Kārtējā ēna pār Bordāna pārvaldīto jomu

Tas šoreiz kontekstā ar zvērināta tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga lietu, kurā viņš, visdrīzāk, ir iesaistīts naudas izkrāpšanas shēmā par vairāk nekā 30 000 EUR. Lietu šoreiz nav vērts iztirzāt, jo lielākā daļa par to ir informētā no zilajiem ekrāniem vai izlasījuši ziņu portālos.

Bordāns sacēlis gaisā visu ministriju, un nu visiem ir jāatrod labākais risināmais, kā šo nesmukumu vārdā Rolands Veinbergs noslaucīt no saviem pleciem, jo “bezierunu tiesiskums” un citi skaisti sakāmvārdi, kas plūda pāri ministra lūpām pirms iepriekšējām Saeimas vēlešanām, šajā kontekstā izskatās, kā “kaķim zem astes”.

Skaidrs visiem ir tas, ka šādi zvērināti tiesu izpildītāji vai maksātnespējas adminsitratori met ēnu uz saviem amata brāļiem, kas noved pie tā, ka izdzirdot vienu vai otru profesiju sabiedrība tos asociē ar noziedzniekiem, reketieriem un šmaukļiem. Laikam visaizkaitinošākais šādās situācijās ir tas, ka par upuriem tiek izvēlēti vientuļi seniori, invalīdi, daudzbērnu ģimenes, kuriem pietrūkst zināšanas un izpratnes par savām tiesībām un procesa gaitu. Turklāt šādu krāpniecisku shēmu izmantošanu pret iepirkeš pieminētajām grupām liecini arī par nespēju nopelnīt naudu citādi, kā tikai “čakarējot” bezpalīdzīgus līdzcilvekus.

Tā kā par Veinbergu nevar spriest pēc viņa cepures, tad jāņem talkā valsts amatpersonu deklarāciju datubāze, kurā parādās ļoti skaidrs Veinberga “jaunā latvieša” profils. Ienākumi no savas “godīgās”, tostarp apzogot vientuļas tantes, darbības amatā virs 365 tūkstošiem EUR. Piecas mašīnas (Lexus RX 450h, Nissan LEAF, VW Golf, Nissan Juke), čupa zemes gabalu (12 gb.), neskaitāmi tūkstošos mērāmi aizdevumi citām personām, un kas ir pats jaukākais “tumbočkā” glabā 190 000 EUR, savukārt bezskaidrā vien niecīgi cipari. Ekrānšāviņus no Veinberga deklerācijas var apskatīties zemāk, bet citādi visu var aplūkot www6.vid.gov.lv/VAD .

Skaidrs ir viens pretēji nelaiķiem Rebenokam, viņš savu dzīvesstilu neizliek publiskai apskatei, taču pēc viņa sievas Ineses sociālo tīklu profila var noprast, ka dzīvot krāšņi neaizliegsi, un draudzenes ar no “mēreni augstākajām” aprindām.

Viens nu ir skaidrs, ka tādiem kā Veinbergs “apetīte rodas ēdot” un ir gatavs pārkāpt jebkādiem morāles standartiem, ka tik saraust nāsīs. Cerams, šoreiz būs daļēja mantas konfiskācija un reāls cietumsods, jo paraugrpāvas līdzīgiem amata brāļiem jau ir piemirsušās, bet spalvu spodrināšana Bordānam ir nepieciešama un te ir perfekts variants!

Atstāj komentāru: