Ak kāds pārsteigums – Krievijā vajā režīma kritiķus

Ak vai, kāds pārsteigums – Krievijā liek cietumā, nogalina Putina režīma kritiķus. Ak vai, kāds pārsteigums, kas to būtu domājis, ka Navaļniju apcietinās lidostā! Eiropas mediji un politiķi, piepūtuši vaigus sašutumā, sacenšas, kurš uzrakstīs skarbāku nosodījumu Kremlim, un šajā sacensībā neatpaliek arī Latvijās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš paspējis tviterī ierakstīt dusmīgu paziņojumu krievu valodā, bet krievu tvitera lietotāji viņam iepriekšparedzami norādījuši virzienu, kurā doties ar visu savu paziņojumu.

TV un radio stacijas jau uzstāda prožektorus diskusijām, kur visdažādākie eksperti sildīs globālo atmosfēru ar bezgalīgām sarunām par Putina režīma noziegumiem pret demokrātiju.

Politiķi bariem vien rausies mediju rampas ugunīs, kur spodrinās, izrādīs savas spalvas un centīsies pēc iespējas augstāk uzrāpties tukšas retorikas kokā, lai publika varētu labāk novērtēt viņu košās pēcpuses.

Šis cirks turpināsies kādas pāris nedēļas. Tieši tā, kā tas gadiem noticis līdzīgās situācijās. Tad senais un labais Kremļa draugs, ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Boreļļs ierosinās kādu formālu un tukšu sankciju pret Krieviju, par ko Putins tik pasmīnēs.

Bet tikmēr Dānija ir atļāvusi Krievijai pabeigt gāzes trubas “Nord Stream 2” būvniecību. Paredzēts, ka tā sāks darboties jau pavasarī. Tad Vācija sāks pumpēt Krievijas gāzi, un Eiropa turpinās barot Kremļa režīmu. Pēc tam, iespējams, Baltijas valstīs atkal ieradīsies viedais Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš aicinās uz stratēģisku dialogu ar Krieviju, kā viņš to izdarīja pavisam nesen.

Bet tagad, atvainojiet, laiks tukšas retorikas globālajam cirkam. Programā nekas jauns, klasika – Eiropas, tai skaitā Latvijas politiķi ar dusmīgām, rūpju nomāktām sejām teiks cēlas runas par demokrātiju, bargi nosodīs Putinu un viņa bandu.

Tikmēr jau šajā pavasarī uz Eiropu sāks burbuļot jaunā gāzes truba, bet pretējā virzienā ripos eiro miljardi tās pašas Putina bandas kabatā. Un Eiropas Savienība ar visu savu demokrātiju būs devusies tajā pašā virzienā, kurā Krievijas tvitera lietotāji aicināja doties Latvijas ārlietu ministru Rinkēviču.

Un opozicionāri turpinās sēdēt cietumā, tiks vajāti, nogalināti. Jo Eiropas Savienībā, kad runa ir par lielu naudu, tad principi un vērtības tiek samainītas gāzes trubas sīknaudā.

Autors: Otto Ozols

Avots: Ak kāds pārsteigums – Krievijā vajā režīma kritiķus

Atstāj komentāru: