Opozicionārs Dmitrijs Gudkovs par savas valsts militārā atašeja izgājienu Latvijā

Jūs, protams, jau būsiet redzējuši šo fotogrāfiju, kuru tagad var mierīgi likt vēstures mācību grāmatās kā ilustrāciju Krievijas ārpolitikai 21.gadsimta sākumā.
Krievijas militārais atašejs Latvijā Ruslans Ušakovs rāda „fakučus” saviem kaimiņiem, kas pasūdzējās, ka viņš rīko „dzīres mēra laikā” – tas ir – ballīti kovida laikā.

Fotogrāfijā skaists ir it viss. Gan tas, ka atašejs slēpās no policijas, bet pēc tam atkal izlēca pagalmā. Gan tas, ka rupji uzvedās, esot aiz žoga, pārliecībā, ka tur viņu nekas neskars. Gan tas, ka krievu tradicionālās „pigas” vietā deva priekšroku bezdvēseliskajam rietumnieciskajam „fakucim”.
Neviens režisors nespētu izveidot vēl labāku Krievijas varas metaforu. Gan domās, gan ar ģimenēm, gan maciņiem viņi ir tur Rietumos. Drausmīgi baidās atriebības, tāpēc Magņitska likums viņiem ir kā ass nazis. Ir rupji pret visiem sev apkārt, kad zina, ka tos neaizsniegs. Tāpēc, ka žoga vietā viņu priekšā stāvam mēs – nebrīvie un brīvprātīgie ķīlnieki.
Un vēl viena lieta. Vai jūs rādītu saviem kaimiņiem nepieklājīgus žestus? Arī es nē. Vai jūs zagtu pilsētā velosipēdus? Tirgotu narkotikas? Kas vēl tur ir bijis no nesenajiem Krievijas diplomātijas panākumiem?
Tā ir Krievijas seja. Lūk, šāda ir valsts seja. Un šeit par nevar pateikt, ka nav vērts vainot spoguli. Es spogulī redzu sevi, nevis Ušakovu ar „fakučiem”. Un arī jūs diez vai viņā atpazīsiet sevi. Tā ir no dzelmes uz augšu uzpeldējusi virca. Un, kamēr viņi šajā duļķainajā ūdenī ķer zivis, mēs smokam.
Jā, kam tādam mani tūkstošgades sākumā Ārlietu ministrijas akadēmijā nemācīja.

One comment

 1. Kovid-19 (covid-19) vīruss ir paņēmis ķīlniekos visu pasauli. Arī Latvija nav izņēmums. Cilvēce atrodas jaunu un nebijušu izaicinājumu priekšā. Negantais SARS-CoV-2 vīruss ir pārņēmis visu zemeslodi. Latvijas Republikā šī sērga ienāca 2020. gada 13. martā. Šī sērga bija pēkšņa un nelūgta kā salna Jāņu dienas priekšvakarā. Šis jaunais koronavīrusa paveids pārsteidza gan mūsu valdību, gan mūsu sabiedrību nesagatavotu. Neviens šo nelaimi nebija gaidījis. Daudziem, uzzinot par kovid-19 (covid-19) ekspansiju, sākās panika. Latvijas Republikas valdībai diezgan lielā steigā nācās pieņemt smagus, sāpīgus un sarežģītus lēmumus. Ministru kabinetam (premjerministra Artura Krišjāņa Kariņa vadībā) un 13. Saeimai (Saeimas Prezidija – Ināras Mūrnieces, Marijas Golubevas, Andreja Klementjeva, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Ineses Lībiņas-Egneres – vadībā), darbojoties krīzes apstākļos, nācās lemt par sabiedrības drošības un veselības aizsardzību. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist muļķīgi un neloģiski. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist absurdi, tomēr mums ir jāatceras, ka mūsu valdība darbojas visu Latvijas Republikas iedzīvotāju interesēs. Gan 13. Saeimas deputāti, gan Ministru kabinets (Artura Krišjāņa Kariņa, Arta Pabrika, Jāņa Bordāna, Edgara Rinkēviča, Jāņa Vitenberga, Jāņa Reina, Sanda Ģirģena, Ilgas Šuplinskas, Naura Puntuļa, Ramonas Petravičas, Tāļa Linkaita, Daniela Pavļuta, Kaspara Gerharda, Artūra Toma Pleša sastāvā) rūpējas par mūsu drošību, veselību un labklājību. Valdība cenšas izdarīt visu iespējamo, kas vien ir tās spēkos, lai izglābtu Latvijas valsti un latviešu tautu no kovid-19 (covid-19) dzelžainajām skavām. Par nelaimi, daudzi mani tautieši ir zaudējuši ticību mūsu valdībai. Taču bez ticības mūsu valsts un tauta ir vāja. Stiprināsim Latvijas valstiskumu caur ticību sentēvu Dieviem. Spēcināsim mūsu valdību caur lūgšanām Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu šajā pandēmijas laikā. Lūgsim Latvju Dievu svētību gan sev, gan savai valstij. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
  Mīlestību un iecietību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #valdība #MinistruKabinets #13.Saeima #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētbirzs

Atstāj komentāru: