Amerikāņu QAnon Krievijā

Krievijā pieaug amerikāņu sazvērestības teoriju kustības QAnon popularitāte. Viņi tic, ka Navaļnijs ir „Sorosa dēls”, bet Putins cīnās pret „deep state”. Krievvalodīgie QAnon kustības atbalstītāji visbiežāk popularizē domu, ka Covid-19 neeksistē, vai arī to ir izplatījusi Pasaules elite cīņai pret Krieviju.

Jāatzīmē, ka QAnon krievu sociālajā tīklā VKontakte grupu nodibināja vien pagājušā gada vasaras vidū, un kopš tā laika tā Krievijā kļūst arvien populārāka, neskatoties uz to, ka sociālajā tīklā tā ir dabūjusi tā saucamo shadow ban (laikam: tīkla algoritmi samazina melu izplatību). Savukārt krievu Telegram Krievijas QAnon grupai jau ir 60 000 sekotāju.

Pēc QAnon atbalstītāju viedokļa, vakcinācija ir sabiedrības kontroles mehānisms un bioloģiskais ierocis, kura dēļ mirst vakcinētie cilvēki. Lieki piebilst, ka Krievijā ir ļoti zems atbalsta līmenis vakcinācijai pret Covid-19 iedzīvotāju vidū, tas gan, protams, nav QAnon nopelns, bet drīzāk ilgstošas REN TV un TNT sazvērestību teoriju pārraidīšanas rezultāts. Krievijas QAnon kustībā līdzīgi, kā ASV un šeit pat pie mums vietējie Pļaviņi, Čiekuri, Babri un Gobzemi pandēmiju sauc par „plandēmiju”, koronavīrusu par „aunuvīrusu”, bet maskas par „uzpurņiem”. Paralēli visam tam sazvērestību teoriju piekritēji grupās apspriež cilvēkus, kuri nēsā „uzpurņus”; kā arī diskutē par dažādām mistiskām un ezotēriskām tēmām.

Savukārt vietējās (Krievijas) estrādes māksliniekus, kā Kirkorovu, Timati, Ļepsu, Face un Oksimironu uzskata par sātanistu pakalpiņiem, kuri samaitā cilvēku dvēseles, jo uz viņu apģērbiem un tetovējumos atspoguļota – sātanisma simbolika.

Savukārt politieslodzītais Aleksejs Navaļnijs ir Džordža Sorosa dēls un ASV bandinieks, kurš piesavinās FBK fonda līdzekļus un filmē savus pētījumus Holivudas kinostudijās. Tāpat QAnon biedri ir pārliecināti, ka Krievijas politiķa saindēšana ar Novičok ir inscenējums, un viņš izmanto bērnus, lai gāztu varu Krievijā. Tas viss tiek pamatots ar to, ka opozīcijas politiķi atbalsta Rietumvalstu līderi, jo īpaši ASV prezidents Džo Baidens – kurš ir galvenais QAnon ienaidnieks.

Savdabīgi, bet Krievijas prezidents Vladimirs Putins QAnon biedru diskusijās tiek atspoguļots kā pozitīvais tēls, neskatoties uz to, ka viņš ierakstos un diskusijās parādās ļoti reti. Viņš tiek nostatīts līdzās Donaldam Trampam un Ķīnas līderim Sji Dzjiņpinam, kuri cīnās pret „deep state”. Viņi uzskata, ka galvenais pozitīvais Putinā ir likumi, kas tiek pieņemti pret LGBT kustības izplatīšanos. Gribētu pat teikt, ka amerikāņu QAnon sociālo tīklu reģistrēšana ir cieši saistīta ar Krievijas specdienestiem, jo tās vēstījumi pat ļoti labi sasaucas ar Kremļa propagandas medijos pausto.

Lieki atgādināt, ka QAnon kustībā ir apvienojušies populāro sazvērestību teoriju par Covid-19 rašanos, vakcināciju bīstamību un „pedofilu lobiju” Amerikas politikā piekritēji. QAnon atbalstītāji arī tic, ka visi pasaules mediji ir viens vienīgs teātris, tie ir nopirkti un izplata dezinformāciju, tāpēc nedrīkst ticēt ne oficiālai informācijai, ne ziņām.

Lasot visu iepriekš minēto, un izprotot sazvērestību teoriju veidošanās būtību – nav brīnums, ka arī Latvijā ir daudz konspirologu, kuri ir gatavi „nest gaismu neticīgajam aunu baram, kas ir kļuvis par izejvielu pasaules elitei”. Taču ļoti ceru, kad visi cilvēki Latvijā ar vakcīnas palīdzību tiks pakļauti velns vien zina, kādai elitei, tad viss vietējo sazvērnieku un atsevišķu politiķu veidotais kāršu namiņš sabruks.

Atstāj komentāru: