Krimas atzīšanas jautājumā nauda nesmird: rublis arī Āfrikā labi noder iekuram

Jāatgādina, ka Krievija anektēja Krimu, saskaņā ar tur notikušo „referendumu” 2014.gadā. Lieki piebilst, ka, pretēji Ukrainas likumdošanai, Krimā notikušais „referendums” notika tad, kad kontroli pār to bija pārņēmuši Krievijas „zaļie vīriņi”. Par Krimas aneksiju pret Krieviju tiek vērstas ASV, Eiropas un citu valstu ekonomiskās un diplomātiskās sankcijas. Kremlis Krimas aneksiju saviem tautiešiem skaidro kā „vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu”. Savukārt Rietumos to skaidro kā citas valsts okupēšanu, izmantojot militāru pārspēku.

Taču tagad atpakaļ tagadnē!

Krievijas neatkarīgie mediji ziņo, ka Krievijā pārdošanā esošo BMW navigācijas sistēmās ir parādījusies iespēja uzstādīt tādu karti, kur Krima ir norādīta kā Krievijas teritorija. Savukārt BMW bāzes versijās Krima, tomēr ir Ukrainas sastāvdaļa.

Realitātē tas ir pārbaudāms Eiropā, arī Latvijā pārdošanā esošo BMW navigācijas sistēmās Krima ir Ukrainas sastāvdaļa. BMW oficiāli radušos situāciju skaidro, ka likumdošana valstīs ir dažāda, un šāda veida konfigurācijas ir pieļaujamas.

Jāatzīst, ka BMW nav vienīgā auto marka, kam ir dubultie politiskie standarti. Izmantojot Nissan vai Mitsubishi markas automašīnas, Krima navigācijas sistēmā arī tiek uzrādīta, kā Krievijas sastāvdaļa, bet citās valstīs šīs pašas markas automašīnu navigācijas sistēmas to uzrāda, kā Ukrainas sastāvdaļu. Mitsubishi to skaidro, ka Krievijā pārdošanā esošās mašīnas izmanto Jandex.Navigator, kur, protams, Krima tiek uzrādīta trikolorā.

Piemēram, Volkswagen pārstāvji norādījuši, ka navigācijas kartes var atšķirties atkarībā no valsts, kur tā tiek izmantota. Taču tam nevajadzētu radīt vietu spekulācijām par kompānijas attieksmi par starptautiskajām vai teritoriālajām robežām. Dubultie standarti mūs skar katru dienu. Konkrētais Krimas piederības gadījums daudzām transnacionālajām kompānijām ir karstais kartupelis, kas tieši vai netieši skar to ienākumus. Līdzības gluži tāpat kā bordelī – kā klients vēlēsies – tā būs!

Avots: https://www.svoboda.org/a/30941842.html

Atstāj komentāru: