Atgādinājums par PSRS un nacistiskās Vācijas draudzību Polijā (+VIDEO)

Krievijas agresijai ir ļoti gara un bagāta vēsture, ko mūsdienu Vatastānas režīms cenšas aizmirst un pārrakstīt. Piemēram, Otrā pasaules kara priekšvakarā Hitlers un Staļins bija līdzvērtīgu zābaku pāris, kurš 1939.gada septembrī iebruka Polijā no abām pusēm. Saskaņā ar Molotova-Ribentropa paktu pēc kaujas 52% Polijas teritorijas bija jākļūst par padomju teritoriju. Hitlers un Staļins vienojās vienlaikus iebrukt Polijā no abām pusēm 1. septembrī. Savukārt Staļins, būdams lielāks „loceklis”, mazliet uzmeta Ādolfu un iebruka Polijā 17 dienas vēlāk, lai sovjeti izskatītos kā „atbrīvotāji”. Padomju tautai tika skaidrots, ka padomju karavīri ir ieradušies Polijā, lai glābtu tur mītošos ukraiņus un baltkrievus no vācu agresijas. Arī šodien līdzīgā veidā Vatastānas režīms attaisno Krimas aneksiju, proti, lai paglābtu krievus no ukraiņu „fašistiem”.

Polijas armijai nebija nekādu izredžu. Līdz 1939. gada 17. septembrim, aptuveni divas nedēļas pēc hitleriešu iebrukuma, poļu aizsardzība bija salauzta, vienīgā iespēja bija atkāpties uz austrumiem un pārgrupēties. Tad arī cēlie 800 000 Sarkanās armijas rīkļurāvēji deva savu triecienu pa Polijas muguru, pārkāpjot Rīgas miera līgumu un visus pārējos starptautiskos līgumus. Kaujā pret padomju Sarkano Armiju krita no 3000 līdz 7000 poļu karavīru, savukārt sarkano gūstā krita no 230 000 līdz 450 000 poļu karavīru. Sovjeti arī nogalināja visus poļu virsniekus, kas tika sagūstīti pēc Šatskas kaujas 1939. gada 28. Septembrī, kā arī vairāk kā 20 000 poļu militārpersonu un civiliedzīvotāju dzīvības tika izdzēstas PSRS čekistu sarīkotajā Katiņas slaktiņā, kas notika jau mazliet vēlāk – 1940. gada pavasarī.

Šajā video ir redzama tikai viena lappuse no Krievijas kaunpilnās vēstures, proti, sadarbība ar nacistisko Vāciju, kas vainagojās ar kopīgu militāro parādi Brestļitovskā. Kauja starp hitleriešiem un poļu spēkiem par Brestļitovsku ilga trīs dienas no 1939. gada 14. līdz 17. Septembrim. Saskaņā ar 1939. gada 23. augustā PSRS un Vācijas noslēgto neuzbrukšanas līgumu un slepeno vienošanos par Austrumeiropas sadalīšanu abu valstu ietekmes sfērās tā laika Polijas teritorija ap Brestu pienācās PSRS pusei. Padomju 29. Tanku brigāde sasniedza Brestu 21. septembrī un pārņēma kontroli pār šo teritoriju no Vermahta. Par godu šim notikumam pilsētā tika sarīkota kopīga militārā parāde, pēc kuras nacistu spēki pameta šo apvidu. Parādē piedalījās Vermahta 19. Motorizētais korpuss un Sarkanās armijas 29. Tanku brigāde.

Avoti:

https://lv.wikipedia.org/wiki/Rīgas_miera_līgums

https://en.wikipedia.org/wiki/Katyn_massacrehttps://en.wikipedia.org/wiki/German–Soviet_military_parade_in_Brest-Litovsk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s