragimovs (ej nu tu sazin kā pareizi iztulkot:Джамалудин Гаджиибрагимов) paziņoja, ka no sadzīvē iegūtas pneimonijas (community-acquired pneumonia; Внебольничная пневмония) republikā ir miruši 700 cilvēku starp kuriem 40 ir bijuši mediķi, bet no Covid-19 oficiāli ir miruši vien 27 cilvēku. Oficiāli Dagestānā ar Covid-19 slimo vien aptuveni 3371 cilvēku. Savukārt pēc vietējo amatperosnu teiktā, Covid-19 un sadzīvē iegūtās pneimonijas slimnieku kopējais skaits ir 12 697. Ja tas viss notiek vienā salīdzinioši nelielā Vatastānas republikā, tad kas notiek no Sanktpēterburgas līdz Vladivostokai???

Interesanti, kāds ir plaušu karsoņa uzplaiksnījuma iemsls, un diez vai karsonis ir viens no galvenajiem Covid-19 simptomiem. Izskatās, ka Vatastāna līdzīgi, kā Ķīna un vēl dažas citas valstis pasaulē ir izlēmušas melot gan par saslimušo, gan par mirušo skaitu, aizbildinoties ar gripas epidēmiju un plaušu karsoņa uzliesmojumu. Jāatzīmē, ka Vatastānā ar Covid-19 ir saslimuši ne tikai parastie mirstīgie, bet arī augsta ranga amatpersonas – premjres, kultūras ministre, prezidenta preses sekretārs, vairāki Valsts domes deputāti, kā arī gubernatori, tostarp, nezināms skaits bruņoto spēku karavīri utt.

P.S.

Diemžēl statisiktka par sadzīvē iegūtas pneimonijas gadījumiem Vatastānā nav vēl publiskota, tāpat arī mirušo skaits.

Avoti:

https://zona.media/coronagraph

https://zona.media/article/2020/05/17/dagestan

https://lv.wikipedia.org/wiki/Pneimonija

Atstāj komentāru: