Ko mēs joprojām nezinām par COVID-19 Krievijā

Nu jau gadu visa Eiropa, tostarp Krievija, cīnās ar COVID-19 pandēmiju. Vienai valstij ar tās pārvarēšanu ir veicies labāk, citai sliktāk. Viena labāk pārvarēja pirmo vilni, cita – otro. Taču viena lieta šī gada garumā ir palikusi nemainīga – neviens joprojām nezina kā, ar pandēmijas pārvarēšanu, ir veicies pasaules lielākajai valstij Krievijai, tā kā Kremlis visa gada garumā ir mērķtiecīgi slēpis liecības par pandēmijas patiesajiem apmēriem valstī.

• Mums joprojām nav zināma precīza statistika par to, cik daudz ļaudis šī gada laikā ir izslimojuši koronavīrusu. Vēl aizvadītā gada sākumā Krievijas varasiestādes izvairījās runāt par to, ka valstī plosītos vīruss. Tā vietā vairākos Tālo Austrumu reģionos, kas robežojās ar Ķīnu, tika reģistrēta rekordliela saslimstība ar pneimoniju. Skaidrs, ka īstenībā tur plosījās nu jau visiem labi zināmais COVID-19. Taču varasiestāžu spītības dēļ dati par saslimušajiem aizvadītā gada februārī un martā netika reģistrēti.
Varasiestādes par COVID-19 patiesajiem apmēriem turpināja klusēt arī pēc tam, ka augstākā vadība atzina, ka vīruss plosās arī Krievijā. Atcerēsimies, kā pagājušā gada pavasarī Krievijas internetu bija pārpludinājušas video liecības no pārpildītajiem reģionālo slimnīcu morgiem. Viss liecināja, ka Krievijas provinces piedzīvo iespaidīgu pandēmijas saasināšanos, taču oficiāla statistika turpināja lēst, ka attiecīgajos subjektos ar vīrusu sirgst vien pāris simti līdz tūkstoši ļaužu.

• Mums joprojām nav zināms, cik Krievijas iedzīvotāju ir devušies tai saulē, pateicoties COVID-19. Vienīgā liecība, kas ļauj, kaut nedaudz apjaust pandēmijas nodarīto postu ir šī gada sākumā Rosstat publicētā ikgadējā statistika par iedzīvotāju mirstību. Tajā paveras šausminoša aina. Gada laikā mirstība Krievijā ir pieaugusi gandrīz par 20%. Kopā Krievijā aizvadītajā gadā nomira 2,12 miljoni cilvēku, kas ir par 324 tūkstošiem vairāk nekā 2019.gadā. Tāpat jāņem vērā, ka tie ir oficiāli dati, kas liek domāt, ka situācija varētu būt vēl skaudrāka. Ir pilnīgi skaidrs, ka aiz tik drastiska mirstības pieauguma slēpjas COVID-19 un Kremļa valdnieku viena pēc otras pieņemtās ačgārnās izvēles pandēmijas apkarošanai: no tās pilnīgas noliegšanas līdz patieso apmēru noklusēšanai, kas turpinās vēl šobaltdien.

• Mēs nezinām, cik daudz no Krievijas iedzīvotājiem ir vakcinēti pret COVID-19. Neskatoties uz masīvo propagandas kampaņu Krievijā ražotās vakcīnas Sputnik V atbalstam, varasiestādes izvairās atklāt to, cik sekmīgi noris iedzīvotāju vakcinācijas process. Oficiāli izskanējusī informācija liek domāt, ka Krievijā varētu būt vakcinēti no 1,5 2,8 miljoniem iedzīvotāju. Taču nevienā gadījumā varasiestādes nav publicējušas precīzu statistiku par vakcinēto skaitu, vakcinācijas procesu, vai plānu kā tādu. Pat, ja minētie skaitļi ir patiesi, tik lielai valstij kā Krievija tas ir ļoti mazs iedzīvotāju īpatsvars un šajā ziņā tā atpaliek pat no haotiskās un allaž lēnīgās Eiropas Savienības. Visticamāk, ka uz šo brīdi prioritārā kārtā tiek vakcinēti vienīgi spēka struktūru – OMON, Rosgvardija un Bruņoto spēku – darbinieki. Savukārt parastās tautas liktenis, kā ierasts, ir palicis otrajā plānā. Neskatoties uz to, ka vakcinācija Krievijā kustās uz priekšu ļoti lēnā tempā, Kremlis, cerot uzlabot savu popularitāti sabiedrībā, neseno protestu kontekstā, ir nolēmis atcelt visus ierobežojumus un praktiski jau paziņojis, ka pandēmija ir uzvarēta.

• Mēs nezinām, cik daudz Sputnik V vakcīnu ir saražots un, cik tās patiesībā ir efektīvas. Maskavas propagandisti un diplomāti aizvadītajos mēnešos ir lējuši sviedrus, lai pārliecinātu ne vienu vien valsti par vakcīnas Sputnik V efektivitāti. Galu galā Krievijai pat izdevās panākt, ka vakcīnu slavinoša publikācija tika ievietota arī respektablajā zinātnes izdevumā „The Lancet”. Tiesa, atzinumam par pamatu kalpoja, nevis starptautisks un objektīvs vērtējums, bet gan pašas Krievijas zinātnieku iesūtītie dati, kuri tikpat labi varēja arī būt viltoti. Lai vai kā, bet uz šo brīdi propagandas kampaņas iespaidā Sputnik V ir reģistrēts jau 29 valstīs, ieskaitot pašu Krieviju un okupētās Ukrainas teritorijas – Luganskas un Doņeckas Tautas republikas.
Tajā pašā laikā joprojām nav zināms, cik daudz Sputnik V devu ir pieejams un vai Krievija maz spēs ar tām nodrošināt visus propagandas apmātos interesentus. Pilnīgi iespējams, ka iedzīvotāju vakcinācija pašā Krievijā kavējās tieši tā iemesla dēļ, ka Maskava ir apsolījusi pārāk dāsnas vakcīnās piegādes saviem sabiedrotajiem ārvalstīs, kārtējo reizi ģeopolitiskos panākumus nostatot galvas tiesu augstāk par parastajiem Krievijas iedzīvotājiem.

Feofans Mickevičs

One comment

  1. Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes Latvju Dievi ir rūpējušies par mūsu tautas pašcieņu un labklājību. Latvju Dievi vienmēr ir atbalstījuši mūsu tautu grūtos laikos. Arī šoreiz Latvju Dievi nepametīs mūs vienus nelaimē. Stiprināsim latvietību caur ticību Latvju Dieviem. Ielaidīsim savās dzīvēs Latvju Dievu dievišķo enerģiju! Būsim brīvi savā ticībā! Būsim vienoti kā tauta! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā grūtajā laikā!
    Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
    #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #rituāli #buršanās #pagāni #ticība #veselība #spēks #drosme #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

Atstāj komentāru: