Krievijas ledus pilsēta – Vorkuta (foto)

Daudzi cilvēki Krievijas pilsētu Vorkutu uzskata par civilizācijas nostūri. Vorkuta ir strauji sarūkoša ogļu ieguves pilsēta, kas tiek uzskatīta par vienu no aukstākajām pilsētām uz Zemes. Ziemā temperatūra mēdz nokrist līdz pat -51 grādiem pēc celsija.

20. gadsimtā Vorkuta bija ”slavena” ar Staļina visnežēlīgākajām piespiedu darba nometnēm.

Tā kā 21. gadsimta sākumā kalnrūpniecības izmaksas pieauga, Vorkutas raktuves sāka vienu pēc otras slēgt un pilsētas iedzīvotāju skaits sāka samazināties. Daudzdzīvokļu ēkas, kurās kādreiz atradās ogļrači, tagad ir apvilktas ar milzu lāstekām. Aplauztie logi un salauztās caurules pārveido pamestos mājokļu kompleksus par aukstām un vientuļām ledus pilīm.

Vorkuta frozen apartment building

Daudzās Vorkutas kādreiz rosīgajās daudzdzīvokļu ēkās ir neizbrienamas kāpņu telpas, kas pārklātas ar ledu. Nav vairs neviena, kas atkausētu Vorkutas pamestās konstrukcijas. Atlikušos pilsētas iedzīvotājus pastāvīgi pārvieto uz kompaktākām ēkām, kuras ir izdevīgāk sildīt. Ar katru gadu elementi atgūst vairāk Vorkutas ēku. Ar katru nākamo gadu aiz vien vairāk Vorkutas ēkas pārņem stindzinošais ledus pieskāriens.

Vorkuta ātri kļūst par vienu no pasaules spokainākajām pilsētām. Biezā ledus kārta un nebeidzamās sniega kupenas nodrošina, ka Vorkutas pamestās ēkas ir burtiski sasalušas laikā. Drosmīgākie spoku pilsētas tūristi, kuri to apmeklē, nekad neaizmirsīs sireālo skatu ar auksti tukšajām telpām, kuras ir pilnas grāmatu kaudzēm, pudeļu rindām un guļamistabas mēbelēm, kas sastingušas ledū. Vorkutas ledainais liktenis ir labs atgādinājums, ka cilvēki nedominē dabā tik efektīvi, kā mēs domājam, vai vienkārši tas, ka vietējie iedzīvotāji nespēja tikt galā ar apkuri…

Vorkuta frozen apartment building
Vorkuta frozen apartment building
Vorkuta frozen apartment building
Vorkuta frozen apartment building
Vorkuta apartment building
Vorkuta frozen apartment building
Vorkuta apartment building
Frozen stairway

Atstāj komentāru: