Pieminekļu karā iesaistās caurkritis krievu spiegs

Kremļa vēstījumu tautiešiem, ka Sanktpēterburgā demontēt pieminekli latviešu strēlniekiem ir labi, bet Jēkabpilī demontēt padomju armijas lielgabalu ir slikti, sacerējis personāžs, kam atņemtas tiesības iebraukt Latvijas Republikā, jo viņš ir spiegs – Dmitrijs Jermolajevs.

Reta ir reize, kad specdienestu rebes, savstarpējās cīņas un konkrēti uzvārdi tiek atspoguļoti publiskajā telpā, taču Jermolajeva gadījumā tieši tā notika. Informācija par šī cilvēka darbību joprojām atrodama Satversmes aizsardzības biroja mājaslapā – publikācijā ar nosaukumu “Bijušā Krievijas diplomāta vadīts portāls publicē Latviju diskreditējošus rakstus”.

“Laika periodā no 2002. gada līdz 2005. gadam D. Jermolajevs, izmantojot diplomāta piesegu, strādāja Krievijas vēstniecībā Latvijā. D. Jermolajevs vēstniecībā ieņēma 3. sekretāra amatu. Šajā laikā SAB viņu identificēja kā Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta virsnieku (..) Pēc SAB iniciatīvas D. Jermolajevs 2005. gadā tika iekļauts personu sarakstā, kam liegta ieceļošana Latvijā.”

Par Kremļa skolām Latvijā

Portāls, kas tolaik gaidāmo vēlēšanu kontekstā satrauca Satversmes aizsardzības biroju, bija Krievijas Federālā laikraksta “Rossijskije Vesķi” elektroniskais pielikums “Riga.rosvesty.ru”. Šobrīd tas ir neaktīvs. Pēdējais Jermolajeva ieraksts ievietots 2017. gadā. Ap to laiku viņš sāka publicēties Krievijas propagandas medijā “Sputnik”. Acīmredzot Krievu pasaules jeb “Russkij mir” propagandas spēki tika konsolidēti.

Tematika, kurā specializējas Jermolajevs, joprojām ir saistīta ar Latviju. Arī 16 gadus pēc viņa izraidīšanas. Vēlēšanas, Ušakovs, Gapoņenko, sporta politika un, jo īpaši – krievu skolas. Jermolajevs vairākos rakstos izklāsta, ka pie Krievijas vēstniecības Latvijā vajadzētu atvērt skolas, kurās drīkstētu mācīties ne vien diplomātu atvases, bet arī vietējie iedzīvotāji. Protams, krievu valodā un Kremļa apstiprinātu saturu. Principā tā būtu tīrākā konfrontācija Latvijas izglītības sistēmā sasniegtajam mērķim atbrīvoties no divvalodības skolās, nodrošinot visiem bērniem izglītību valsts valodā. Nešķirojot viņus pēc tautības un mācot Latvijas valstij draudzīgu saturu.

Salīdzināms vandalisms

Kopumā Jermolajevs Kremļa propagandas rīkam “Sputnik” četru gadu laikā uzrakstījis 21 publikāciju, un pēdējā ir par Sanktpēterburgā šogad nograuto pieminekli “Latviešu strēlniekiem”. Centrālais vēstījums – piemiņas stēlas nograušana Pēterburgā ir “tikai patvaļīgas būvniecības demontāža”, bet lielgabala demontāža Jēkabpilī – “kliedzošs vandalisma akts”. Acīmredzot publikācijas pasūtītājiem ir svarīgi nepieļaut abu notikumu salīdzināšanu, un kaut kādā mērā viņiem tas ir izdevies. Masu mediju publikācijās un amatpersonu izteikumos par Jēkabpils lielgabalu strēlnieku pieminekļa nograušana Krievijā tikpat kā netiek pieminēta. Kaut gan piemiņas stēla latviešu strēlniekiem Latviešu strēlnieku ielā tika novākta mēnesi pirms nozuda lielgabals.

Ar Putina rīkojumu Nr. 894

Kad Neatkarīgā par nograuto pieminekli strēlniekiem uzrakstīja, Jermolajevs atsūtīja saiti uz “Sputnik” publicēto pretrakstu. Īsumā – tas neesot nekāds piemineklis, bet patvaļīga būve. Neglīta, nevietā, iedzīvotājiem nepatika. Kad Neatkarīgā pavaicāja Jermolajevam, vai taisnība, ka viņam kā Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta virsniekam joprojām ir aizliegta iebraukšana Latvijā, viņš atsūtīja kaudzi saišu uz intervijām, kurās stāsta, ka nav nekāds spiegs. Viņš vēstniecībā Latvijā strādājis ar tranzīta politikas jautājumiem, bet ar specdienestiem neesot nekādas saistības. Starp citu 2011. gadā arī intervijā Neatkarīgajai viņš skaidroja, ka Satversmes aizsardzības birojs maldās un ka viņš nav spiegs, bet žurnālists. Grūti gan būtu iedomāties spiegu, kurš ar šo nodarbošanos publiski plātītos.

Un, lai vai kā Jermolajevam labpatiktu sevi dēvēt – par sabiedrisko darbinieku, publisku personu vai žurnālistu, tomēr viņš joprojām izplata Latvijas valsts interesēm kaitējošus vēstījumus.

Šo vēstījumu pasūtītājs nav neviens cits kā Kremlis. 2013. gada 9. decembrī ar Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu Nr. 894 tika izveidota ziņu aģentūra “Россия Сегодня”, tās sastāvā ietilpst arī informācijas aģentūra “Sputnik”, kas īsteno Krievijas ģeopolitiskās intereses ārvalstīs, tostarp Latvijā.

Autos: Imants Vīksne

Avots: https://neatkariga.nra.lv/izpete/342033-piemineklu-kara-iesaistas-caurkritis-krievu-spiegs?utm_source=nra.lv&utm_medium=site&utm_campaign=nralvLinks&utm_content=redirect

3 comments

 1. Ja rūpīgi paskatās krievu federālos (bezmaksas) kanālus, tad ar laiku var saprast, ka mūsdienu Krievija neciena Latviju. Gandrīz visās Perviy kanal Europa, RTR Planeta un NTV Mir publikācijās, kas skar Latviju, par Latviju atsaucas slikti un nievājoši. Krievijas Federācijā valda lielkrievu šovinisms – pareizticīgo baznīcas un militārais kults. Vadonis Vladimirs Putins (par prezidentu šo diktatoru nedrīkst dēvēt) iet Josifa Staļina pēdās. Mūsdienu Krievija konsekventi dodas PSRS totalitārisma virzienā. Pašreizējais Krievijas Federācijas režīms ir apmāts ar militārismu, bruņošanos, armiju un ieročiem. Caur PSRS okupācijas pieminekļiem mūsdienu Krievija cer stiprināt savu ietekmi Latvijā. Manuprāt, Krustpils parkā Otrā pasaules kara memoriāls ir jānojauc. Šī vieta ir jāpārveido un jānomaina tās nosaukums uz kaut ko latviskāku. Tā kā lielākā daļa mūsdienu krievu ir pareizticīgie ( kristīgie TV kanāli Telekanal Spas un Soyuz regulāri cilvēkiem izskalo smadzenes), novietot lielgabala vietā krustu nebūtu tā labākā ideja, jo ‘’Russkij mir’’ fanus no 9. maija svinēšanas tas neatturēs. Labāk šo vietu ir pārveidot par pagānisku svētvietu, kas sargā latvietību.
  Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no likteņupes [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #latvietība #latviskums #LatviskāDzīvesziņa #PagāniskāTicība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #likteņupe #Skolnieciņš

 2. Otrā pasaules kara memoriāls, kuru uzbūvēja Latvijas Republikas okupācijas laikā, joprojām zaimo latvju zemi. Pēc manām domām, Krustpils parkā ir jāizveido pagāniska svētvieta. Šādi var atbrīvoties no negatīvās enerģijas bagāžas, kas tur krājas kopš padomju laikiem. Šajā vietā ir jāuzstāda Dievietes Māras elks. Dieviete Māra ir sena un spēcīga Dieviete, kuru pazīst gan baltu, gan slāvu tautu dzīvesziņā. Viņa ir barga, bet taisnīga. Dieviete Māra ir nāves Dieviete, kas valda pār visu pazemes valstību. Ar savu gudrību un spēku Dieviete Māra spēj palīdzēt katram no mums. Dievietes Māras elks attīrīs Krustpils parku no nekrotiskās enerģētikas. Uz Dievietes Māras elka ir jābūt izgrebtam Māras krustam. Pie elka akmens pamatnes ir jābūt iegravētiem uzrakstiem “Dieviete Māra” gan krievu, gan latviešu valodās. Ir jāattēlo Māras līklocis (Māras ūdeņi). Kā arī blakus šim elkam ir jānovieto svētakmens ar izgrebtām senlatvju spēka zīmēm. Ievērojot manus padomus, Krustpils parka enerģētika ar laiku attīrīsies un harmonizēsies. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
  Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no likteņupes [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #DievieteMāra #MārasKrusts #MārasŪdeņi #Černobogs #PazemesValstība #SlāvuDievi #senatne #vienlīdzība #saticība #Skolnieciņš #likteņupe

 3. Lai arī 2. pasaules karš sen jau ir beidzies, tomēr, par nelaimi, padomju okupācijas rēgi joprojām mājo manā mīļajā latvju zemītē. Pavisam nesen naktī no 23. februāra uz 24. februāri Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, pazuda padomju laika lielgabals. Nezināmas personas demontēja pieminekļa fragmentu, kas izveidots par godu Sarkanās Armijas karavīriem. Paldies Dieviem! Beidzot šis vergturu, apspiedēju un iekarotāju (okupantu) piemineklis ir nozudis prom no tautas acīm! Melnais bruņinieks ir kritis! Lai slavēts Latvju Dievu dēls Lāčplēsis! Es no visas sirds atbalstu tos cilvēkus, kas veica šī padomju laika rudimenta demontāžu un utilizāciju! Lai Latvju Dievi jūs svētī! Tā kā šis piemineklis stāv kopš 1976. gada, Krustpils parkā ir vēroja slikta, nekrotiska aura. Šī zeme ir apgānīta ar PSRS laika militārismu, despotismu un imperiālistiskajām ambīcijām. Taču šo bēdīgo situāciju var labot. Pagāni (dievturi) ar prieku attīrīs un harmonizēs Krustpils parka enerģētiku. Pirmkārt, visas betona plāksnes un uzrakstus ir jānovāc. Šo teritoriju vajag apzaļumot. Jānomaina augsne, jāiestāda kadiķi, virši un brūklenes. Otrkārt, šī pieminekļa vietā jāuzstāda Dievietes Māras elks. Slāvu tautu dzīvesziņā Dieviete Māra ir nāves un pazemes Dieviete. Viņa ir Černoboga sieva. Viņa ir visu burvju un raganu aizstāve. Dievietes Māras elks harmonizēs šīs vietas enerģētiku un atgaiņās ļaunos garus no tās. Treškārt, šī pieminekļa vietā ir jāuzstāda svētakmens ar izgrebtām senlatvju spēka zīmēm. Ceturtkārt, ir jānomaina šīs piemiņas vietas nosaukums. Šajā vietā ir jānovieto plāksnītes, uz kurām aprakstīta Latvijas Republikas okupācija un tiek nosodīts PSRS režīms. Šādi var atjaunot vēsturisko taisnīgumu. Ievērojot manus ieteikumus, ar laiku Krustpils parka enerģētika attīrīsies.
  Ar Dievietes Māras atklāsmēm, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #SlāvuDievi #DievieteMāra #Černobogs #PazemesValstība #rodnoveri #piemiņa #apbedījumi #saticība #iecietība #miers #likteņupe #Skolnieciņš

Atstāj komentāru: