Lai runā dziesma, ne OMON darbi Baltkrievijā! [video]

Vatastānas estrādes bulgāru izcelsmes pipars Filips Kirkorovs un pasīvais vatņiks Nikolajs Baskovs kopā ar citiem mūzikālajiem vatņikiem piedalījušies dziesmas ierakstā paužot atbalstu Buļbostānas režīma līderim Aleksandram Lukašenko.

Skaņdarbā tiek pieminēti Baltkrievijas pilsoņi, kas “dzīvo savā zemē, mierā, mīlestībā un saskaņā kopā”. Nekas par vardarbīgo drošībnieku vēršanos pret miermīlīgiem demonstrantiem un spīdzināšanu, kas novērota Baltkriervijā, dziesmā netiek pieminēts.

Piedziedājumā izskan dziesmas nosaukuma vārdi “mīļoto neatdod”. Šādu frāzi Lukašenko izteica uzrunā augusta sākumā, runājot pat to, ka Baltkrieviju nevienam neatdos.

Lai vērstu lietas par labu, baltkrievu interneta aktīvisti platformā “Youtube” ir radījuši savu versiju par attiecīgo skaņdarbu.

Baltkrievijā kopš 9. augusta prezidenta vēlēšanām notiek plaši protesti pret 26 gadus valdījušo Lukašenko. Daudzus ir šokējusi vardarbība, ar kādu drošības iestāžu darbinieki vēršas pret demonstrantiem, līdz ar to šī dziesma var būt pēdējā, ko būs nodziedājis baķka.

Savukārt Lukašenko meklē atbalstu Vatastānā pie Putlera, kurš viņam apsolījis 1,5 miljardu dolāru aizdevumu, bet Kremļa mediji steidz atbalstīt Lukašenko un nomelnot protestus.

Arī Baltkrievijas valsts raidsabiedrībā pie darba ķērušies Krievijas propagandas kanāla RT žurnālisti.

One comment

Atstāj komentāru: