Kalnu Karabahā karš ir beidzies: nevar būt!

Nesen uz Azerbaidžānas un Armēnijas robežas ir noticis kārtējais incidents ar kaujas ieroču pielietošanu strap Vatastānas un Azerbaidžānas karavīriem. Konflikts esot sācies pēc tam, ka kāds bija atļāvies atklāt uguni pa ceļa zīmi, uz kuras bija uzrakstīs – „Laipni lūgti Azerbaidžāna!”, vai kaut kas tam līdzīgs. Pieļauju, ka tie nebija azerbaidžāni, kas to izdarīja.

Jau no paša sākuma pēc visu konfliktā iesaistīto pušu līderu paziņošanas par karadarbības izbeigšanas Kalnu Karabahā attiecības starp militārajiem kontingentiem ir visai nedraudzīgas, lai neteiktu rupjāk. Eļļu ugunī lej arī Putins, sūtot uz šo konflikta zonu Krievijas bruņoto spēku vienības un Prigožina algotņus miera uzturētāju spēku piesegā.

Mediji ziņo, ka viss sākās ar to, ka kāds bija atļāvies sašaut ceļa norādi ar uzrakstu „Laipni lūgti Azerbaidžānā!”, kas atradās netālu no autoceļa Goris-Kapana, kas ir viena no Armēnijas stratēģiski svarīgām komunikāciju līnijām.

Kapanas pilsētas mērs Gevorga Parsjans sūdzējās medijiem, ka Azerbaidžānas spēki pēc apšaudes bija centušies pavirzīt uz priekšu savas pozīcijas, bet Vatastānas robežsargi esot šiem aizšķērsojuši ceļu ar bruņu mašīnām.

Avots: https://www.dialog.ua/war/223565_1612649461

Atstāj komentāru: