Kremļa „maigā vara” audzina teroristu paaudzi ASV

Reaģējot uz neseno bardaku ASV Kapitolijā, ko „veiksmīgi” sarīkoja prokremliskie elementi, pierādot, ka ar Putina režīmu kaut kas īsti nav kārtībā, šoreiz gribu vērst jūsu uzmanību uz Kremļa „maigās varas” aktivitātēm ASV. Teikšu jums uzreiz, tā nav nekāda „maigā vara”, bet gan visīstākā ilgtermiņa militāra operācija ar mērķi graut valsts pamatus, izraisīt nemierus un sagatavot sev lojālus lumpeņus, kuri pēc komandas – „fas”, nevilcinoties veiks teroraktus un provokācijas Kremļa „maigās varas” speciālistu norādītajā mērķa valstī. ASV nav izņēmums, arī šai valstij Kremlis ir sagatavojis plānu „X”, kura realizēšanā piedalās GRU speciālo uzdevumu vienības, Iekšējā karaspēka kaujinieki, krievu kazaku vienības, arī Kadirova čečeni, kā arī neskaitāmas NVO, kuru piesega uzdevums ir apkarot „fašismu un aizstāvēt cilvēktiesības”.

Tātad, ar ko nodarbojas Krievijas GRU specvienības, prokremliskās organizācijas un visi pārējie elementi ASV?

Kamēr bijušais čekists, proti, pašieceltais Viskrievijas vadonis Vladimirs Putins spieda roku Donaldam Trampam, tikmēr Krievijas konsulātu diplomāti aiz ASV prezidenta muguras nodarbojās ar prokremliski noskaņotu jauniešu militarizētu vienību veidošanu ASV teritorijā. Šobrīd Kremlim ASV ir pieejams vesels tīkls šādu vienību, par to nav šaubu! Bet vai tās ir kaujas spējīgas, tas ir cits jautājums!

Kremļa speciālisti acīmredzot darbu pie Kremļa „maigās varas” izvēršanas ASV sāka uzreiz pēc Putina zaļo laipno vīreļu ienākšanas Krimā un vēl šur tur Austrumukrainā no Krievijas puses. Burtiski acumirklī visā ASV teritorijā varēja sajust Kremļa „maigo” ietekmi. Visā ASV, kā sēnes pēc lietus, uzradās neskaitāmas ar Kremli saistītas organizācijas, piemēram, fondi, ansambļi, pulciņi, bērnu nometnes, bibliotēkas, krievu skoliņas un veterānu biedrības, kas rīkoja literatūras konkursus, dzejas vakarus, kultūras pasākumus, sporta sacensības un sazin vēl ko. Turklāt atklātībā parādījās prokremliski orientētas krievu kazaku pusmilitāras vienības, kas nodarbojās ar jaunieši apmācīšanu kara mākslā, rīkojot, šaušanas sacensības un tml. militāras aktivitātes, iesaistot ne tikai ASV dzīvojošo krievu (postpadomju) kopienu, bet arī naivos amerikāņus.

Vairums šo organizāciju uzreiz nonāca Krievijas vēstniecības, ģenerālkonsulātu un citu Kremļa „diplomātisko” institūciju paspārnē, jo no turienes nāca lielākā daļa nepieciešamā finansējuma.

Acumirklī ASV krievu kopiena sāka rīkot ne tikai patriotiska rakstura koncertus un kultūras pasākumus, bet arī masveida 9.maija svinēšanas pasākumus, neizpalika arī starptautiskās sieviešu dienas svinēšana 8. martā, tāpat kā padomju armijas dienas masveida atzīmēšanas 23. februārī. Nu, kāds sakars vidusmēra amerikānim ar Sarkanās armijas dienu?

Nav noslēpums, ka iepriekš minētajām „svētku dienām” nav nekāda sakara ar amerikāņu kultūru un valstiskumu, un diez vai vairums naivo amerikāņu spēj saskatīt atšķirību starp šīm dienām, kur nu vēl izprast Kremļa propagandas nianses šajā sakarā. Neskatoties uz to, nezinu kāpēc tieši tagad, prokremliskie aktīvisti no ASV krievu kopienas cenšas amerikāņus piespiest atzīmēt sen nebūtībā pazaudētos padomju laikos izdomātos svētkus.

Labi, dievs ar tām dažām izdomāto „svētku” dienām, kurās ik gadu padomju nostalģijas nomocītie un bariņš naivo piedzeras līdz kliņķim, jo ir dažas daudz nopietnākas un bīstamākas lietas, ar ko nodarbojas Kremļa „maigā vara”.

Redziet, Amerikas gadījumā, pēc Krimas aneksijas ASV pilsētās sāka biežāk viesoties vīri no tāda Kremļa veidojuma, kā ROSMOLOĢOŽ, kas ir viens no Kremļa spēcīgākajiem „maigās varas ieročiem”, ar ko tiek skalotas smadzenes krievu jauniešiem ārvalstīs. Kremlis uzskata to par patriotisku audzināšanu! Pēc Krimas aneksijas šīs organizācijas darboņi masveidā ieradās ASV un atklāti, diezgan primitīvā veidā, sāka organizēt jauniešu „interešu grupas” ar militāru ievirzi, rīkojot patriotiska (prokremliska) rakstura nometnes – kaut ko līdzīgu PSRS laika pionieru nometnēm. Smieklīgākais ir tas, ka ROSMOLOĢOŽ savās darbībās joprojām izmanto veco „labo” padomju simboliku un attiecīgo propagandu (jo citas jau laikam nav un nevar būt), lai sludinātu par uz ceļiem nospiestās Krievijas atkal piecelšanos kājās. Vienā no tādām nometnēm, kaut kur pie Sietlas, 2016. gadā varēja novērot pavisam sirreālistisku ainu, proti, muldam par Putina labajiem darbiem krievu pareizticīgās baznīcas mācītāju, kuram aiz muguras izkārta PSRS sarkanā lupata ar sirpi un āmuru uz tās (attēlu skatīt zemāk). Vēlāk vakarā, tas pats mācītājs deva svētību kopīgai šņabja utilizēšanai lielos apmēros, bet no rīta viņš turpināja svētīt amerikāņu jauniešus.

Turpinot pētīt to pašu tēmu, nav neko grūti internetā atrast „mazliet” informācijas, piemēram, par krievu pareizticīgās baznīcas organizētajām slēgtajām jauniešu militārajam nometnēm Kalifornijā.

Jo dziļāk mežā, jo vairāk Kremļa „maigās varas”, ne! Var redzēt, ka uzreiz pēc nesankcionētas Krievijas spēku ierašanās Ukrainas teritorijā, Kalifornijā popi sāka rīkot tā saucamās bērnu prokremliskās pusmilitārās slēgtās nometnes. Viena no pareizticīgajām baznīcām Sakramento pat izziņoja par iespēju brīvprātīgajiem iziet „jaunā kareivja kursu”, lai gūtu iemaņas, kā rīkoties ar kaujas ieročiem un sporta loku, un kā mest nažus mērķī, tāpat lai apgūtu ierindas mācību un iemācītos mīlēt tēvzemi (šoreiz Putina režīmu, ne ASV, pat ne Krieviju). Lai viss neizskatītos tik ļoti pēc kaut kādas jauno teroristu apmācības nometnes, cita starpā tika norādīts, ka tā ir lieliska iespēja atpūsties pie dabas krūts, padzīvot telšu pilsētiņā un vakaros pasēdēt pie „pionieru” ugunskura, lai ar domubiedriem uzdziedātu krievu padomju laika patriotiskās dziesmas ģitāras pavadījumā.

Viena no šādām nometnēm pastāvēja ASV divus gadus netālu no Merisvilas, pilsētas Ziemeļkalifornijā. Šī nometne atradās slāvu misionāru baznīcas „Vifanija” (Вифания) atpūtas bāzes „Elim” (Елим) teritorijā. Šīs baznīcas vecākais priesteris tajā brīdī bija bēglis/imigrants no Igaunijas PSR Ādams Bondaruks Semjona dēls (Адам Семенович Бондарук), bet baznīcas draudze – pārsvarā ukraiņu izcelsmes amerikāņi.

Savukārt Kalifornijā esošās kazaku Donskas Dievmātes (Донской Божьей Матери) skolas kadeti Merisvilas esošajā atpūtas bāzē „Elim” tika trenēti un apmācīti neformālā gaisotnē.

Zīmīgi, ka vairums šīs Vasarsvētku baznīcas draudzes biedru savā laikā guva politisko patvērumu ASV no bezdievīgās padomju varas un KGB represijām. Padomju laikos vairums šo cilvēku atteicās ņemt rokā ieročus un sadarboties ar komunistu varas struktūrām, tie atteicās dienēt PSRS armijā un vispār sevi uzskatīja par pārliecinātiem pacifistiem. Bet tagad, kad kļuvuši par ASV pilsoņiem, viņi vairs nekautrējas sadarboties ar Kremļa sūtņiem. Pats idiotiskākais ir tas, ka viņi saviem bērniem, kuri jau kopš dzimšanas dzīvo cilvēka cienīgas dzīves, esot veiksmīgi ieintegrētiem amerikāņu sabiedrībā, tagad cenšas iebarot Kremļa propagandu, turklāt ar baznīcas palīdzību un pareizticīgo dieva svētību.

Attēlā redzama jubilejas desmitā nometne, kas tika sarīkota par godu desantnieka dienai Oregonā!

Tomēr kā minimums divu gadu garumā bijušā GRU instruktora no Kirgizstānas Staņislava Holodkova (Станислав Холодков) vadībā attiecīgā kazaku vienība ik pa laikam rīkoja pusmilitāras mācības šīs pareizticīgās baznīcas teritorijā. Viņi tur bija ierīkojuši kaut ko līdzīgu šautuvei, lai pareizticīgie atamani un armijas instruktori no Krievijas un citām bijušajām padomju republikām ar slāvu misionāru baznīcas „Vifanija” vadības atļauju varētu apmācīt savu nepilngadīgo karaspēku (daudzi no šiem bērniem ar grūtībām runāja un saprata krievu valodu). Attiecīgi bērni tika apmācīti nažu mešanā un šaušanā no loka un karabīnēm, turklāt bērni tika apmācīti „krievu” tuvcīņas mākslā.

Brīvajā laikā no militārās apmācības, bērniem tika likts nodarboties ar padomju tanku, Georga krustu un padomju kara lidmašīnu zīmēšanu un iededzināšanu koka dēlīšos (skatīt attēlu zemāk).

Kalifornijas bērni zīmē un iededzina padomju tankus koka dēlīšos (Merisvila, Kalifornija, baznīcas nometne „Elim”)

Savukārt vakaros bērni sapulcējās baznīcas lūgšanu telpā, kurā krievu pareizticīgās baznīcas priesteris Pāvels Volmenskis (Павел Волменский) mācīja viņiem „dieva likumu”.

Nav noslēpums, ka kazaku draudzes skola, kuras mācekļi pārsvarā tiek apmācīti šādās pusmilitārās nometnēs, darbojas „Kristus Augšāmcelšanās Baznīcas” (Церковь Вознесения Христова) paspārnē. Šī baznīca tika dibināta Kalifornijā 1954. gadā un tā atrodas tiešā Krievu Aizrobežu Pareizticīgās Baznīcas (Русская Православная Церковь Заграницей (РПЦЗ) – RPCZ) pakļautībā.

Šeit būtu jāatgādina, ka 2007. gadā ar tiešu Putina dalību RPCZ noslēdza sadarbības līgumu ar Maskavas patriarhāta vadīto Krievu Pareizticīgo Baznīcu. Ar šo apvienotās krievu pareizticīgo baznīcu draudzes atjaunoja „garīgo saikni” ar čekistu vadīto Maskavas patriarhātu. Tas nozīmē arī to, ka Maskava var nodarboties, ar ko vien vēlas attiecīgo pareizticīgo baznīcu un draudžu īpašumos ASV teritorijā.

Sanāk, ka pēc apgarošanas, amerikāņu bērniem tiek mācīts par gara spēku, par Krievijas vēsturi un krievu apbruņojumu. Fotogrāfijās no „Elim” nometnes mēs varam identificēt tādus krievu ražojuma ieročus, kā Mosina šauteni, tās modifikācijas bija plaši pieejamas apbruņojumā gan cariskajai Krievijai, gan PSRS laika posmā no 1892. līdz 1950. gadu beigām., bez plintēm varam ieraudzīt virkni tā laika krievu armijas apbruņojumā esošos aukstos ieročus – zobenus, dunčus un citus asmeņus. Pareizticīgi patriotisko nometņu audzēkņi piedalās dažādās sporta sacensībās, veic garākus pārgājienus, arī kalnainā apvidū. Izrādās, ka šādas prokremliski orientētas jauniešu nometnes, piemērām, ar tādiem nosaukumiem kā „Skif” (Скиф) un „Rusači” (Русичи) ir plaši izplatītas visā ASV teritorijā.

Tāpat kā Kalifornijā tā arī blakus esošajos Vašingtonas un Oregonas štatos šādas pulcēšanās notika un joprojām notiek samērā regulāri. Piemēram, laika periodā no 2012. līdz 2015. gadam šajos štatos tika rīkotas sporta patriotiskās nometnes par godu PSRS un Krievijas desantnieku dienai.

День десантника

Desantnieka dienas pasākums Oregonas mežos, 2012. gads

Publiskotajās fotogrāfijās redzami spēcīgas miesas uzbūves vīri, kas apbruņoti ar automātiskajiem ieročiem, skraidelē pa Kalifornijas un Oregonas mežiem. Šie vīri ir tērpušies krievu armijas uniformās. Kādā no fotogrāfijām redzams, ka vairāki desmiti šo vīru ir apbruņoti ar Kalašņikova sistēmas triecienšautenēm. Vēl kādā foto redzam telti ar uzrakstu – „štābs”. Vēl fotogrāfijās ir iemūžināts tas, kā notiek amerikāņu bērnu apmācība krievu tuvcīņas mākslā. Visapkārt PSRS un Krievijas Federācijas simbolika – karogi un plakāti! Neizpalika arī Krievijas Gaisa desanta karaspēka (VDV) simbolika. Nav noslēpums, ka viens no krievu desantnieku uzdevumiem ir veikt diversijas ienaidnieka aizmugurē. Uz vienas no priedēm ir piestiprināts banneris ar VDV saukli – „Ņikto krome nas! (Никто кроме нас! – Kurš(?), ja ne mēs!)”. Vēl kādā fotogrāfijā redzams ugunskurs pie „štāba” un ierindā nostādīti pusaudži, kas ietērpušies Krievijas armijas formās.

Desantnieka dienas svinības netālu no Oregonas, 2015. gads

Kāds teiks, ka tā tik vien ir tāda nevainīga izklaide brīvā dabā, bet man tas vairāk izskatās pēc nākamo diversantu sagatavošanas, kuri turklāt ir ASV pilsoņi.

Attiecīgie Kremļa darboņi strādā pēc jau zināmiem plāniem un šabloniem, kas ir aprakstīti PSRS laika specdienestu rokasgrāmatās, par to kā veidot lojālu ietekmes aģentu grupas nosacītā ienaidnieka teritorijā, kā organizēt diversantu grupas no vietējiem iedzīvotājiem un koordinēt to darbību, un kā panākt, lai savervētie aģenti būtu gatavi pēc attiecīgās komandas veikt diversijas, iznīcinot savas valsts infrastruktūru un lejot savu līdzpilsoņu asinis.

Ar ko nodarbojas krievu kazaki amerikāņu skolās?

Community Outreach Academy

Tuvcīņas paraugdemonstrējumi skolā – Community Outreach Academy, Sakramento

Var redzēt, ka krievu kazaki jūtas brīvi ne tikai amerikāņu baznīcās un kalnos. Izskatās, ka „meža brāļiem” zināmā mērā ir izdevies ieintegrēties un iejusties Kalifornijas izglītības sistēmā. Lieta tāda, ka bez krievu mācību grāmatu lasīšanas, kuras laipni ir piegādājuši krievu diplomāti neskaitāmām skolām ASV, zem sporta izklaides un patriotiskās audzināšanas piesega darbojas krievu kazaku pulciņi, kuri ik pa laikam uzstājas ar tuvcīņas paraugdemonstrējumiem.

Viena no tādām skolām ASV atrodas Sakramento, tā ir krievu līgumskola ar nosaukumu Community Outreach Academy. Kremļa „maigās varas” speciālisti bieži izmanto šo amerikāņu izglītības iestādi, lai iesaistītu vietējo krievu minoritāti manis jau iepriekšminētajos pasākumos. Piemēram, šajā skolā pastāv krievu karatē pulciņš, to vada Staņislavs Holodkovs (Станислав Холодков). Kā viņš pats ir norādījis, viņš ir PSRS sporta meistars tuvcīņas mākslā, to skaitā arī karatē mākslā.

Sanāk, ka Kalifornijas krievu kazaku orda daudzu gadu garumā šīs skolas teritorijā ir rīkojusi pusmilitāras spēles, pasākumus (skatīt attēlu zemāk) un nometnes ar Krievijas Ģenerālkonsulāta Sanfrancisko un vēstniecības Vašingtonā atbalstu. Interesantākais ir tas, ka krievu kazaki to nemaz nav slēpuši, atklāti par to stāstot vietējai presei un publicējot internetā fotogrāfijas no attiecīgajiem pasākumiem.

Attēls ( no šejienes https://www.slavicsac.com/2014/06/17/kazacs/)

Vietējo avīzi „Diaspora” (Диаспора) gribu izcelt, kā vienu no visaktīvākajiem medijiem, kas propagandē krievu kazaku vērtības un informē par attiecīgajām Kremļa „maigās varas” aktivitātēm. Šo avīzi izdod izdevniecība „Afiša” (Афиша). Tāpat propagandas izplatīšanā aktīvi piedalās vietējais radio „Novoje Russkoje Radio” (Новое русское радио), kas pieder Dāvidam Ponomarju (Давид Пономарю). Avīzes publicētajās fotogrāfijās var redzēt Kalifornijas štata karogu kopā ar krievu un kazaku simboliku, to skaitā šādus lozungu/devīzes: „Mēs bijām! Mēs esam un mēs būsim! Mēs – kazaki!”, un – „Mēs kazaki, un ar mums ir dievs!”. Viss jau būtu saprotams, tikai kāpēc mazie amerikāņu bērneļi ir ietērpti Krievijas armijas formās.

Kādā citā fotogrāfijā tās pašas skolas teritorijā mēs redzam šautuvi, kurā krievu militārpersonas/instruktori apmāca bērnus šaut mērķī no kaujas ieročiem.

Community Outreach Academy

Šautuve krievu kopienas skolā Community Outreach Academy Sakramento

Krievu skoliņa Sakramento nav vienīgā tāda. Ir vēl kāda ar nosaukumu Futures High School, kurā arī mācās krievvalodīgo bērni un kas atļauj Kremļa „maigās varas” speciālistiem – kazakiem organizēt jauniešu militāro apmācību.

Intervijā avīzei „Diaspora” Krievijas ģenerālkonsula vietnieks Sanfrancisko Halits Ajsins (Халит Айсин) norādīja, ka „Pateicoties tādiem aktīvistiem, kā Staņislavs Holodkovs tiek uzturētas tradīcijas un saglabāts kazaku kopienas garīgums. Viņi ir pelnījuši cieņu, jo viņi nekur nepazūd, bet propagandē savu kultūru, vēsturi un tradīcijas jaunās dzīves apstākļos, to nododot tālāk saviem bērniem un mazbērniem.”

Savukārt bijušā Krievijas goda konsule Natālija Ouena (Наталья Оуэн) uzskata, ka „kazaki ir spēcīga krievu kopiena Amerikā, viņi ir krievu tautas gods un lepnums!”

Ar to vēl Kremļa „maigajai varai” nav gana, jo kazaku aktivitātes vienmēr atbalsta RPCZ Sanfrancisko arhibīskaps Kirils.

Ja reiz tādas tās lietas, derētu mazliet vairāk papētīt, kas to visu uztur pie dzīvības!

Станислав Холодков

Ar to visu nodarbojās kazaku aktīvists Atamans Staņislavs Holodkovs. Kas viņš bija par putnu?

Staņislavs Holodkovs ir viena no atslēgas personām, kura organizē krievu kazaku kustību ASV rietumos. Cik var izlasīt krievu avīzēs, tad iepriekš Staņislavs ir dienējis PSRS specvienībā, kas piedalījusies Afganistānas okupēšanā. Pēc tam pat bijis Kirgizstānas Bruņoto spēku elitārās speciālo uzdevumu vienības „Skorpion” komandieris, šī vienība ir tieši pakļauta Kirgizstānas GRU un personīgi valsts prezidentam.

Holodkovs ir bieži apmeklējis militārās bāzes un speciālo uzdevumu vienības visā NVS. Turklāt viņš aktīvi piedalās visos krievu kazaku starptautiskajos saietos, arī tajos, kas notiek Krievijā. Viņam patīk regulāri nēsāt Krievijas armijas un kazaku formas ar kaudzi pie mundiera piespraustu padomju laika ordeņu un apbalvojumu, it sevišķi, tiekoties ar Krievijas diplomātiem Sanfrancisko. Nav noslēpums, ka krievu kazakiem patīk regulāri rīkot savus pasākumus reiz cariskajai Krievijai piederošajā Fortrosā, kas atrodas Kalifornijā.

Saskaņā ar Holodkova reiz ASV varas institūcijām iesniegot bankrota pieteikumu laika posmā no 2008. līdz 2010. gadam viņš bija saņēmis algu no organizācijas  Gateway Community Charters, kuras paspārnē arī darbojās iepriekšminētās krievu skoliņas – Community Outreach Academy un Futures High School. Sanāk, ka ASV izglītības sistēma oficiāli maksāja algu, Kremļa aģentam, kurš skaloja smadzenes amerikāņu bērniem! Staņislavs Holodkovs bija Krievijas Federācijas Kazaku savienības augstākais atamans ASV rietumu daļā, turklāt viņš vadīja paša radītu kazaku organizāciju Cossacks National Union.

Interesantākais visā šajā stāstā ir tas, ka Igors Baboškins (Игорь Бабошкин) – Amerikas krievu kongresa vadītājs Ņujorkā savā pētījumā raksta, ka Holodkovs ir pilnīgs viltvārdis – viņš nav ne atamans, ne karatē meistars!

Nav noslēpums, ka krievukazaku kopienas un citas pusmilitāru prokremliski noskaņotas cilvēku grupas darbojas ASV Krievijas konsulātu paspārnē.

Krievu desantnieki Oregonas mežos, 2012. gads

Neskatoties uz to, ka tiek norādīts, ka visu šo pasākumu galvenais mērķis ir sportiska un patriotiska jauniešu audzināšana, daudzi krievu diasporas pārstāvji un arī iedzimtie amerikāņi pieļauj, ka aiz visa tā slēpjas Kremļa spiegošanas aģentūra.

Piemēram, par to raksta kāda krievu avīze ASV „Tautieši Amerikā” (Соотечественники в Америке). Rakstā ar nosaukumu „Krievijas Ārlietu ministrija apmāca militarizētas jauniešu vienības ASV teritorijā” (Российский МИД Готовит Военизированные Молодежные Отряды На Территории США) ir tieši pateikts, ka Kremlis oficiāli aktīvi attīsta spēka formējumus iesūtīto kazaku piesegā.

Lieki piebilst, ka kazaku kustības darbību visā pasaulē koordinē Kremļa Ārlietu ministrijas pārstāvji, bet ASV teritorijā par to tieši atbild Krievijas diplomātiskie konsulāti.

Tajā pašā laikā pašā Krievijā visas sabiedriskās organizācijas, kuras saņem kaut vai vienu centu no ārvalstīm, automātiski tiek uzskatītas par „ārvalstu aģentiem”, līdz ar to tās ir nelikumīgas Krievijā. Savukārt ASV darbojas desmitiem prokremliski orientētu NVO, kuri atskaitās neviena cita kā vien Kremļa priekšā.

Igors Baboškins (Игорь Бабошкин) vēl 2015. gadā iesniedza ASV Kongresam kaudzi dokumentu, kas pierāda Kremļa „piektās kolonnas” nelikumīgās aktivitātes ASV. Baboškins ne reizi vien ir uzsvēris, ka krievu vēstniecības prasmīgi apelē pie PSRS un NVS imigrantu patriotiskajām jutām un sentimenta, veidojot sabiedriskas politiskas kustības, kas simpatizē Putina režīmam ASV teritorijā.

Baboškins norāda medijiem, ka amerikāņu varas institūcijas nedara pilnīgi neko, lai atklātu un aizturētu krievu spiegus. Kaut gan tas nemaz nav tā, jo vēl 2016. gadā, kad ASV prezidents bija Obama, no ASV tika izraidīti 35 krievu diplomāti (tai skaitā arī no krievu ģenerālkonsulāta Sanfrancisko), apsūdzot viņus spiegošanā par labu Kremļa specdienestiem. Arī divas NVO Ņujorkā un Merilendā tika slēgtas, jo tās Kremlis bija izmantojis, lai izvērstu spiegošanas tīklu un vāktu informāciju ASV. Turklāt tika pastiprinātas sankcijas pret Kremli. Neizpalika arī virkne pieņemto mēru, kas ierobežoja Kremļa propagandas izplatīšanos ASV teritorijā.

Pēc Krimas anektēšanas un sankciju uzlikšanas Krievijai, iepriekšminēto Kremļa organizāciju darbība ASV teritorijā krietni saruka, kaut gan amerikāņu sabiedrībā pastāv bažas par to, ka „X” stundā Kremļa vēstniecību sagatavotie grupējumi var uzrasties ar ieročiem rokās, lai aizstāvētu Kremļa režīma intereses. Pēdējais piemērs – Kapitolija šturmēšanā!

Šautuve slāvu misionāru baznīcas „Vifanija” (Вифания) atpūtas bāzes „Elim” (Елим) teritorijā, 2015. gads

Ko dara krievu specnazs Maiami?

2017. gada jūnijā Floridas avīze „Miami Herald” nopublicēja rakstu, kurā tiek apgalvots, ka par krievu oligarhu, amatpersonu un specdienestu virsnieku naudu štata dienvidos tika dibināts krievu motobraucēju klubs ar ne visai divdomīgu nosaukumu „SPETSNAZ”. Laikam, lai naivajiem amerikāņiem uzreiz pielēktu, kas te notiek. Rakstā ir teikts, ka augsti stāvošais krievu činovnieks-oligarhs Igors Zorins (Игорь Зорин), tas pats, kurš palīdz „apspiestajai amerikāņu tautai” uzturēt saikni ar Kremli, nodrošinot ik gadu uzvaras parādes translāciju no Sarkanā laukuma, iepērk vērtīgus īpašumus Floridā, piemēram, tūrisma objektā ar nosaukumu „Sunny Isles Beach”, bet mazliet precīzāk īpašumus Trump Palace kompleksā no Trampa cilvēkiem. Zorins šo gadu laikā ir daudz naudas ieguldījis šajos īpašumos un ne velti, jo šeit viņš kopā ar saviem domubiedriem ir nodibinājis prokremlisku motobraucēju klubu SPETSNAZ. Tiek uzsvērts, ka kluba emblēma daudz ko neatšķiras no Kremļa FSB vai KGB emblēmas. Savukārt kluba „Spetsnaz Law Enforcement Motorcycle Club” biedri ir tikai un vienīgi Kremļa FSB un Iekšlietu ministrijas speciālo uzdevumu vienību darbinieki.

Maskava, Sarkanais laukums, Spetsnaz M.C biedri pagriezuši muguras.

Visiem šī krievu motokluba biedriem ASV ir atļauja apkārt vazāties ar šaujamieroci pie sāniem. Šis krievu „amerikāņu” motoklubs uztur ciešus kontaktus ar Kremļa sponsorēto baikeru organizāciju „Nakts vilki” (Ночные волки). Turklāt šajā klubā tiek uzņemti ASV tiesībsargājošo institūciju darbinieki.

Manis iepriekšminētos faktus apstiprina arī organizācijas Transparency International pētnieki. Viņiem izdevās noskaidrot, ka Igors Zorins ar bijušā FSB virsnieka Svatoslava Manguševa (Святослав Мангушев), kurš ir apsardzes kompānijas „Alfa-Antikriminal” direktoru padomes galva, palīdzību bija iegādājies četrus dzīvokļus par 9 miljoniem USD Maiami. Lieki piebilst, ka šajā apsardzes kompānijā strādā gandrīz tikai un vienīgi bijušie padomju un Krievijas specdienestu darbinieki un veterāni. Turklāt šī apsardzes kompānija savus pakalpojumus sniedz lielākajām Krievijas kompānijām un institūcijām, piemēram: GazpromRosņeftMosgazSkolkovo, Maskavas pārstāvniecībai utml.

Līdzīga situācija ar šāda veida Kremļa maigo varu tiek novērota arī Eiropā! Kā norāda šīs jomas pētnieks Boriss Raitšusters (Борис Райтшустер), Kremlis Eiropā uztur slepenas pusmilitāras speciālo uzdevumu vienības, kuras savā laikā tika izveidotas ar tuvcīņas skolas „Sistema” (Система) palīdzību.

Lūk, vācu medijs Bild ir nopublicējis vairākus izrāvumus no skandalozās Raitšustera grāmatas par veselu tīklu militarizētu vienību, ko ir izveidojis Kremlis visā Eiropas teritorijā. Tiek uzsvērts, ka Maskava var šīs vienības aktivizēt jebkurā brīdī pēc vajadzības. Žurnālists norāda, ka šīs vienības ir izveidotas uz tuvcīņas skolu bāzes. Tajās notiek „krievu karavīru” apmācība, gluži tāpat kā tas notiek ar speciālo uzdevumu vienību sastāva sagatavošanu. Savukārt skolas „Sistema” instruktori uztur ciešus kontaktus ar Krievijas apsardzes firmām un Kremļa baikeru klubu „Nakts vilki”. Ir konstatēti vairāki gadījumi, kad skolas „Sistema” darboņi ir ļoti veiksmīgi dezinformējuši Vācijas krievu kopienu.

Ar skolas biedru apmācību nodarbojas „sportisti”, bet ar tās administrēšanu nodarbojas Krievijas izlūkdienestu un Gaisa Desanta karaspēka veterāni. Un tas notiek ne tikai Vācijā, bet arī Čehijā un Šveicē, kā arī vēl šur un tur Rietumos. Grāmatas autors apgalvo, ka šīs kaujas vienības būtu jāuztver kā trumpis Putina rokās, ko vērst pret Eiropas valstīm, kad tā stunda sitīs.

Skolas „Sistema” biedri piedalās regulārās mācībās Šveicē un Čehijā sadarbībā ar krievu kazaku organizācijām un baikeru klubu „Nakts vilki”. Viņi regulāri ierodas Krievijā, kur notiek šo cilvēku tālāka apmācīšana un sagatavošana. Vācu mediji, ziņo, ka šie cilvēki tiek apmācīti pielietot dažādus ieročus, kas varētu palīdzēt veikt diversijas.

Piemēram, Spānijā situācija ar krievvalodīgajiem imigrantiem ir pavisam interesanta. Kā raksta vēl viens vērā ņemams vācu medijs, Deutsche Welle, Krievijas vēstniecības darbinieki visiem spēkiem cenšas pārņemt kontroli pār visu Spānijas krievu kopienas sabiedrisko dzīvi.

Mēģinājumi politizēt krievu kopienas sabiedrisko organizāciju darbību kļuva par iemeslu diezgan nopietnam kašķim starp Spānijas krievu kopienas pārstāvjiem un Krievijas diplomātisko misiju. Piemēram 2014. gada septembrī bija tāds gadījums. Spānijas krievu tautiešu organizāciju koordinācijas padomes sanāksmes laikā Kremļa diplomāti piedāvāja Spānijas krieviem publiski atbalstīt Kremļa pozīciju, runājot par konfliktu Ukrainā un Krimas aneksiju, bet nekas viņiem nesanāca. Izrādījās, ka Spānijas krievi nebūt nav krimnašisti. Tas, protams, ļoti nepatika Kremļa diplomātiskā korpusa darbiniekiem Spānijā. Kāds laikam nesaņēma sen gaidīto prēmiju.

Bethany Slavic Missionary Church

Merisvila, Ziemeļkalifornija, Krievu Pareizticīgās baznīcas „Vifanija” nometne „Elim”

Tajā pašā nolādētajā 2014. gadā, piemēram, Saragosā krievu diplomāti bija ieradušies kādā krievu kopienas muzikālo kolektīvu konkursā, kura ietvaros Kremļa sūtņi gribēja ar varu parādīt krievu tautiešiem „dokumentālo” filmu par notikumiem Ukrainā. Laikam to, pašu filmu, kuru ar skaļiem aplausiem aplaimoja mūsu bijušais prezidents Andris Bērziņš!

Paldies dievam, konkursa rīkotāji laipni atteicās, jo konkursā piedalījās un to apmeklēja ļoti daudz ukraiņu, kuri tradicionāli piedalās Spānijas krievvalodīgās kopienas aktivitātēs.

Kādreiz Krievijas vēstniecība aprobežoja savas darbības ar atsevišķu „rekomendāciju” paušanu, tad pēc Krimas aneksijas, tā sāka darīt visu, lai pārņemtu pilnīgu kontroli pār krievu kopienu sabiedrisko dzīvi un aktivitātēm, tās militarizējot un politizējot. Tagad ir sanācis tā, ka Krievijas vēstniecību darbinieki paši nosaka, kuras tautiešu organizācijas piedalīsies vietējās un starptautiskajās konferencēs, kādas tēmas tiks cilātas konferenču laikā un kuras NVO tiks iekļautas krievu tautiešu organizāciju koordinācijas padomē. Tāpat vēstniecību darbinieki un tikai Kremlim lojālas personas ir kļuvušas par tautiešu sapulču moderatoriem.

Pēc tam, kad Krievijas vēstniecības darboņi bija tā kārtīgi iefiltrējušies Spānijas krievu kopienas ikdienas dzīvē, tad sākās citādi domājošo atstumšana pie malas, tā patālāk no krievu diasporas dzīves. „Tīrīšanas” laikā neērtie Spānijas krievu tautiešu padomes biedri tika terorizēti, piemēram, nakts vidū viņiem tika izteikti draudi pa telefonu. Rezultātā puse biedru pameta padomi, tukšās vietas tika aizpildītas ar Putina režīmam paklausīgajiem „patriotiem”.

Merisvila, Ziemeļkalifornija, Krievu Pareizticīgās baznīcas „Vifanija” nometne „Elim”

Kā norādīja Spānijas krievi medijiem, pēc Krimas aneksijas Krievijas vēstniecība sāka piešķirt zināmas naudas summas tautiešu organizācijām. Attiecīgi nauda tika tērēta, organizējot visāda veida pasākumus, to skaitā folkloras svētku pasākumus un konferences. Nauda nāca no Krievijas, tika īrētas koncertu zāles, tika apmaksāta dalībnieku dzīvošana viesnīcās. Vēstniecība apgādāja Spānijas krievu kopienu ar mācību grāmatām, avīzēm un žurnāliem, kā arī finansēja tautiešu braucienus uz starptautiskiem forumiem ar Maskavas svētību.

Tā nav vienkārši kāda Krievijas vēstniecības darbinieka iniciatīva, tā ir Kremļa maigās varas agresīvā politika, kas turklāt ir lienoša un grūti apturama!

Varbūt Kremlis sapņo par Kaliforniju un Aļasku?

вернуть Аляску

Piemiņas plāksne Jevpatorijā, Krimā (uz tās rakstīts, „Mēs atguvām Krimu, bet jums ir jāatgūst Aļaska”)

Kopš 2017. gada 21. augusta Krievijas vēstnieks ASV ir Anatolijs Antonovs, reti slīpēts un slidens tips. Viņš ir apbalvots ar ordeni „Par Krimas Aneksiju”. Tātad viņš ir piedalījies Kremļa organizētā citas valsts teritorijas sagrābšanā. Vai viņa mērķis tagad ir Aļaska? Arī Krimā pirms visiem notikumiem, Kremļa NVO un diplomāti aktīvi nodarbojās ar maigās varas operācijām. Ukraiņu presē ir rakstīts par vienu no prokremliskajām pusmilitārajām jauniešu vienībām ar nosaukumu „Bojevije Gnomi”, kuras darbība arī notiek ar Krievijas Pareizticīgās baznīcas svētību. Šīs bērnu nometnes dalībnieki dzīvo skarbos lauka apstākļos, šie jaunieši tiek apmācīti tuvcīņas mākslā (pēc Kadočņikova sistēmas), šie bērni brīvajā laikā rotaļājas, izjaucot un saliekot Kalašņikova tipa triecienšautenes, viņi tiek apmācīti karot, šiem bērniem nav sveša bruņoto spēku apakšvienību karošanas taktika, viņi prot forsēt ūdens šķēršļus un kāpt kalnos. Šos skolniekus apmāca speciālisti no Krievijas un PSRS karstajiem punktiem. Šie cilvēki audzina jauno krievu karavīru un algotņu paaudzi apstākļos, kas pietuvināta kara apstākļiem. Ko lai saka – nu tik tiešām kaujas rūķi! Ko savā bunkurā pīpē Putins?

Ir svarīga vēl viena detaļa šajā garajā stāstā. Uzreiz pēc Krimas okupēšanas Jevpatorijā, kas atrodas tai pašā Krimā, tika uzstādīta piemiņas plāksne ar vēstījumu nākamajām „krievu” paaudzēm, proti, „Mēs atguvām Krimu, bet jums ir jāatgūst Aļaska”!!! Izskatās, ka vecais Putins ne tikai pīpē, bet arī uzēd pa kādai sēnītei arī!

Nav noslēpums, ka krievu kazaki ir zvērējuši uzticību Putinam, līdz ar to arī Putina ārpolitikai. Daži no kazaku atamaniem, piemēram, Pēterburgas kazaku sabiedrības atamans Andrejs Poļjakovs (Андрей Викторович Поляков), ir pieprasījis Krievijas Federācijas valdībai finansējumu krievu kultūras propagandas izplatīšanai ASV. Par pieprasīto naudu, atamans solīja atbalstīt Krievu Pareizticīgo baznīcu tās misijās, kā arī palīdzēt saliedēt visu ASV pareizticīgo sabiedrību.

Kremļa mediji par šo ir rakstījuši, ka tas palīdzētu sagatavot vairākus referendumus par atsevišķu teritoriju atšķelšanu no ASV. Protams, visi šie paziņojumi tika izplatīti uz Krimas aneksijas eiforijas fona.

Turklāt vēl kāda krievu kazaku organizācija no Pēterburgas ar nosaukumu „Kazaku pareizticīgā savienība Ibris” uzdrīkstējās pieprasīt ASV valdībai atgriezt senās krievu zemes – Aļasku un Kaliforniju!

Diemžēl ASV netrūkts ne tikai imigrantu no PSRS, NVS un Krievijas, bet arī pašu amerikāņu, kuri vien nevar sagaidīt, kad tad beidzot Aļaska un Kalifornija atgriezīsies Krievijas sastāvā. Viens no tādiem klauniem ir krievu izcelsmes amerikāņu vatņiks Stīvens Sīgals, kurš bieži viesojas Krimā un sapņo par Aļasku Krievijas apskāvienos.

Tādejādi šie cilvēki pierāda savu parazītisko dabu, jo Putina režīma glorificēšana viņiem netraucē baudīt ASV pilsoņa privilēģijas un sociālās palīdzības bonusus, ko piedāvā šī lielā demokrātija saviem pilsoņiem. Turklāt vairums no šiem parazītiem, tieši balsoja par Trampu!

Epilogā par amerikāņu karavīriem Krievijā!

Vai jūs varat iedomāties, ka kāds ASV vēstniecību piesegā krievu skolās un Krievijas protestantu baznīcās organizētu un apmācītu amerikāņu speciālo uzdevumu kaujas grupas, kaut vai pusmilitāras skautu organizācijas, kuru instruktori brīvi pārvietotos pa Krievijas plašajiem mežiem un stepēm, apmācot karot krievu puišeļus un meitenes?

Kā jums liekas, ko šinī sakarā darītu Krievijas Federācijas ģenerālprokuratūra un kā rīkotos FSB?

Avoti:

https://nashdom.us/home/sootechestvenniki/compatriots/zachem-kremlju-voenizirovannye-otrjady-na-territorii-ssha

https://rg.ru/2020/04/29/video-amerikanskij-hor-spel-treh-tankistov-v-chest-vstrechi-na-elbe.html

http://newsru.nl/index.php/ru/compatriots/us/614-rossijskij-mid-gotovit-voenizirovannye-molodezhnye-otryady-na-territorii-ssha

https://www.vedomosti.ru/politics/articles/2016/12/29/671770-ssha-vveli-sanktsii

https://www.miamiherald.com/news/local/community/miami-dade/article157640179.html

https://www.bild.de/politik/inland/wladimir-putin/hat-geheime-armee-in-deutschland-45297646.bild.html

https://www.dw.com/ru/россияне-в-испании-не-согласны-с-диктатом-посольства-рф/a-19077552

https://www.religion.in.ua/8141-detskij-voenizirovannyj-otryad-boevye-gnomy-provedet-v-ukraine-ucheniya-pri-podderzhke-russkoj-pravoslavnoj-cerkvi-foto.html

Atstāj komentāru: