Džo Baidens brīdina un piedraud Kremlim

Līdz ar Džo Baidena kļūšanu par ASV prezidentu, nomainot, populistisko un Kremļa mīlēto Trampu, ASV tiesībsargājošās institūcijas un drošības dienesti ir beidzot aktualizējuši jautājumu par krievu specdienestu sadarbošanos ar talibiem amerikāņu karavīru slepkavošanā Afganistānā.

Medijos tiek norādīts, ka šis jautājums ir nonācis ASV administrācijas dienas kārtībā pēc ASV prezidenta Džo Baidena telefona sarunas ar Geļendžikas bunkura saimnieku Putinu. Ne velti, Baidens tik tikko publiski paziņoja, ka vairs nekad netikšot piedotas da jeb kādas Kremļa agresijas izpausmes. Cerams, ka Amerika turēs doto vārdu!

Ir gūti pierādījumi, ka Kremlis visiem spēkiem cenšas noslēpt faktu, ka rubļi tikuši maksāti teroristiem. Tagad Wagner kaujinieki izdara spiedienu uz Taleban „pulciņa” līderiem, lai tie klusētu par to, ka ir saņēmuši no Putina specdienestiem naudu par amerikāņu karavīru slepkavošanu. Varbūt kāds no viņiem, ar Kremļa specdienestu un privāto militāro kompāniju gādību, jau medī citos medību laukos.

Atgādināšu, ka vēl Trampa valdīšanas laikā kļuva zināms, ka 2000. gadu vidū Kremļa vadība bija nodibinājusi kontaktus ar Taleban kustību Afganistānā, jo Putina režīma un Irānas interesēs nebija miera sarunu notikšana starp ASV un konfliktējošiem grupējumiem Afganistānā. Kremlim un Irānai vajag, lai Afganistānā turpinātos karš un tāds karš, kurš liktu lēnām noasiņot Rietumu sabiedroto spēkiem.

Turklāt, no otras puses, Maskavas attiecības ar Afganistānas administrāciju ir visai saspīlētas, bet ko tad tie vecie čekisti grib pateikt ar atklātu Taleban teroristu atbalstīšanu un aicināšanu pie sarunu galda.

Vēl tikai atgādināšu, ka Kremlis divpusēju militāro mācību ar Tadžikistānu piesegā regulāri piegādā apbruņojumu Taleban kaujiniekiem Afganistānā.

Nu, ko? Kremlis tagad var sākt gatavoties īstam aukstajam karam, ne tādam, kāds tas bija gļēvā Trampa laikā.

Visticamāk mēs drīz varēsim lasīt no avīžu virsrakstiem par kaunpilnu Wagner kaujinieku iznīcināšanu Afganistānā, Lībijā, Sīrijā un Austrumukrainā. Tas notiks negaidīti un efektīvi, gluži tāpat kā ar asiņainā Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani samalšanu lupatu lēveros Irākā. Vēl tagad viens otrs suns skaļi smilkst Irānā!

Atstāj komentāru: