Site icon Vatastānas hronika

PSRS seksa nebija: aizliegtie kailfoto

Šoreiz uzmetīsim aci PSRS aizliegtajām „erotiska rakstura” fotogrāfijām. 1990. gadā Omskā notika fotogrāfa Nikolaja Bahareva fotogrāfiju personālizstāde, kurā interesenti varēja aplūkot iepriekš padomijā aizliegtās autora fotogrāfijas. Jāsaka, ka šī foto izstāde lika vatņiku un PSRS adeptu smadzenēm kūpēt, jo „PSRS seksa nebija”. Padomju cilvēkam bija liegts fotografēties puskailam, kur nu vēl pilnīgi plikam. Kailfoto tika uzskatīti par kaut ko nepiedienīgu un apkaunojošu, tie saistījās tikai un vienīgi ar „pūstošajiem Rietumiem”, kur nepastāvēja garīgās vērtības, bet pa ielām vazājās narkomāni. Bet pēkšņi izrādījās, ka arī PSRS kāds taisa bildītes pieaugušajiem un pat rīko veselas izstādes seksa izslāpušajam proletariātam.

Nikolajs Baharevs (Николай Бахарев ) piedzima 1946. gadā, četru gadu vecumā viņš zaudēja abus vecākus, tāpēc tika izaudzināts bērnunamā. Līdz 1970. gadam Nikolajs strādāja par atslēdznieku Novokuzņeckas metalurģijas kombinātā, bet septiņdesmitajos sāka vairāk laika veltīt foto mākslai, strādājot par fotogrāfu. Viņam patika darboties kailfoto žanrā, uzņemot bildes, kurās redzami tēlaini padomju pilsoņu portreti. Saprotams, ka padomju gados Nikolaja darbi bija aizliegti, netika rīkotas viņa personālizstādes. Tikai PSRS pēdējos pastāvēšanas gados Nikolajam parādījās iespēja izstādīt apskatei savus darbus.

Interesantākais ir tas, ka Nikolaja padomju laikos uzņemtajās erotiskajās fotogrāfijās nav nekā vulgāra, tur vienkārši ir iemūžināta parasto pilsoņu ikdienas dzīve. Fotogrāfijās redzamie cilvēki nemaz nelīdzinās supervaroņiem no padomju propagandas plakātiem, tie ir vienkārši parasti, bet dzīvi cilvēki, kuru sejās ir redzams tas, ko padomju cenzūra centās noslēpt. Uzskatu, ka tas bija īstais iemesls, kāpēc šīs bildes tika aizliegtas PSRS, jo „komunisma cēlājiem” vienmēr bija jābūt kārtīgiem, iznesīgiem, savāktiem un uz visu gataviem, bet ne tādiem, kādi redzami Nikolaja bildēs.

Lūk, arī pašas fotogrāfijas:

1. Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1980. gads. Bildē redzama vienkārša padomju ģimene atpūšamies dabā. Šis attēls būtībā nav nemaz erotisks.

2. Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1985. gads. Tajos gados Nikolajs bieži fotografēja dabā.

3. Fotogrāfija bez nosaukuma.

4. Portrets, kas uzņemts 1985. gadā. Tehniski perfekti uzņemta fotogrāfija.

5. Atrodoties pie dabas krūts, 1980-to gadu bilde.

6. Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1980. gads.

7. Piekritīsiet, skaista bilde, kas par sižetu!

8. Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1984. gads.

9. Jau atkal pie dabas krūts. Attēls uzņemts laika periodā no 1978. līdz 1980. gadam, precīzi nav zināms. Kas par skatienu!? Tāds skatiens piemīt tikai patiesām būtnēm.

10. Pie dabas krūts. Attēls uzņemts laika periodā no 1978. līdz 1980. gadam.

11. Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1985. gads. Attēls uzņemts Novokuzņeckā.

12. Dzīve astoņdesmitajos.

Bilde, kurā attēlotas attiecības, 1980-tie gadi.

14. Meitene interjerā, 1991. gads.

15. Meitene interjerā, 1989. gads

16. Vēl viens interesants portrets, kas uzņemts 1991. gadā.

17. Lūk, vēl viena fotogrāfija, kas uzņemta 1989. gadā.

Fotogrāfs Nikolajs Baharevs turpināja strādāt arī deviņdesmitajos, bet, godīgi sakot, tā laika bildes vairs nav tik interesantas, jo tās tik tiešām jau bija atklāti erotiskas, ne tik mākslinieciskas.

Avoti:

https://maxim-nm.livejournal.com/616046.html

Exit mobile version