Dienas vatņiks #2: Sandis Ģirģens

Ar mani vienkārši nofotografējās kā ar publiski zināmu personu, – šādi iekšlietu ministrs skaidro fotogrāfiju, kurā viņš redzams draudzīgā pulciņā kopā ar Jāni Ā. (attēlā – baltajā kreklā), kurš šopavasar aizturēts un apcietināts par kokaīna glabāšanu lielos daudzumos realizācijas nolūkā.

Jānis Ā. šā gada 15. marta vakarā tika aizturēts netālu no tirdzniecības centra Riga Plaza par kokaīna glabāšanu lielos daudzumos realizācijas nolūkā, un divas dienas vēlāk viņam tika noteikts drošības līdzeklis – apcietinājums.

Fotogrāfijā, ko Pietiek piesūtījis kāds anonīms lasītājs, Jānis Ā. redzams draudzīgā pulciņā kopā ar savu tēvu, iekšlietu ministru un Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieces dēlu Jorenu Graudu.

Tā kā nekāda informācija no izmeklēšanas iestādēm nav iegūstama, Pietiek publicē skaidrojumu, ko saistībā ar šo fotogrāfiju un tās tapšanas apstākļiem sniedz pats S. Ģirģens:

„Nepazīstu un personīgi neesmu pazīstams nedz ar attēlā Jūsu minēto Jāni Ā., nedz viņa tēvu, Jūsu minēto Andri Ā. Skaidrojums ir triviāli vienkāršs: ar ģimeni pazīstama cilvēka jubilejā aptuveni pirms diviem gadiem Jūsu minētā jaunieša, iespējams, tēvs (fotogrāfijā redzamais vecāka gada gājuma kungs) kā jubilāra ciemiņš palūdza nofotogrāfēties ar mani kā publiski zināmu personu.

Attiecīgi būtu dīvaini, ja pie šādiem apstākļiem es pirms fotogrāfijas uzņemšanas vispirms palūgtu uzrādīt aktuālo izziņu par sodāmību vai iesniegt rakstveida apliecinājumu turpmākajos gados dzīvot likumpaklausīgi, kas ir pašsaprotami jebkuram pilsonim.

Attiecīgi nevaru būt informēts par šo personāžu dzīves gājumu. Ikdienā nav nekādu kontaktu.

Vēl jo vairāk, pirms diviem gadiem šīs personas neidentificēju kā publiski zināmas, meklēšanā esošas vai ar kriminālām nosliecēm tendētas personas. Vairums personu, kas piedalījās vienkārša cilvēka no tautas jubilejā, acīmredzami ir likumpaklausīgi pilsoņi.

Ja persona ir pārkāpusi likumu, attiecīgi tā saucama pie atbildības likumā noteiktā kārtībā.

Ar šādu materiālu, kura mērķis acīmredzami informācijas avotam ir kārtējais neveiksmīgais mēģinājums ar mediju starpniecību nomelnot manu reputāciju, ir tikai apliecinājums, ka esmu sistēmai un noziedzniekiem neērts iekšlietu ministrs. Iztīru dienestus no korupcijas. Acīmredzami noziedznieki vairs nevar brīvi nodarboties ar to, kas pirms manis bija norma. Daru savu darbu godprātīgi, sabiedrības un valsts labā.

Starp citu, pie manis jau vērsās raidījums Nekā personīga tieši par šo safabricēto stāstu.”

Avots: pietiek.com

Raksts ”Dienas vatņiks: Sandis Ģirģens” pirmā daļa

One comment

 1. Сегодня 10. май. Кощунственный праздник Победы уже закончился. Для Латвии и всех коренных жителей Латвии 9. май — это трагедия, потому что в этот день Советский Союз бесповоротно завершил оккупацию Латвии. 9. мая 1945. года Латвийская Республика окончательно пала от рук жестокого агрессора – Советского Союза. Еще 8. мая местные жители сопротивлялись захватчикам в Курляндском котле, но, к сожалению, ихние попытки отбиться от захватчиков со стороны Красной армии были четны. Для всех латышей 9. май — это день скорби и печали. Долгое время латыши жили под гнётом коммунистической партии. Советская оккупация длилась около полвека. Но по воли судьбы Советский Союз распался. Хвала Богам! Это страшное время закончилось, и Латвия смогла вернуть свою независимость.
  С уважением, Skolnieciņš (Сколниециньш) из святорощи
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Хвала Латвийским Богам!
  #Латвия #ЛатвийскаяРеспублика #8.май #9.май #СоветскийСоюз #СоветскаяОккупация #коммунизм #жестокость #насилие #ОккупацияЛатвии #1945.05.09. #Skolnieciņš #svētbirzs

Atstāj komentāru: