Putins un Lukašenko piesaka hibrīdkaru Baltijas valstīm, NATO joprojām klusē

Bijušais kolhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš ir uzurpējis varu Baltkrievijā, ieceļot sevi par „likumīgi ievēlētu” Baltkrievijas „prezidentu”, ir nonācis neapskaužamā situācijā. Ne velti viņš turpina liet baltkrievu asinis, jo atkāpties vairs nav kur. Iespējams, interneta aktīvisti, apsaukājot Lukašenko par „kartupeļu Kadafi”, netīšām ir paredzējuši Eiropas pēdējā diktatora neizbēgamo likteni.

Bēdīgākais šajā situācijā ir tas, ka Rietumi, it sevišķi vecā Eiropa, ieskaitot veselu virkni starptautisku organizāciju, piemēram, ANO, NATO, EDSO un pat ES, joprojām saldi dus savā naivumā, kad kāds jau atkal sūdzas par Kremli un Lukašenko, protams, ir taču svarīgākas lietas, ko pētīt – kaut vai COVID-19 un LGBT propagandu.

Viņiem būtu vēl jaukāka dzīvošana, ja viens otrs „rusofobs” no Baltijas valstīm neuzbāztos un ar pirkstu visu laiku nerādītu austrumu virzienā – tad viņiem kāds Gruzijā iebrucis, tad Krimu nogriezis, tad kaut kādu MH17 notriecis, tad kaut kas kaut ko noindējis un tagad „bēgļus” bariem dzen uz Lietuvu!

Es Jums teikšu tā – „jā, mums uzbrūk, pret mums ir pasludināts hibrīdkarš”. Būsiet jau dzirdējuši daudzas reizes, ka Kremlis, atvēlot Aleksandram Lukašenko grēkāža lomu, caur Baltkrieviju sūta „bēgļu” barus uz Lietuvu un Latviju, par to raksta visi, bet politiskajā līmenī vēl nekas īpašs nenotiek. Lietuvā ir ieradušies jau vairāk nekā 4000 migranti no Sīrijas un Irākas. Sociālajos medijos cirkulē video, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi pavada „bēgļu” grupas Lietuvas robežas virzienā.

Arī Latvijā ir aizturēti pirmie „Lukašenko bēgļi”, kas tagad atrodas Daugavpilī. Turklāt ir gūti neapgāžami pierādījumi, ka kopš 2021. gada maija Baltkrievija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Irāku, neskatoties uz to, ka COVID-19 pandēmija nevis iet mazumā, bet jau atkal pieņemas spēkā un plašumā.

Attiecīgā gaisa satiksme tiek aktīvi subsidēta no Kremļa un Lukašenko režīma puses. To var labi redzēt pēc tā, cik samērā īsā laika periodā ir pieaudzis lidojumu skaits no Irākas uz Minsku. Respektīvi līdz ar COVID-19 pandēmijas sākšanos lidojumi starp abām valstīm tika pārtraukti. Gāja laiks, un Lukašenko režīma ģeopolitiskā situācija turpināja nelabvēlīgi attīstīties Eiropas izdarītā politiskā spiediena un šādu tādu ekonomisko sankciju rezultātā. Lukašenko bija kaut kas jādara, proti, jāatriebjas. Tāpēc tika izspēlēta „bēgļu kārts”.

Aprīlī tika paziņots, ka tiek atjaunota gaisa satiksme ar Irāku ar vienu lidojumu reizi nedēļā. Mazliet vēlāk, jau maijā, tika paziņots par diviem reisiem nedēļā. Zināms, ka ar vienu reisu Baltkrievijā ieradās gandrīz 200 „bēgļu”. Savukārt jūnijā lidojumu skaits pieauga līdz četriem reisiem nedēļā. Turklāt arī lidmašīnas palika divtik ietilpīgākas, kopš jūnija sākuma Baltkrievijā ar katru reisu ieradās jau ap 400 „bēgļu”. Tātad jūnijā un jūlijā vien Baltkrievijā no Irākas bija ieradušies vismaz 6500 „bēgļu” – tikai un vienīgi jauni vīrieši, bez sievietēm un bērniem.

Ar to viss vēl nebeidzās un acīmredzot nebeigsies, jo 1. augustā tika paziņots, ka bez ierastajiem četriem reisiem no Bagdādes, vienu reizi nedēļa Minskā ieradīsies lidmašīnas arī no citiem Irākas reģioniem, tādejādi nogādājot vismaz aptuveni 2000 „bēgļu” no Irākas Minskā katru nedēļu. Lieki piebilst, ka visas pasažieru lidmašīnas, kas pacēlās no Minskas Irākas virzienā, bija gandrīz tukšas. To uzdevums ir tikai viens – atvest maksimāli daudz „bēgļu” uz Baltkrieviju, lai tos tālāk novirzītu uz ES caur Baltijas valstīm.

Kā norādīja bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), „šī bēgļu plūsma nav dabīgs process, bet gan hibrīdās agresijas akts no Baltkrievijas [Lukašenko režīma] puses. Tā ir režīma [Lukašenko] reakcija uz ES sankcijām un spiedienu. Lukašenko mums piedraudēja, ka piepildīs Eiropu ar narkotikām un migrantiem. Šobrīd lielākā daļa migrantu ierodas tieši no Irākas”. Lūdzu, Lukašenko pateica – Lukašenko izdarīja un joprojām dara!

Kā jau minēju iepriekš, tas vairs nav noslēpums, ka Lukašenko ir devis rīkojumu Baltkrievijas robežsargiem ne tikai neaizturēt „bēgļus”, bet pat palīdzēt to grupām nokļūt līdz Lietuvas robežai. Turklāt ir kļuvis zināms, ka Lukašenko režīms Irākā ir izvērtis veselu reklāmas kampaņu par to, kā vieglāk tikt uz Eiropu caur Minsku. Zināms, ka jau 1. augustā, kad tika uzsākti lidojumi no Erbilas, aptuveni 2300 aviobiļetes uz Minsku esot norezervētas vienā mirklī un vairs neesot brīvu vietu līdz pat 30. oktobrim.

Izskatās, ka kāds ar nolūku izpērk visas aviobiļetes. Tas nozīmē tikai to, ka lidojumu skaits un lidmašīnu izmēri pieaugs, ja Putina un Lukašenko režīmiem liksies, ka situācijas saasināšanas process ir jāpaātrina. Tas neko labu nevēsta ne Lietuvai, ne ES kopumā, jo neviens no līdz šim noķertajiem „bēgļiem” nav spējis saņemt bēgļa statusu Lietuvā, līdz ar to viņiem nepienākas patvērums ES teritorijā.

Arī Igaunijas prezidente uzskata, ka visa šī jezga ar „bēgļiem” uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas ir nekas cits kā hibrīdkara uzbrukums visām Baltijas valstīm. Ja reiz tas ir uzbrukums no totalitāra režīma puses, kāpēc klusē NATO un ES.

Teikšu Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai lielu paldies par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, jo man izskatās, ka Lietuva ir atstāta viena pati likteņa varā, ja nu vienīgi Ukrainas puse ir izrādījusi iniciatīvu, piegādājot Lietuvai dzeloņdrātis, bet tādas kā kopīgas vienotas NATO vai ES reakcijas joprojām nav.

Tikmēr situācija Lietuvā attīstās samērā strauji, notiek iedzīvotāju protesti pret migrantu izmitināšanu speciāli izveidotās nometnēs, arī paši 4000 „bēgļi” uzvedas un rīkojas tā, kā patvēruma lūdzēji parasti neuzvedas, jau ir notikuši pirmie „bēgļu” grautiņi un sadursmes ar Lietuvas tiesībsargājošo institūciju operatīvajiem darbiniekiem. Tie ir visai agresīvi noskaņoti jauni vīrieši, kas ir uzauguši kara un represiju apstākļos.

Protams, līdz ar „bēgļu” situācijas saasināšanos Lietuvā mediju telpā arvien biežāk parādās Lietuvas – un ne tikai Lietuvas – prokremliskie elementi, arī politiķi, tā saucamie noderīgie idioti un ietekmes aģenti, kuri norāda, ka tā ir Lukašenko samaksa par jaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās. „Sputnik” nevar vien beigt priecāties par katru Lietuvā un Latvijā aizturēto „bēgļi” no Irākas un Sīrijas. Vismaz šī situācija izgaismos daļu Kremļa noderīgo idiotu.

Ja NATO un ES pilnvērtīgi neiesaistīsies šī hibrīdkara uzbrukuma atvairīšanā un prettrieciena došanā, Lietuvu sagaida arvien lielāka „bēgļu krīze”, piemēram, šonedēļ plānotie reisi no Bagdādes uz Minsku ir pilnībā pārpildīti, ir vēl atlikušas tikai dažas brīvas vietas atsevišķās lidmašīnās, biļetes cena – 426 USD vienā virzienā. Domājams, ka šī summa tiek nosegta ar Krievijas un Baltkrievijas nodokļu maksātāju palīdzību. Šādā manierē Kremļa un ūsainā kartupeļu fīrera alianse var panākt, ka tuvākā mēneša laikā Lietuvā ieradīsies vairāk nekā 8000 nelegālo migrantu.

Uzskatu, ka Kremlis un Lukašenko režīms izmanto Irākas un Sīrijas „bēgļus” kā ieroci hibrīdkara ietvaros pret Baltijas valstīm un ES kopumā. Šī brīža situācija Lietuvā parāda, ka kaut kas īsti pareizi nedarbojas, ja reiz NATO un ES arī šoreiz ir tik problēmu neredzošas.

It sevišķi vāju tas padara NATO, kas pēdējos 5 gadus to vien darījusi kā tukši muldējusi par jaunajām hibrīdkara metodēm un kā pret tām cīnīties. Lūk, atkal redzam, kā uz Eiropas zemes tiek īstenots hibrīdkarš, bet Briseles gaiteņos turpinās klusums. Vai beidzot būs kāda reakcija, risinājums, varbūt atbildes trieciens? Domāju, ka jautājums ir retorisks. Kamēr NATO un ES pie stūres būs rietumnieku mīkstmieši, visticamāk, nekas nemainīsies.

Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā NATO vadībā bezmugurkaulaino rietumu vīriešu vietā stāsies kāda Austrumeiropas dāma ar *****, varbūt pat no mūsu kaimiņvalstīm. Varbūt tieši tad mūsu Rietumu partneri beidzot būs spiesti sapurināties un atzīt, ka Baltkrievija un Krievija jau gadiem nesodīti kāpj mums uz galvas!

Atstāj komentāru: