Putina krievu pasaule ienāk Ukrainas Krasnodonā ar stagnāciju un postažu

Arī šoreiz vēlos turpināt jūs informēt par skumjo un skarbo Putina krievu pasaules ikdienas dzīvi Jaunkrievijā. Vakardien es jums parādīju un izstāstīju par to, kā vatņiku mēslos degradējas Luganska, bet šodien parādīšu, kas notiek vēl vienā Lugandosas bandītu okupētā Austrumukrainas pilsētā, proti, Krasnodonā. Arī šī pilsēta piedzīvo Putina krievu pasaules kultūras revolūciju kopš 2014. gada.

Pirms 2014. gada okupācijas Krasnodona nebija neko bagāta pilsēta, bet tomēr pietiekami labi turpināja augt un attīstīties Ukrainas sastāvā, tur tika būvēti kinoteātri un lielveikali, bet cilvēkiem bija darbs. Pēc agresīvās Putina krievu pasaules ienākšanas Krasnodonā, attīstība apstājās – viss beidzās. Uzņēmēji un sabiedrības aktīvākā daļa sāka masveidā pamest pilsētu. Krasnodonu pārņēma stagnācija, vēl viena ukraiņu pilsēta pārvērtās par atkritumu izgāztuvi neviena neatzītajā pašpasludinātajā Lugandosas tautas republikā. Šeit praktiski nav ko darīt, nav darbavietu, vienīgā izklaide – pasākumi par godu Otrajam pasaules karam un alkohols. Turklāt, ja tu tos neapmeklē, tev var piešķirt fašista statusu. Savukārt Krasnodonas ziņu reportāžas man atgādina par stagnējošajiem Brežņeva PSRS laikiem, piemēram, daži ziņu virsraksti – „Uz ielas atrasts sievietes līķis,” „Orenburgas skolēni uzrakstījuši vēstuli Krasnodonai,” utml.

Pirms aplūkojam fotogrāfijas, minēšu pāris lietas no Krasnodonas vēstures. Šī pilsēta (Sorokina) vēstures hronikās pirmo reizi ir minēta 1844. gadā. Tad tā bija neliela ogļraču apmetne. Laikā no 1912. līdz 1914. gadam šeit tika izveidotas vairākas raktuves, un tika uzsākta akmens dzīvojamo namu būvniecība, kopš tā laika Krasnodona uzskatāma par pilsētu.

Otrā pasaules kara laikā Krasnodonā darbojās pagrīdes organizācija „Jaunā gvarde”, kas veica diversijas nacistu aizmugurē. Galu galā nacisti spēja iznīcināt šo pretošanās kustību. Vēl joprojām Krasnodonas iedzīvotāji lepojas ar „Jaunās gvardes” biedru paveiktajiem varoņdarbiem, bet par to, ka kara laikā un padomju laikos Staļina čekisti tieši tāpat, kā nacisti spīdzināja un galināja šīs pretošanās organizācijas biedrus, lai piespiestu viņus atzīties noziegumos, ko nebija paveikuši, lepnie krasnodonieši neko negrib dzirdēt.

Līdz ar Vatastānas rīkļurāvēju ienākšanu Ukrainā un Austrumukrainas okupēšanu Ukrainas okupētajā teritorijā tika ierīkoti spīdzināšanas pagrabi, gluži tādi paši kā nacistu laikos. Vietējā leksikā ir pat parādījies izteiciens – „nokļūt pagrabā”. Interesanti, ko par to teiktu „Jaunās gvardes” varoņi? Vai viņi spētu ieskatīties to pēcnācēju acīs, kas atkal ir ierīkojuši spīdzināšanas pagrabus. Izskatās, ka vēsture atkārtojas, tikai šoreiz ļaundaru lomas spēlē citi!

Lūk, arī dažas solītās fotogrāfijas no vēl vienas Putina krievu pasaules smacētās Austrumukrainas pilsētas – Krasnodonas. Fotogrāfijas ir uzņemtas 2020. gadā.

Šādi lūk, skatu var redzēt, ierodoties pilsētā.

Sāksim ar pilsētas infrastruktūru. Kaut kur, jau redzēts stiliņš!

Piemēslota zaļā zona. Bez garlaicīgiem un bezgala gariem stāstiem par Otro pasaules karu un Orenburgas pionieru vēstuļu kaislīgas lasīšanas, vienīgais izklaides veids Krasnodonā ir palicis tikai nodzeršanās ar lētu alkoholu.

Atkritumu kaudze parkā, viss aizdirsts, toties baloži nobarojušies.

Atkritumi kādā no pilsētas pagalmiem, visur piedirsts. Spriežot pēc atkritumu konteineru izskata – tie ik pa laikam tiek aizdedzināti.

Klaiņojošie suņi acīmredzot ir Putina krievu pasaules neatņemama sastāvdaļa, bez maz vai nacionālais dzīvnieks. Šie suņi tika nofotografēti no ļoti liela attāluma, tiem tuvoties ir ļoti bīstami, jo to ir daudz un tie neizskatījās draudzīgi noskaņoti.

Atkal atkritumu kaudzes pilsētā. Redzams, ka miskaste netiek vesta prom jau daudzus mēnešus, … izgāztuve attīstās visos virzienos.

Bez komentāriem!

Izskatās, ka viss vēl nav zaudēts, jo kāds cītīgi cenšas visur izlikt zīmītes ar uzrakstu – „Sargiet mežu, nepiegružo to”, bet vienmēr kāds pie tām atstāj kaudzi ar tukšām alus un šmigas pudelēm.

Kārtējā „atpūtas zona”!

Atpūtas komplekss pie kāda dīķa. Reiz tur bija koka namiņi, bet pēc pilsētas atbrīvošanas no „ukrainības”, šeit tika ierīkotas tualetes.

Joprojām tas pats atpūtas komplekss. Tagad šeit spieto alkaši un bomži.

Pamests, izdemolēts un izlaupīts kinoteātris.

Šeit kādreiz bija pilsētas administrācijas ēka, tagad tā ir pilnīgi pamesta.

Nu, ceļu un ielu stāvoklis Krasnodonā ir ļoti bēdīgs.

Sabiedriskais transports ir no pašas elles!

 Bez komentāriem!

Trolejbusa salons, … vai sajūtat Putina krievu pasauli, ko?

Turklāt pieminēšu, ka pirms Vatastānas vatņiku atnākšanas, vatņiku nīstā Ukrainas valdība bija ierīkojusi šādu pieminekli „Jaunajai gvardei”. Nekas īpašs, bet bruģītis uzlikts un laternas uzstādītas.

Bet pēc pilsētas atbrīvošanas no „ukrainības”, izskatās, ka arī pats piemineklis „Jaunās gvardes” partizāniem ir ticis atbrīvots no gaismekļiem.

autors: Maksims Mirovičs

no krievu valodas tulkoja: Kosķiks Vatnijs

komentēja: Feģa Blatnijs

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/594267.html

https://vatastan.com/2020/06/04/luganska-slikst-vatniku-meslos-kremla-okupanti-ievies-savu-kartibu/

https://maxim-nm.livejournal.com/578858.html

Atstāj komentāru: