Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas” kustība – teroristiska organizācija Kanādā

Burtiski brīdi iepriekš, kā teikt tinte vēl nav nožuvusi, Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas” kustība (Российское имперское движение). Vairums sarakstā iekļauto grupējumu tiek saistīti ar Islama valsti.

Savukārt Kremļa diplomātisko misiju atbalstītā „Krievijas Impērijas” kustība, kas cita starpā mēdza rīkot krievu dzejas vakarus Krievijas diplomātisko pārstāvniecību un Pareizticīgās baznīcas telpās, ir iekļauta teroristu sarakstā, jo tās kaujinieki ir tikuši pieķerti karojam Ukrainā, Lībijā un Sīrijā prokremlisko spēku un Krievijas Bruņoto spēku vienību sastāvā. Tāpēc nav ko brīnīties, ka „Krievijas Impērijas” kustība nav aizliegta pašā Krievijas Federācijā, tas ir viens no Putina režīma slimās fantāzijas augļiem.

Vēl 2020. gada jūnijā Vācijas mediji ziņoja, ka „Krievijas Impērijas Kustība” ir cieši saistīta ar tām kaujinieku sagatavošanas nometnēm, kuras sagatavoja prokremliski orientētu lielgabalu gaļu karošanai Sīrijā un Austrumukrainā, netiek izslēgta iespējamība, ka šie vīri ir apmācīti veikt dažādas diversijas pret infrastruktūras objektiem tepat Eiropas Savienībā un ASV. Vācijas mediji uzsvēra, ka arī Vācijas neonacistisko organizāciju biedri ir tikuši sagatavoti šajās nometnēs. Lai cik ironiski tas nebūtu, bet nav noslēpums, ka vairums Vācijas neonacistisko grupējumu biedru nāk no Vācijas krievu kopienas. Kā teikt, pret fašistiem cīnījās, paši par fašistiem pārvērtās!

Savukārt ASV šo krievu kustību bija iekļāvusi teroristisko organizāciju sarakstā jau 2020. gada aprīlī. Toreiz ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka „Krievijas Impērijas” kustība apmāca militārajās zinībās un prasmēs neonacistus, kuri tic, ka baltā rase ir pārāka par pārējām rasēm Eiropā un ka līdzīgiem grupējumiem esot jāapvienojas cīņā pret kopīgo ienaidnieku.

Atstāj komentāru: