Kāds krievu blogeris apmeklēja Noriļsku, vienu no lielākajām rūpniecības pilsētām, kas atrodas aiz polārā loka, un dalījās ar savām domām un fotogrāfijām par šo vietu.
Noriļska, kurā dzīvo vairāk nekā 100 000 cilvēku, ir pasaules lielākā pilsēta, kas ir vistālāk ziemeļos. Tā tika dibināta 20. gadu beigās. Līdz 1935. gadam Noriļska tika paplašināta kā kalnrūpniecības-metalurģijas kompleksa apmetne un vēlāk pat kļuva par šaušalīgo GULAG darba nometņu centru.

Intensīvās kalnrūpniecības dēļ šī pilsēta ir viena no desmit visvairāk piesārņotajām pilsētām pasaulē. Vietējie iedzīvotāji jau ilglaicīgi sūdzas par elpošanas problēmām, ko izraisa toksiskā vide. Ja ar to nav par maz, tad padomju režīms veica deviņus pazemes kodolsprādzienus ”miermīlīgiem mērķiem”, zinātnes un kalnrūpniecības izpētes vārdā. Rezultātā pilsētas iedzīvotāju, tostarp bērnu vidū, strauji pieauga alerģiju, astmas, iedzimtu sirds un asinsvadu sistēmas patoloģiju, elpošanas un gremošanas slimību, asins slimību, kā arī garīgo traucējumu līmenis. Vēža rādītāji šajā apgabalā ir divas reizes augstāki nekā jebkur citur Krievijā.
Noriļskā ir ārkārtīgi skarbs klimats. Nav pārsteidzoši, ka jūnijā sniegs vēl nav izkusis. Pilsēta ir sniegota apmēram 250–270 dienas gadā, sniega vētras – aptuveni 110–130 dienas. Polārā nakts ilgst no decembra līdz janvāra vidum, tāpēc aptuveni sešas nedēļas nav saules. Vasarā saule neriet ilgāk par sešām nedēļām, tā vietā tā riņķo apkārt, tracinot vietējos iedzīvotājus.