Seksa rotaļlietas PSRS bija vai nebija?

Šodien man prāts nesas uz nerātnībām, tāpēc uzrakstīšu rakstiņu par padomju ražojuma „dubultās nozīmes” produkciju, proti, par PSRS laiku seksa rotaļlietām. Nav noslēpums, ka seksa tāpat kā prostitūcijas PSRS nebija. Protams, ka bija, tikai par to publiski nebija ļauts ne runāt, ne kaut kā plašāk izpausties, cilvēki vienkārši to darīja, lai radītu bērnus un viss. Principā seksa kā tāda nebija padomju mākslā, netika filmētas erotiska rakstura filmas, turklāt pārējās mākslas filmās par dzīvi sievietes un vīrieša attiecības abstrahējās ar pārīšu pastaigām parciņos, pēc tam nākamais kadrs jau tika uzņemts pie dzemdību nama durvīm.

Interesantākais ir tas, ka neskatoties uz to, ka PSRS seksa nebija, kaut kādas šādas seksa rotaļlietas bija. Ja darba cilvēks, it īpaši vientuļā sieviete, pacentās, viņa tajā laikā varēja iegādāties to, ko tagad jebkurš var iegādāties visprastākajā seksa preču bodē. Protams, sortiments bija tāds pašvaks. Turklāt lielākais vairums šo rotaļlietu nekad netika asociēts ar „to” erogēno zonu, proti, „laimes actiņu”. Parasti, šīs intīmās pieaugušo rotaļlietas tika sauktas par „elektrisko sejas un kakla masieri” vai „muskuļu tonusa uzturēšanas masieris” utml. Protams, ka PSRS laikos seksa preču veikalu funkciju pildīja aptiekas

Tātad mazliet pacentos un atradu dažas PSRS laiku seksa rotaļlietas, ko jums šoreiz parādīt.

Līdz astoņdesmito gadu beigām PSRS cilvēks varēja iegādāties Bakovskas rūpnīcā ražotos prezervatīvus, kas bija nopūderēti ar talku (balts pulveris). Lai varētu normāli izmatot šo gumijas uzpirksteni tam paredzētajam nolūkam, to vajadzēja ieziest ar kādu berzi mazinošu smērvielu. Attiecīgi proletariāts, lai tiktu pie droša seksa izmantoja medicīnisko vai kosmētisko vazelīnu, ko varēja nopirkt aptiekā. Kāds tur sekss, ja viss vienā pūderī?

Labi, prezervatīvi PSRS kaut kādi bija, bet vibratori un citas rotaļlietas vientuļajām sievietēm oficiāli nebija pieejamas, jo visas šīs mantas piederēja pūstošajai Rietumu kultūrai. Padomju sievietei nebija ļauts domāt par kaut ko tādu, viņai bija jādomā par komunisma celtniecību un piecgades plānu izpildi vienā gadā.

Interesantākais ir tas, ka tos pašus vibratorus tomēr varēja nopirkt aptiekās, tikai tie saucās savādāk. Piemēram viena no šīm padomju ierīcēm (skatīt foto zemāk) bija tā sauktais elektriskais masieris VP-1 muskuļu tonusa paaugstināšanai. Šim aparātam nāca līdzi veselas četras dažādas formas gumijas uzmavas rozā krāsā, kas nebija diez ko raksturīga pelēcīgajai PSRS rūpniecībai. Nu tāds kārtīgs G-punkta masieris!

VP-1 nebija vienīgais PSRS ražojuma vibrators vientuļajām sievietēm. Bija vēl, iemēra, aparāts ar nosaukumu „Pulsārs”, tam bija izliektas formas rokturis un vairākas maināmas gumijas uzmavas. Uz aparāta iepakojuma bija uzdrukāta PSRS kvalitātes zīme. Tas laikam, lai pateiktu, ka ne tikai raķetes un zemūdenes varam uzbūvēt, bet arī vienu otru vibratoru!

Bija vēl tāds aparāts – „Mundrums” (Бодрость). Šim verķim bija vairākas modifikācijas. Jaunākajam modelim bija četras dažādas uzmavas un vairāki vibrācijas ātrumi un tas maksāja veselus 20 rubļus.

Vēl proletariāts varēja iegādāties ierīci ar nosaukumu – „Tonuss-1”. Tas bija aprīkots jau ar piecām dažādām uzmavām un tas bija spējīgs vibrēt 50 hercu frekvencē. Bija vēl daudzi citi – VMPHarkovčankaElvo, Čarodej un tā tālāk. To visu varēja nopirkt aptiekās.

PSRS pilsoņi varēja arī iegādāties seksa rotaļlietas no brālīgās sociālistiskas poļu republikas. Viņi bija daudz drošāki, jo bija izveidojuši vibratoru, kas vairāk līdzinājās vīrieša fallam un nevis domnas krāsnij. Poļu vibrators tika nosaukts par – „tūrisma masāžas aparāts” (aппарат для массажа туристический). Kāpēc tūrisma? Tāpēc, ka tam nebija kontaktdakšas. Tātad var ņemt līdzi ceļojumā! Poļu aparātam bija divas R14 baterijas.

Diemžēl šo seksa rotaļlietu PSRS varēja iegādāties tikai par blatu, un formāli tas skaitījās kā masāžas aparāts. Savukārt līdzi nākošā lietošanas instrukcijā var atrast erotisku ilustrāciju, kurā puskaila sieviete masējot sev seju dodas ar vibratoru arvien zemāk un zemāk.

Kā redziet, padomju aptiekas pilnā mērā tajos laikos pildīja seksa rotaļlietu veikalu funkciju. Turklāt nekad neviens šīs mantiņas nesauca īstajos vārdos. Arī šeit mēs varam uzskatāmi redzēt PSRS dubulto morāli.

Avoti:

https://mirovich.media/654209.html

https://vatastan.com/2020/09/24/psrs-seksa-nebija-aizliegtie-kailfoto/

https://vatastan.com/2019/04/05/prostitucija-psrs/

One comment

 1. Mēs dzīvojam 21. gadsimta Eiropā. Latvieši ir svabada tauta, kas dzīvo Latvijā – brīvā un neatkarīgā valstī. Viduslaiki, kad katoļu baznīca spīdzināja un dedzināja ateistus, dažādu ticību pagānus, ķecerus (kristiešus, kuri interpretē Bībeli pa savam nevis pēc Vatikāna oficiālās nostājas), seksuālās minoritātes un citus baznīcai nevēlamus cilvēkus, ir beigušies. Viduslaiki – neiecietības un kristietības šovinisma laiki – ir aizgājuši prom. Tagad ir laiks iecietībai un sapratnei. Dievu un pasauļu ir ļoti, ļoti daudz. Cilvēki šajā pasaulē ir dzimuši, lai gūtu fiziskās pasaules pieredzi. Mēs esam Dabas Mātes bērni. Dažādi Dievi ir radījuši mūsu dvēseles, tomēr tieši Dabas Māte ir radījusi mūsu fiziskos ķermeņus. Dvēselei nav dzimuma. Dvēsele pieņem tā fiziskā ķermeņa (trauka) dzimumu, kurā tā ir inkarnējusi (pārdzimusi). Fiziskais ķermenis ir tikai trauks dvēselei. Šajā inkarnācijā mēs esam piedzimuši kā cilvēki, taču nākamajās reinkarnācijās mēs varam pārdzimt kā elfi kādā paralēlajā pasaulē. Šī iemesla dēļ dzimumam nav nozīmes. Visi cilvēki ir vienoti mīlestības priekšā, mīlestība ir nepieciešama katram no mums. Mīlestība ir vienlīdzīga visā tās lielajā daudzveidībā. Bez seksa mēs nevarētu piedzimt. Sekss cilvēkiem ir nepieciešams. Seksualitāte ir dabiska ikdienas sastāvdaļa, nevajag no tās kautrēties. Nevajag seksualitātes tēmu padarīt par tabu, aizliedzot par to runāt. Mēs visi esam cilvēki, mums ir jādzīvo saticīgi. Mums ir jādzīvo harmonijā gan ar sevi, gan ar Dabas Māti, gan ar apkārtējo sabiedrību. Būsim iecietīgi un saprotoši pret LGBTI kopienas cilvēkiem. Būsim draudzīgi un pozitīvi noskaņoti pret lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem (panseksuāļiem), transpersonām un interseksuāļiem. Katram no mums ir tiesības uz intīmo dzīvi. Katram no mums ir tiesības mīlēt to, ko mēs vēlamies. Lai mīlestības un kaisles Dievs Erots pasargā mūs no neiecietības un naida! Lai Erots dāvā mūsu sirdīm mīlestību un drosmi! Lai Erots mūs svētī! Lai slavēts Dievs Erots kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!
  Ar visu zinošās un mūžam viedās Dabas Mātes atklāsmēm, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #DabasMāte #mīlestība #iecietība #sapratne #dažādība # LGBTI #cieņa #MīlestībasDievs #KaislesDievs #Erots

Atstāj komentāru: