Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas konspirācijas teorijas par lielo uzņēmumu plāniem ar vakcīnas palīdzību nočipot sabiedrību, tiek publicētas karikatūras un izsmejoši raksti par vispasaules satraukumu, jo „COVID-19 tāds liels joks vien ir (no gripas mirst vairāk)” un pausti daudzi citi paziņojumi, kuriem īsti nav seguma un ticamas informācijas izcelsmes avota.

Tā vietā Kremļa viedokļa piekritēji & žurnālisti pieturas pie pārbaudītām vērtībām un nereti atsaucas uz kādu „visaptverošu” ekspertu no Krievijas vai KF institūtiem tuvu piesaistītām personām, kuras pauž „noteiktu” viedokli vai arī komentē „melīgo” Rietumu žurnālistu amorālos savārstījumus, it kā tādejādi izsakot spēcīgu, uzticamu un viedu viedokli par rietumu pasaules centieniem sabotēt Kremļa gādīgās varas struktūras. Viens no šādiem varoņiem marta sākumā bija Krievijas Medicīnas Zinātņu akadēmijas (RAMS) akadēmiķis, Maskavas pilsētas terapeitu zinātniskās biedrības priekšsēdētājs, profesors Pāvels Vorobjovs (Павел Воробьев), kurš pamatā pauda viedokli par to, ka COVID-19 ir cilvēku maldināšana.

Šādu gudrinieku netrūkst. Sliktākais visā tajā ir sabiedrība un šeit es domāju ne tikai krievvalodīgos, kas akli tic viszinošo viltus ekspertu paustajiem  apgalvojumiem un turpina izplatīt šo informāciju tālāk, tādējādi radot datu plūsmas ķēdi, kas acīmredzot ietekmē kopējo sabiedrības noskaņojumu un beigu beigās tik tiešām var radīt draudus iedzīvotāju veselībai un veselajam saprātam.

 Saskaņā ar euvsdisinfo.eu pausto informāciju gandrīz viena ceturtā daļa krievu (23,2%) uzskata COVID-19 pandēmiju par „ieinteresēto pušu” izdomājumu. Savukārt papildus tam 9% krievu uzskata, ka pandēmijas bīstamība ir pārspīlēta. Turklāt viņiem ir ļoti pamatots iemesls tam ticēt, jo kā vēsta Kremļa melu aģentūra Sputnik – pateicoties „Padomju brīnumam” (Cоветское чудо) – BCG (prettuberkulozes vakcīnai) bijušajās PSRS valstīs smagi slimo un mirušo skaits ir divreiz mazāks kā angļiem, frančiem, beļģiem un itāļiem. Maskavas Žadkeviča klīniskās slimnīcas galvenais ārsts, koronavīrusa monitoringa informācijas centra pārstāvis Aleksandrs Mjasņikovs (Александр Мясников) ir pārliecināts, ka Padomju brīnumlīdzeklis ir īstā atbilde un cilvēkiem, kas konstanti tikuši vakcinēti, nav, par ko satraukties.

Protams, nevar noliegt, ka BCG labvēlīgi iespaido imūnsistēmas reakciju uz citiem vīrusiem, kas skar cilvēku plaušas un pārējo elpošanas sistēmu, taču pagaidām nav nekādu pierādījumu, ka konkrētā vakcīna patiešām būtu saistāma ar iedomātu saslimšanas riska koeficienta samazināšanos. Par to ziņo arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), kas apstiprina, ka šobrīd zinātnieki veic milzum daudz pētījumu, lai noskaidrotu elementus, kas spētu uzveikt vīrusu. Taču nav klīnisku pierādījumu tam, ka  BCG vakcīna darbojas kā preventīvs līdzeklis. PVO arī nerekomendē pandēmijas laikā veikt liekas un nevajadzīgas vakcinācijas, jo tas var paaugstināt risku saslimt ar COVID-19.

Turklāt kā liecina The BCG World Atlas dati tad līdz 2007.gadam Francijā un 2005.gadam Apvienotajā Karalistē vakcinācijas pret BCG ir bijušas obligātas visiem. Līdz ar to potenciāli nevakcinētās personas uz šo brīdi ir 13 līdz 15 gadus vecas. Tā kā COVID-19 saslimušo bērnu slimības norises gaita ir visai viegla, ir ļoti apšaubāmi doktora apgalvojumi par „Padomju brīnumlīdzekļa” maģiskajām aizsardzības spējām. Kas attiecas uz Beļģiju  un Itāliju, tur obligātā vakcinēšanās tiek rekomendēta un nodrošināta riska grupām. Līdz ar to arī pazūd visa maģija un atšķirības doktora nosauktajos mirstības rādītājos – Itālijā un Lielbritānijā 14%, Francijā 15%, Beļģijā 16%, bet bijušajās PSRS valstīs līdz 4,23%  – ir meklējamas citur.

Kremļa vēstījumu pastiprināšanai viņš ar īpašu pārliecību arī paudis uzskatu, ka vīruss pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks, līdz ar to vairs nav bīstams.

Aleksandrs Mjasņikovs iespējams sameloja:” Jauns vīruss, pārejot no dzīvniekiem pie cilvēka, ir agresīvs. Tas ir nikns, nepazīstams, nogalina cilvēkus, taču pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks. Jūs ieelpojat vienu vīrusu, bet izelpojat tā mazmazdēlu, desmitkārt vājāku. Tas pāriet pie otra cilvēka, arī viņš to padara vājāku. Jo lielāks skaits cilvēku saņem koronavīrusu, jo vairāk tas zaudē savu spēju inficēt. Un otrais vīrusa vilnis nebūs tik stiprs, kā pirmais.”

Tas ir zināms, ka katrs vīruss mutē – tā ir daļa no vīrusa dzīves cikla vairošanās un pielāgošanās procesa. Taču ne vienmēr tas nozīmē, ka vīruss paliek vājāks. Tik tiešām – dažos gadījumos šīs mutācijas faktiski var izraisīt vājāku vīrusu. Parasti izmaiņas tomēr ir tik niecīgas, tāpēc slimības pārnešanas un mirstības rādītājos nav manāmas atšķirības. Minesotas Universitātes Molekulārās virusoloģijas institūta bērnu infekcijas slimību speciālists un pētnieks Dr. Mark Schleiss paskaidrojia, ka SARS-CoV-2 nav izņēmums, un pēdējos mēnešos tas ir mutējis. Bet vīruss ir mutējis ļoti lēnā tempā un jaunās kopijas neko daudz neatšķiras no oriģinālā vīrusa.

Tāpēc cilvēkiem ir jāturpina saudzēt sevi un sava veselība. Ir jāievēro drošības pasākumi un jāseko līdz savam veselības stāvoklim. Uz šo brīdi nevajadzētu paļauties uz traka doktora apgalvojumiem par to, ka nu jau vis ir kārtībā. Vīruss ir mutējis un palicis vājāks un BCG vakcīna ir atbilde uz visiem jautājumiem.

AVOTI:
https://bb.lv/statja/tehno/2020/02/28/feyk-vsemirnogo-masshtaba-akademik-ramn-razvenchal-mif-o-koronaviruse

https://lv.sputniknews.ru/world/20200602/13833272/Sovetskoe-chudo-srabotalo-v-RF-obyasnili-nizkuyu-smertnost-ot-COVID-v-byvshem-SSSR.html

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/bacille-calmette-gu%C3%A9rin-(bcg)-vaccination-and-covid-19

http://www.bcgatlas.org/

https://www.healthline.com/health-news/what-to-know-about-mutation-and-covid-19#The-new-coronavirus-is-mutating,-but-very-slowly

Atstāj komentāru: