Site icon Vatastānas hronika

Ķīna un Krievija vāra ziepes

Nav noslēpums, ka lielākās ziepes Eiropā, skatoties no karošanas skatupunkta, vienmēr bija vārījušas divas nācijas – vācieši un krievi. Šodien viena no šīm nācijām, precīzāk, Vācijas Aizsardzības ministrija publiski ir izteikusi bažas un tādu kā brīdinājumu par Krievijas un Ķīnas ārpolitiskajām ambīcijām, pēc tam, kad vāciešu militārie eksperti un analītiķi bija izanalizējuši Ķīnas un Krievijas jaunās militārās spējas.

Vāciešu galvenais secinājums attiecībā uz Krievijas spējām ir, ka Krievijas valdība gatavojas destabilizēt NATO. Vāciešus bažīgus dara Krievijas centieni izstrādāt augstas precizitātes tālās darbības hiperskaņas raķetes, kuras būtu grūti pārtvert nosacītā pretinieka pretraķešu sistēmām. Turklāt Kremlis turpina modernizēt savu kodolarsenālu. Zināms, ka Putina rokās joprojām ir 6375 kodolgalviņu!

Saskaņā ar Vācijas Aizsardzības ministrijas teikto, Krievijas armijā dien 840 000 karavīru, kurus Kremlis var viegli un ātri pārdislocēt uz citām vietām pasaulē. Tiek norādīts, ka, ņemot vērā zināmus apstākļus, Krievijas armijas karavīri „x” stundā var gūt zināmu pārsvaru un priekšrocības kaujas laukā īstermiņa perspektīvā.

Kā jau visiem spēkiem arī Krievijas armijai ir savas vājās vietas, proti, ierobežota spēja pielietot jūras spēkus plašākā mērogā, turklāt krievam nav pieejami savu efektivitāti pierādījušie bezpilota aparāti. Kremlim armija ir politiskais instruments ar ko izdarīt spiedienu un plātīties ar „varu”.

Runājot par Ķīnu, jāsaka, ka vāciešu eksperti ir pārliecināti, ka Ķīna šajā lauciņā visādā ziņā ir paspējusi apdzīt Krieviju, arī ieroču tirdzniecības un starpvalstu militārās sadarbības ziņā.

Šobrīd Ķīnas armija var lepoties ar vairāk kā 2 000 000 karavīru, aptuveni 6 850 kaujas tanku un 1 600 iznīcinātāju. Turklāt Ķīnai raķešu ir tik daudz, ka ne saskaitīt. Bez parastajām raķetēm, Ķīnas bruņotie spēki ir apbruņoti ar virsskaņas raķetēm, kuras spēj aizlidot līdz pat 2 500 km tālu. Vai trāpīt? Tas ir cits jautājums! Arī Pekina cītīgi turpina attīstīt savu kodolieroču potenciālu, turklāt Ķīna ar plašu vērienu eksportē neskaitāmus kaujas bezpilota lidaparātus.

Lūk, nācijas, kas turpina vārīt ziepes, Krievija to tagad dara Ukrainā, Kaukāzā un Āfrikā, bet Ķīna – Mjanmā, Āfrikā, Centrālāzijā un Senkaku salās!

Exit mobile version