Kur skatās Greenpeace: Putins nocērt pēdējo egli Krievijā un aizved to uz Ķīnu

Tas, ka KF pašpasludinātā prezidenta Vladimira Putina režīms ir vieni vienīgi meli, korupcija un zagšana, un pilnīga postaža visās ar Krieviju saistītajās jomās, nav nekāds noslēpums, tas ir zināms gan visiem krieviem un ne-krieviem, kuri vēl spēj, kaut mazliet, pakustināt savas smadzenes.

Tomēr, kad kāds sāk runāt par Putina, kā KF prezidenta (ieskaitot visus viņa pietuvināto personāžu), konkrēti paveiktajiem darbiem un sasniegumiem, tad pilnīgi nav iespējams ar prātu aptvert, kas patiesībās ir noticis un ka kaut kas tāds vispār ir iespējams mūsdienās. Tie mērogi, kādos mērāma Putina režīma nodarītā postaža pēdējo 20 gadu laikā, ir pārāk liela, kā teikt, ja krievs dara, tad dara ar prātam neaptveramu vērienu, it sevišķi, ja lieta grozās ar dabas resursu apgūšanu, bet šoreiz runa nebūs ne par naftu, ne gāzi, ne metāliem.

Gribu vērst uzmanību uz katastrofālo situāciju Krievijas mežos, kurus par savējiem jau kādu laiku „uzskata” Ķīna, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Cik zināms, Krievijā ir aptuveni viens miljards hektāru mežu. No kuriem, kopš 2001. gada, kā minimums, 45 miljoni hektāru ir vienkārši nodeguši, bet 20 miljoni hektāru ir nozāģēti un notirgoti. Kopā sanāk, ka Krievija kopš 2001. gada ir pazaudējusi 65 miljonus hektāru mežu, kas ir 6% no kopējās mežu platības Krievijas Federācijā.

Tas viss notiek ar gudru ziņu, jo to atļauj Putina laikā pieņemti likumi, kuri neparedz mežu izkopšanu un aizsardzību, bet gan dod plašas pilnvaras attiecīgiem oligarhiem – Putina pietuvinātiem saimniekot Krievijas mežos kā vien tīk.

No tā izriet otra bēda, kas ir Ķīnas tirgus. Putins principā ir pārvērtis Krievijas zemi par Ķīnas dabas resursu avotu, turklāt Ķīnai ir dota atļauja brīvi, bez jeb kādas kontroles saimniekot plašos apgabalos Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Neviena tas nav noslēpums, ka 90% Krievijā nozāģētā meža taisnā ceļā pa dzelzceļu tiek izvesti uz Ķīnu. Ar to vēl nepietiek, jo, lai Ķīnai būtu vieglāk pārvērst taigu par mēness virsmai līdzīgu ainavu, Putina režīms ir pieņēmis likumu par teritoriju apsteidzošu attīstīšanu, pateicoties kuram miljoniem hektāru Krievijas mežu ir izīrēti Ķīnai uz daudziem gadiem.

Bet trešā bēda ir tāda, ka Krievijas reģionos, kas ir ļoti bagāti ar mežu platībām, pie varas atrodas korumpētas amatpersonas no Putina partijas Vienotā Krievija (Jedinaja Rossija), kuru dzīves moto un logo ir, „Pēc mums, kaut vai plūdi!”

Bēdīgākais ir tas, ka kamēr Kremlis ar pompu sludina, ka katram Krievijas pilsonim tiek piešķirts 1 hektārs zemes kaut kur Krievijas mūžīgā sasaluma zonā, Arktikā vai Muhosranskā, tikmēr Ķīnai tiek uzdāvināta bez maz vai visa taiga!

Un vēl tikai atgādināšu, ka 65 miljoni hektāru ir tikpat daudz cik desmit Latvijas. Lūk, ar kādu vērienu Putins iznīcina Krievijas dabu!

Avoti:

Atstāj komentāru: