Lībijā atrasti Putina Wagner grupas algotņu saraksti

Starptautiski atzītās Tripoles valdības spēku uzbrukuma operācijas laikā dienvidos no Tripoles bēgošās prokremliskās Lībijas nacionālās armijas vienību pozīcijās nejauši tika atrasti to Krievijas algotņu saraksti, kas Lībijā lej civiliedzīvotāju asinis Kremļa atbalstītā Halifa Haftara interesēs. Putina rīkļurāvēju saraksti tika uzieti Haftara spēku lauka nometnē Jarmukā.

Attiecīgie dokumenti, cerams, palīdzēs vienreiz pa visām reizēm pierādīt Kremļa pārmērīgi lielo iejaukšanos Lībijas konfliktā, proti, pierādīt, ka Putina režīms atbalsta kara noziedznieku Halifu Haftaru ne tikai politiski un finansiāli, bet arī militāri, sūtot kaujas tehniku, apbruņojumu un algotņus.

Tikai atgādināsim, ka līdz ar konflikta saasināšanos Lībijā, Wagner grupas sastāvā tiek uzņemti arī kaujinieki no Sīrijas. Cik zināms, šādu vienību komandieri ir tikai krievu vāgnerieši. Acīmredzot iegūtie algotņu saraksti bija piederējuši kādam no krievu komandieriem.

Šobrīd Halifa spēki cieš smagas sakāves visās frontēs, tie vairs nespēj izturēt starptautiski atzītās Tripoles valdības spēku spiedienu. Halifa spēku vienības pēdējā laikā ir piedzīvojušas kaunpilnas sakāves frontēs pie Tripoles, Elbatijas un Abugreinas, bet Albatijas aerodromā Halifa spēkiem izdevās iegūt kā kara trofeju pilnīgi veselu krievu pretraķešu aizsardzības sistēmu Pancirj-S1E.

Avots:

Atstāj komentāru: