Dzīve pasaules malā – lauku ciems Barenca jūras krastā

Šķiet, ka laiks ir apstājies lauku ciematā, kas atrodas Murmanskas apgabala Kolas rajonā. Šogad tās iedzīvotāji atbrīvoja vēl vienu divstāvu dzīvokļu kompleksu. Bet, neskatoties uz visu, Teriberka vēl ”izdzīvo”.

Murmanskas apgabals iezīmēts ar sarkano krāsu
Teriberkas ciems

Fotogrāfi, kas bija devušies uz attālo ciematu par nevīžīgas un netīrīgas istabas īri esot maksājuši līdz pat RUB 4 000 dienā, kas ir aptuveni EUR 46.

Teriberka2

Šajās drūmajās fotogrāfijās uzskatāmi atspoguļojas dienas gaismas trūkums.

Teriberka3
Teriberka4Teriberka5Teriberka6Teriberka7Teriberka8Teriberka9Teriberka10
Teriberka11
Teriberka12Teriberka13Teriberka14Teriberka15Teriberka16Teriberka17Teriberka18
Teriberka20

Zemāk redzamā zivju pārstrādes rūpnīca un osta ir galvenie darba devēji šajā reģionā.

Teriberka21

Vēl 2014. gadā ciematā dzīvoja 957 iedzīvotāji, bet jau tad šis skaitlis samazinājās ar katru gadu.

Teriberka22
Teriberka23Teriberka23

Alkohols ir izdzīvošanas līdzeklis šajos šausmīgajos laikapstākļos un salīdzinoši retajos saules staros.

Teriberka24
Teriberka25Teriberka26Teriberka27Teriberka28Teriberka29Teriberka30Teriberka31Teriberka32Teriberka33

2 comments

 1. Ar dzestrajiem, rudenīgajiem rītiem ir pienācis veļu laiks. Veļu laiks ir Dievietes Māras laiks. Šajā teiksmainajā laikā nāves un dzīvības Dievietes Māras spēks ir sasniedzis savu pilnību. Dievietes Māras acis ir redzīgas, bet ausis ir dzirdīgas. Viņas sirpis ir ass. Dieviete Māra ir gatava uzklausīt mūsu lūgšanas. Viņa ir gatava dāvāt savu svētību ikvienam, kas viņai tic. Māra – Veļu Māte ir spējīga dāvāt mums garu mūžu un pasargāt mūs no priekšlaicīgas nāves. Māra – Zemes Māte ir spējīga spēcināt mūsu dzimtu un dāvāt mūsu bērniem labklājību. Pielūgt Dievieti Māru ir viegli, atliek vien atvērt savu sirdi Sentēvu Dieviem. Lai pasargātu sevi un savu dzimtu šajā pārmaiņu laikā, veiksim Māras – Veļu Mātes godāšanas rituālu! Agri no rīta uzvilksim kaklā Māras krustu. Savās mājās uz dzīru galda uzliksim Dievietes Māras elku. Iedegsim trīs svecītes: melnu, pelēku un baltu. Skaitīsim pagāniskās lūgšanas par godu Dievietei Mārai. Pēc tam pēcpusdienā dosimies uz savu privāto mežiņu, lai atstātu ziedojumu par godu Dievietei Mārai. Ziedosim uz svētakmeņa rupjmaizes klaipu, trīs saujas graudu un gabaliņu speķa. Ar sāli uz svētakmeņa zīmēsim Māras krustu, Māras ūdeņus un Zalkša zīmi. Lūgsim Dievieti Māru ar visu savu sirdi un dvēseli.
  Dievieti Māra ir sena un spēcīga Dieviete, kas pazīstama ne tikai latviešu tautas dzīvesziņā, bet arī slāvu tautu dzīvesziņā.
  Svētīgi, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #veļi #VeļuLaiks #dievturība #tradīcijas #ticība #LatvjuDievi #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Māraskrusts #ZalkšaZīme #MārasLīklocis #MārasŪdeņi #LatvjuDievuSvētība #paragāni #rituāli #lūgšanās #buršanās #Skolnieciņš #PokaiņuMežs #Senpokaiņi

 2. Вместе с холодными, осенними утрами пришло время тризны. Октябрь (месяц тризны) — это священное время Богини Мары . В это волшебное время сила Богини жизни и смерти Мары достигает своего пика. В это время Богиня Мара рада нас видеть и рада услышать нас. Её серп острый. Великая и могущественная Богиня Мара с радостью выслушает наши молитвы и примет наши подношения. Она дарует своё благословение всем, , кто ей верит. Мара – владычица царства Нави дарует нам долгую жизнь и защитит нас от преждевременной смерти. Мара – Темная Матерь укрепит наш род и благословит наших детей на успех в жизни. Поклоняться Богине Маре очень легко, надо только открыть свое сердце древним, языческим Богам. Чтобы защитить себя и свой род в это время перемен, проведем ритуал восхваления Мары – Темной Матери! Рано утром наденем на шею крест Мары (знамя Богини Мары). В своем доме на торжественном столе поставим идол Богини Мары. Зажжём три свечечки: черную, серую и белую. Будем считать языческие молитвы в честь Богини Мары. После этого в полдень пойдем в свой частный лесок, чтобы оставить подношения в честь Богини Мары. На жертвенном камне пожертвуем в честь Богини Мары буханку ржаного хлеба, три горсти зерна и кусочек сала. На жертвенном камне нарисуем крест Мары (знамя Богини Мары) и воды Мары. Вознесём свои молитвы Богине Маре. Будем верить в силу Богини Мары всем сердцем и душой.
  Навья Богиня Мара являться очень древней и сильной Богиней, она известна не только у народов балтов (в том числе латышей), но и у народов славян.
  Svētīgi, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #veļi #VeļuLaiks #dievturība #tradīcijas #ticība #LatvjuDievi #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Māraskrusts #ZalkšaZīme #MārasLīklocis #MārasŪdeņi #LatvjuDievuSvētība #paragāni #rituāli #lūgšanās #buršanās #Skolnieciņš #PokaiņuMežs #Senpokaiņi

Atstāj komentāru: