Ķīna laikam nopērk Vatastānu ar visu naftu un vatņiku apenēm!

Piekrītu, ka virsraksts ir mazliet pārspīlēts, bet patiess, jo Vatastānas naftas ieguves kompānija Rosņeft turpina iztirgot vēl neiegūtu naftu, proti, tā aizņemas naudu, ieķīlājot Krievijas dabas bagātības, šoreiz tie ir naftas lauki. Tikai atgādināšu, ka Rosņeft ir Vatastānas lielākā naftas ieguves kompānija. Tad, kas notiek ar pārējām Vatastānas naftas ieguves firmām?

Var teikt, ka tik tikko Rosņeft ir saņēmusi no Ķīnas gandrīz 13 miljardus ASV dolāru lielu maksājumu par naftu, kas vēl tikai tiks iegūta un piegādāta Ķīnai. Diez, kurš te kuru mēģina aptīt ap pirkstu, bet viens ir skaidrs, Ķīnu vatņiki tik viegli neuzmetīs!

Pavisam kopā līdz 2020. gada beigām Rosņeft bija saņēmusi no „klientiem” jau 24 miljardus ASV dolāru, kā priekšapmaksu par naftas piegādi nākotnē. Tiek norādīts, ka ķīniešu nauda ir nākusi tieši laikā, lai palīdzētu vatņiku naftas ieguves lielākajai kompānijai savilkt galus kopā pēc smagā 2020. gada. Aprēķini rāda, ka tā ir zaudējusi 80% no plānotās tīrās peļņas. Laikam sankcijas dara savu! Bet tas nekas, viņiem taču ir Krima!

Ir tikai viena problēma, to naftu vēl vajag iegūt, bet naftas iegūšanas tempi nevis pieaug, bet sarūk, bet saskaņā ar nesen noslēgto aizņēmuma līgumu Rosņeft nākamo 12 mēnešu laikā ir jāspēj nodzēst 20% no parāda, piegādājot Ķīnai naftu. Kurš te tagad ir kungs un pavēlnieks? Kurš diktē noteikumus?

Galvenais ir tas, ka viņi to uzskata par baigo sasniegumu, jo tādejādi esot samazināts kompānijas parāds par 10 miljardiem dolāru, bet nafta vēl nemaz nav iegūta! Lai, ko arī viņi tur nerēķinātu, Rosņeft vēl joprojām kreditoriem ir parādā 46,5 miljardus ASV dolāru. Vatņiku bizness!

Atstāj komentāru: